İstanbul'da vatandaş kar yağışı sonrasında yolda kaldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum bu her ülkede yaşanabilir bir olay, ki İstanbul'da zaten böyle bir kay yağmayalı da bilmem kaç sene olmuştur. Hani her sene böyle yağsa haklısın diyeceğim de kırk yılda bir olan şey şimdi yaşandı. Önlem alınabilir miydi tabii ki alınabilirdi, ama sadece 1 kere olan bir şey yüzünden de bu kadar işi siyasete vurmak, nefret kusmak kimlerin işi bunu sende biliyorsun. Bunların işi eleştirmek değil amaçları siyaset, birilerini kötülemek.

Her neyse dediğim gibi bu her belediyeye olabilirdi, A partisi, B partisi fark etmez. Onu geçtim başka ülkelerde de bu tür olaylar yaşanıyor. Sanki bir tek burada oluyormuş gibi kırk defa tekrarlamanın mantığı yok. Eleştirini düzgünce yap, geç.
Hangi belediye böyle bir şey yaparsa yapsın hatalı olduğunu ve aynı şekilde eleştireceğimi söyledim zaten. Yaşanan olaylara herkesin istediği gibi eleştiri yapma hakkı var.

Bir belediyeyi eleştirince illa o partiyi eleştiriyor olmuyoruz. Bir kişiyi eleştirince de bir partiyi eleştiriyor olmuyoruz. Bu konulara objektif bakarak yazmak lazım. Önceden belli olan şeylerin tedbirini almak, her belediyenin görevidir. İBB bu sefer başarısız oldu ve eleştiri alması oldukça normal. Hangi belediye yapmış olsaydı böyle bir ihmal o da eleştiri alacaktı.

Yetkililerin yeterince önlem almaması ve ''ya İstanbul'un kışından ne olacak ki'' tavrını takınıp bireysel araçları için kış ekipmanlarını takmayan sürücüler yüzünden yaşandı bunlar. Kış lastikli bir aracın kaymayacağı/çıkabileceği yollarda kaç tane arabanın yaz lastikleriyle debelendiğini gördüm.

1 yanlış araba yüzünden bu hava şartlarında binlerce doğru araba etkilenir çünkü o yanlış arabayı kurtarıp trafiği düzeltecek bir araç oraya ulaşamaz bu hava şartlarında. O yüzden toplum olarak herkes doğanın gerektirdiklerini yapmalı, yönetim de böyle hazırlıksız yakalanmamalı krizlere.

Burası İstanbul ama bazı kışları sert geçer. İzmir'de yaz lastiğinizle dolaşın.

Dostum bu her ülkede yaşanabilir bir olay, ki İstanbul'da zaten böyle bir kay yağmayalı da bilmem kaç sene olmuştur. Hani her sene böyle yağsa haklısın diyeceğim de kırk yılda bir olan şey şimdi yaşandı. Önlem alınabilir miydi tabii ki alınabilirdi, ama sadece 1 kere olan bir şey yüzünden de bu kadar işi siyasete vurmak, nefret kusmak kimlerin işi bunu sende biliyorsun. Bunların işi eleştirmek değil amaçları siyaset, birilerini kötülemek.

Her neyse dediğim gibi bu her belediyeye olabilirdi, A partisi, B partisi farketmez. Onu geçtim başka ülkelerde de bu tür olaylar yaşanıyor. Sanki bir tek burda oluyormuş gibi kırk defa tekrarlamanın mantığı yok. Eleştirini düzgünce yap, geç.
Hocam zaten bu iş sadece İBB'ye bağlı bir durum değil. Bu işin ulaştırma bakanlığı, valiliği vs bir sürü şeyi var. Kuzey Marmara otoyolu, şehirlerarası yollar, yeni havalimanı bunların kar yağışında ki hali ortadaydı ama kimse bunlarla ilgili bir tweet vs atmadı ama tüm gece İmamoğlu'nun yediği yemeği konuştu. Bir partinin partizanı ya da ölümüne savunucusu hayatta olmadım ama ben Türkiye'de ki kadar leş bir siyaset görmedim gerçekten.

Şu ülkenin siyaseti kadar leş ve kalitesi düşük bir siyaset, dünya üzerinde gerçekten yok.

Son düzenleme:
Hangi belediye böyle bir şey yaparsa yapsın hatalı olduğunu ve aynı şekilde eleştireceğimi söyledim zaten. Yaşanan olaylara herkesin istediği gibi eleştiri yapma hakkı var.

Bir belediyeyi eleştirince illa o partiyi eleştiriyor olmuyoruz. Bir kişiyi eleştirince de bir partiyi eleştiriyor olmuyoruz. Bu konulara objektif bakarak yazmak lazım. Önceden belli olan şeylerin tedbirini almak, her belediyenin görevidir. İBB bu sefer başarısız oldu ve eleştiri alması oldukça normal. Hangi belediye yapmış olsaydı böyle bir ihmal o da eleştiri alacaktı.
Benim lafım sana değil yanlış anlama, şu malum konu sahibi arkadaşı kastettim biraz yazdıklarına bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Özellikle Twitter'da gördük kimin amacı eleştiriymiş, kimin amacı siyasetmiş. Bunlara patladım biraz. Sadece bir kar yağışında başarısız oldu diye biletini kesmek akla mantığa sığar bir şey değil. Önlemler geç alındı, bunu ben de kabul ediyorum.

Ben çay içip sizin zamanınızı değersiz şekilde harcamanızı izlemeye geldim.

400 belediye otobüsü yolda kalmış video sahibi belirtiyor. Biraz da Toronto belediyesine sallayın, sizi izliyorum 🙂
Toronto/Kanada
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben çay içip sizin zamanınızı değersiz şekilde harcamanızı izlemeye geldim.

400 belediye otobüsü yolda kalmış video sahibi belirtiyor. Biraz da Toronto belediyesine sallayın, sizi izliyorum 🙂
Toronto/Kanada
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
"Biz Toronto'da mı yaşıyoruz? Seni gidi FETÖ'cü." derler bu seferde. (!)

Metrolar da ve otobüsler de de kuyruklar oluştu.
Adam her zaman ki gibi kendi arabası ile yola çıktı. Bunda kusur aramaya gerek yok.
Kusur aradığım yok.

Forumda anlamadığın bir şey var. Muhalif olan bir partiye ait hatayı eleştirdiğiniz zaman eğer farklı bir noktaya değinirseniz "savunucu" olarak damgalanıyorsunuz. O kadar uzun yazıda İBB'yi eleştirmemi kimse umursamayıp sadece "sedan araçlarla yola çıkanları" eleştirmemi umursuyor. :)

@Jira hocam da belirtmiş bu durumda neden halkı eleştirdiğimi. Onu da okuyabilirsiniz. Açıklamama rağmen hala aynı soruları görmek sıkıcı geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı