Depresyondan nasıl çıkabilirim?

Yer
Mersin
Merhaba. Uzun süredir bir kişiye aşığım sürekli onu düşünüyorum her anımda ve ondan vazgeçemiyorum. Ona açıldım fakat kabul etmedi bu durum beni daha çok üzdü. Artık ailemle arkadaşlarımla kısacası kimseyle konuşmak istemiyorum odamdan dışarı çıkmıyorum eve geliyorum odama giriyorum. Bu durum psikolojimi de etkiledi sosyal aktiviteler yapmak istemiyorum. Biligsayarda oyun oynayayım desem istemiyorum çok sıkıcı geliyor çok kötü bir durumdayım. Hayatımı çok kötü etkiledi bu durum ne yapmalıyım?
Sebep: Bir kişiye aşık olmak.
Merhaba. Uzun süredir bir kişiye aşığım sürekli onu düşünüyorum her anımda ve ondan vazgeçemiyorum. Ona açıldım fakat kabul etmedi bu durum beni daha çok üzdü. Artık ailemle arkadaşlarımla kısacası kimseyle konuşmak istemiyorum odamdan dışarı çıkmıyorum eve geliyorum odama giriyorum. Bu durum psikolojimi de etkiledi sosyal aktiviteler yapmak istemiyorum. Biligsayarda oyun oynayayım desem istemiyorum çok sıkıcı geliyor çok kötü bir durumdayım. Hayatımı çok kötü etkiledi bu durum ne yapmalıyım?
Sebep: Bir kişiye aşık olmak.
@serkanyoruk92 ?

Son düzenleme:
Kafa dağıtıcak şeylere gidin hocam stadyum, konser, halı saha arkadaşlarınız ile vakit geçirin yazmışsınız kimseyle konuşmak istemiyorum diye ama bunun başka bir yolu yok onunla ilgili ne varsa düşünmemeye çalış yaptığın aktiviteleri düşün başka bir şeyler düşün EK NOT;Sevmeyin hocam Sevmeyin.

Kafa dağıtıcak şeylere gidin hocam stadyum, konser, halı saha arkadaşlarınız ile vakit geçirin yazmışsınız kimseyle konuşmak istemiyorum diye ama bunun başka bir yolu yok onunla ilgili ne varsa düşünmemeye çalış yaptığın aktiviteleri düşün başka bir şeyler düşün EK NOT;Sevmeyin hocam Sevmeyin.
Bunu yapacağım tavsiyen için teşekkürler:)

Bir hocamın hocası 'bir şeyi 3 günden fazla kafaya takarsanız artık kafanızdan çıkmaz' demiş ve bunu bir kıza açılıp denedim red yedim ve takmamaya çalıştım ve gerçekten işe yaradı. Ek olarak pozitif düşünmeye çalış yoksa bu nedenle ciddi anlamda bazı organların zarar görebilir, kafa dağıtmaya çık, unutmaya çalış.

Unutmaya çalıştım çok fakat olmuyor bunu başaramıyorum.
başlarda herkes böyle der. Akışına bırak gerisi geliyor zaten ek olarak ailenle aranı da iyi tut, sosyal aktiviteler edin. Açık konuşacak olursak bu son aşık olduğun kişi değildi zaten bunu sen sağlamıyorsun bu aşkı sağlayan senin kalbin. Dediğim gibi akışına bırak ve kalbinin yeni kişiyi bulmasına izin ver yoksa durduk yere acı çekip durursun.
sevmeyin falan diyorsunuz da bunu zaten siz sağlamıyorsunuz hocam o sol tarafınızda bulunan kalp denen şey sağlıyor onu.

Geri
Yukarı