İstanbul'da vatandaş kar yağışı sonrasında yolda kaldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Umursamadığımı size kim dedi?
Açıklamama rağmen ve konuda farklı kişilerinde bu dediğimi açıklamasına rağmen hala aynı soruyu soruyorsunuz.

İBB'nin suçsuz olduğunu söyleyen ya da yaptığı şeyin doğru olduğunu savunan yok. Dediğimi objektif olarak okusanız sonuna kadar hak vereceksiniz zaten.

Ayrıca 2022 yılındayız. Bir sabah kalkınca kar yağdığını ya da gün içinde kar yağdığını görüp şok olan birisi olduğunu sanmıyorum. Hava durumuna her yerden ulaşabiliyorsunuz. Sürpriz bir şey değildi yani bu karın yağacağı.

Açıklamama rağmen ve konuda farklı kişilerinde bu dediğimi açıklamasına rağmen hala aynı soruyu soruyorsunuz.

İBB'nin suçsuz olduğunu söyleyen ya da yaptığı şeyin doğru olduğunu savunan yok. Dediğimi objektif olarak okusanız sonuna kadar hak vereceksiniz zaten.

Ayrıca 2022 yılındayız. Bir sabah kalkınca kar yağdığını ya da gün içinde kar yağdığını görüp şok olan birisi olduğunu sanmıyorum. Hava durumuna her yerden ulaşabiliyorsunuz. Sürpriz bir şey değildi yani bu karın yağacağı.
Haklısın.

Hukumetin de belediyenin de kabahati var ama esas suclu diger cogu konuda oldugu gibi halk.

1) Neden hava durumunu dikkate alarak yola cikmiyorsun?
2) Zorunlu degilsen neden yola cikiyorsun?
3) Neden 20 senedir becerikli insanlara oy veremiyorsun?

Bizim halk salaktir, yolda kalmadan ya da cebinden parasi gitmeden dogru yonetilmedigini anlamaz. Gercek bu.

Karın yağması bile siyasete geldi ya, siyasetiniz batsın.

Siyasetle ne alakası var? İBB, 20 milyona hizmet eden belediye, Hükümet 85 milyona hizmet eden hükümet.
Bu ikisine hesap sormayacağım da kime soracağım? Son başkanlık seçiminde Muharrem İnce'ye, belediye seçiminde ise İmamoğlu'na oy verdim.

Muharrem İnce'ye oy vermiş olmam, bu hükümetin yönettiği ülke vatandaşı olduğumu değiştirmiyor. İstediğim gibi eleştiririm.
Keza İmamoğlu'na oy vermiş olmam, İBB'yi eleştireceğim gerçeğini de değiştirmiyor.

Burada isimleri değil, makamdan hesap soruyorum. Yoksa kar küreme işini, yol bakım işini İmamoğlu organize edecek değil tabi ki..
Ucuz siyaset hesabı olanı bilemem ama benim için sorun var ise; ben devletin tepeden tırnağa tüm yönetim kademelerini sorumlu tutarım.

Her ülkede sorumsuz kişiler olabilir, yönetenin görevi sorumsuz kişilerin veya doğa olaylarının yol açtığı krizleri yönetmektir zaten. Robotların yaşadığı ve her şeyin nizami olduğu şehirde ben de yönetici olurum.
Bu makama geliyorsan, bu sorunları bilerek geliyorsundur zaten. Kış lastiksiz yola çıkacak insanların da olacağını bilerek en kötü ihtimale göre strateji uygulanır. Burada yönetim ilkelerini anlatmama gerek yok.

Şahsi de algılama, ben bunlara buradakilere genel olarak yazdım.

Yeni Haber: "Sıcak evinde oturup trollük yapanın değil, sahada mücadele edenin yanında olma zamanı." diye tweet atan Murat Ongun'un yurt dışında tatilde olduğu ortaya çıktı.

Son düzenleme:
Keza İmamoğlu'na oy vermiş olmam, İBB'yi eleştireceğim gerçeğini de değiştirmiyor.
Senden sadece tek bir şey isteyeceğim, şimdi İBB'yi eleştiriyorsun ya, bu yaptığın eleştirini lütfen diğer belediyeler içinde yap. Madem çok adaletlisin, bu adaletini görelim, değil mi?

Senden sadece tek bir şey isteyeceğim, şimdi İBB'yi eleştiriyorsun ya, bu yaptığın eleştirini lütfen diğer belediyeler içinde yap. Madem çok adaletlisin, bu adaletini görelim, değil mi?

İstanbul'da yaşıyorum. Yaşamadığım yerin belediyesi hakkında olumlu/olumsuz yorum yapmamı mı bekliyorsunuz? O zaman AK/CHP Trollerinden farkım kalmazdı sanırım. :)

Konuda birkaç fanatik ne güzel birbirini yemiş, oturdukları yerden. :)

Yani garip bir hava vardı, hele ki Pazartesi sabah karlar eridi dedikten sonra akşama doğru yağan o kar mahvetti ortalığı. Millet de sabah belki de açan havaya kanıp araçlarıyla çıktı. Ben dahi kar lastikleriyle yolda kalmaktan kıl payı kurtuldum. Açıkçası yol kapandı mı ya da kar doldu mu, kar lastiği de fayda etmiyor. Bunu bilen çoğu kişi panik edince de yollar tıkanıyor. İnsanlarda kar lastiği olmaması cabası.

2017'de de böyle bir kar yağmıştı, iyi hatırlıyorum. İstanbul'da 40 yılda bir görülen bir hadise değil aslında, periyodik olarak oluyor. 2017'de bu kadar tıkalı mıydı hatırlamıyorum, ancak değildi sanırım.

İstanbul arkadaşlar. Her şeye hazırlıklı olmak lazım.

Son düzenleme:
Başkanınız size bir balık ısmarlar ya da yurt dışında tatilden fotoğraf atar hiç bir şeyiniz kalmaz 😊.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı