İstanbul'da yaşayanlar İstanbul'u nasıl buluyor?

Ben İstanbul'u seviyorum açıkçası. Yani kalabalık falan evet ama öyle sokakta üst üste gezmiyorsun. Aslında İstanbul'un neresinde takıldığına bağlı biraz da. Yani Bağcılar, Güngören, Taksim gibi yerlere gidiyorsan zaten malum ülkece biliniyor artık oralar. Ben anadolu yakasındayım. Mesai saatlerinde ulaşım biraz dertli onu kabul etmek lazım. Bunun dışında seviyorum açıkçası.

Yaşamıyorum ama dayım yaşıyor. O seviyor, ben de her gittiğimde bir kez daha bayılıyorum. Gerçi Muğla'nın sakinliği, Bodrum'un havası yok tabii ki ama beni kendine çekiyor işte. Kendimi oraya ait hissediyorum, ama şu an harika bir yerde yaşadığım için üniversitede belki. 😀

İstanbul güzel şehir çok seviyorum fakat İstanbul'da yaşayan çoğu insanın iş-güç-yoğunluktan bu güzelliklere zaman ayıramadığına eminim.

erçi Muğla'nın sakinliği, Bodrum'un havası yok tabii ki ama beni kendine çekiyor işte.
Benim ailem de Fethiye'de yaşıyorlar. Cidden oralar ayrı bir cennet. Bayılıyorum ben de. Her gittiğimde mutlaka keyfini çıkarırım:)

Elit semtlerde değilseniz gerçekten berbat bir şehir. Yolda yürürken Türkçe konuşan insan sesi duymak çok zor, genelde Arapça konuşmalar duyuyorum ve bu abartı değil, İstanbul'da yaşayan bilir. Gerçekten bazen boğulmuş hissediyorum, sadece Beyoğlu (Eski Beyoğlu yok tabii), Çapa, Bakırköy taraflarında nefes alabiliyorum. Trafik çok sıkıntılı zaten onu söylemeye gerek bile yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı