İstatistik bölümü nasıldır?

Merhaba,
İstatistik mezunuyum. Öncelikle kendinizi geliştirmezseniz geleceği olan bir bölüm değil. Ayrıca TÜİK bile artık istatistik mezunu değil de mühendislik mezunu alıyor, çünkü bu bölümde yapılan herşey bilgisayar ve programlar ile...
Matematik, algoritma ve yazılım ile bu bölüm çok güzel hale geliyor. Sağlam bir istatistikçi olacağım ben diyorsanız bunlar kesinlikle gerekli.
R programı olmaz ise olmazı bu bölümün. Bu programı adam gibi kullanmayı bilipte işsiz olan insanla karşılaşmadım.
Merhaba bi sey sorucam sizce 40k sıralama ile odtü istatistik mi yoksa diğer ünilerde mühendislik mi? Yani işsizlik sorunu var midir bölümde? Ayrica odtüde okumayı çok istiyorum:) siz ne yapardinizi yani?
Başka üniversitede mühendislik tercih ederdim ben.
Ama ODTÜ'den istatistik mezunu olarak çıkarken büyük ihtimalle işiniz hazır çıkacaksınız.

Merhaba,
İstatistik mezunuyum. Öncelikle kendinizi geliştirmezseniz geleceği olan bir bölüm değil. Ayrıca TÜİK bile artık istatistik mezunu değil de mühendislik mezunu alıyor, çünkü bu bölümde yapılan herşey bilgisayar ve programlar ile...
Matematik, algoritma ve yazılım ile bu bölüm çok güzel hale geliyor. Sağlam bir istatistikçi olacağım ben diyorsanız bunlar kesinlikle gerekli.
R programı olmaz ise olmazı bu bölümün. Bu programı adam gibi kullanmayı bilipte işsiz olan insanla karşılaşmadım.

Ama ODTÜ'den istatistik mezunu olarak çıkarken büyük ihtimalle işiniz hazır çıkacaksınız.
Hocam selamlar 1.sınıfn 1.döneminden kalan baya dersim var şimdiden başlayıp rahatça geçmek istiyorum kalan derslerimi aşağı yazıyorum bunların ders notlarını nasıl bulurum yardımcı olur musnuz rica etsem?
Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı
Olasılığa Giriş
Matematik 1
Lineer Cebir 1
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I
Türk Dili I

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Son cümleniz beni çok ümitlendirdi. Odtüde okumayı gerçekten çok istiyorum.
Merhaba,

@Amiga hocam iibf mezunları istatistikçilerin yerine işe alınıyormuş doğru mu?
Seneler önce YÖK İstatistik bölümüne İİBF denkliği vermişti. 2013-2014 yıllarında falandı sanırsam. İstatistik mezunları İİBF alımı yapan yerlere başvuru yapabiliyor.

Hocam selamlar 1.sınıfn 1.döneminden kalan baya dersim var şimdiden başlayıp rahatça geçmek istiyorum kalan derslerimi aşağı yazıyorum bunların ders notlarını nasıl bulurum yardımcı olur musnuz rica etsem?
Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı
Olasılığa Giriş
Matematik 1
Lineer Cebir 1
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I
Türk Dili I
Hocam ders notları için bir şey diyemeyeceğim, her üniversite farklı şekilde ders işliyor. Notlar da tabii ki ona göre. Sınıf arkadaşlarınızdan almak her zaman en doğrusudur bu konuda. :)

Seneler önce YÖK İstatistik bölümüne İİBF denkliği vermişti. 2013-2014 yıllarında falandı sanırsam. İstatistik mezunları İİBF alımı yapan yerlere başvuru yapabiliyor.

Hocam ders notlarını için bir şey diyemeyeceğim, her üniversite farklı şekilde ders işliyor. Notlar da tabii ki ona göre. Sınıf arkadaşlarınızdan almak her zaman en doğrusudur bu konuda. :)

Hocam teşekkür ederim son olarak size danışmak isterim 1.sınıfım şu an bugünden itibaren Python başladım sonra r dili ve SQL öğreniceğim sonra Excel ve Matlab amacım ise veri bilimci(data science) olmak doğru yol mu izliyorum not olarak yanına Almanca+inglizce ekleyecğeim

Hocam ders notları için bir şey diyemeyeceğim, her üniversite farklı şekilde ders işliyor. Notlar da tabii ki ona göre. Sınıf arkadaşlarınızdan almak her zaman en doğrusudur bu konuda. :)

Hocam yani istatistikçiler iibf mezunlarına göre daha fazla işe mi sahip?

Hocam yani istatistikçiler iibf mezunlarına göre daha fazla işe mi sahip?
evet usta

Merhaba,

Hocam birde adam gibi ders çalışırsam gereğinden fazla bu bölüm 3 veya 3.5 senede biter mi ?

Biraz akıllarını kullanırlarsa evet. Zaten istatistik mezunu sağlam matematik ile çıkıyor bölümden, üzerine ekledikleri hep kar kalıyor yanına.

Hocam çok fazla istatistik bölümü yok. Çoğunun da sıralaması düşük. Hangi üniyi tercih edeceğime nasıl karar vereceğim?

Geri
Yukarı