Çözüldü İstenen işlem için yeterli sistem kaynağı yok hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

selen935

Hectopat
Makaleler
1
Az önce bir uygulama açtığımda istenen işlem için yeterli sistem kaynağı yok hatası alıyorum. Bunun nedeni ne olabilir?
Sistemim;

• İntel core i5 1.80ghz.
  • 8gb ram.
  • 1tb hdd.
  • Windows 8.1 64 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce de bu konuyu açmışsınız:

https://www.technopat.net/forum/diz...i-onlemek-icin-programlari-kapat-uyarisi.html

Zaten Casper kullanıyorsunuz. Bu durumda PC konusunda tecrübeniz yok ve sanırım virüs bulaşmış sisteminize. Temizlemeyi de başaramıyorsunuz. Temiz bir 8.1 kurun ve önünüze gelen her şeyi okumadan onaylamayın.
Burak bey ben casper kullanmıyorum. Dell 5521 kullanıyorum. Sorun antivürüstenmiş o programı açmaya çalısınca anti virüs programı engelliyormuş. Geçici olarak kapattım ve programı yükledim ve sorun çözüldü. Şimdi tekrar antivürüs programını açtım.

:) Mıller kardeşim sanal belleği kapatmış ondan dolayı alıyorsun, belleğiniz 8 gb ve üzeri değilse kapatmamaya özen gösterin.
Sanal belleği sistem tarafından veya manuel olarak 4000 yaparsanız düzülecektir.
Murat bey şu şekilde yaptım olmuş mu?

eXLYX5.png

Birde murat bey bazen 5, 6 saat hiç kapatmadan yoğun kullanıyorum bilgisayarı ondan da olabilir mi?
8gb ram var bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Murat bey şu şekilde yaptım olmuş mu?
http://i.hizliresim.com/eXLYX5.png
Birde murat bey bazen 5, 6 saat hiç kapatmadan yoğun kullanıyorum bilgisayarı ondan da olabilir mi?
8gb ram var bu arada.
Hayır kapatmamanız ile alakalı değil(kısmen), ram yetersizliğinden kaynaklanıyor. Evet resimde yaptığınız şekilde hata almazsınız, yanlız sistem yönetimli bazen mavi ekranlara sebep olabiliyor. O yüzden Özel boyut seçip;
Başlangıç MB 4000, En büyük MB 8000 olarak ayarlayın.

Hayır kapatmamanız ile alakalı değil(kısmen), ram yetersizliğinden kaynaklanıyor. Evet resimde yaptığınız şekilde hata almazsınız, yanlız sistem yönetimli bazen mavi ekranlara sebep olabiliyor. O yüzden Özel boyut seçip;
Başlangıç MB 4000, En büyük MB 8000 olarak ayarlayın.
Dediklerinizi yaptım murat bey. Sorun çözüldü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı