İstenmeyen arama engelleme

İşletim sistemi
Android

Volkan S

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. ASUS ZenFone3 Zoom s telefonumda daha yeni bir ayar buldum. Çoğu akıllı telefonda vardır belki bilmiyorum. "bilinmeyen numaraları engelleme" diye. Denedim, gayet güzel çalışıyor. Arayana dıt sesi gelip kapanıyor ve bende şu arama geldi diye bildirim dahi yapmıyor. Bu ayarın avantajının yanında dezavantajı olabileceğini düşünüyorum. Rehberimde kayıtlı olmayan hiç kimse beni arayamayacak. Gereksiz rahatsız edilmeyeceğim. Bu artı ama rehberimde olmayıp önemli biri "bu iş olur okul olur" aramak istese onlara da kapalı olacak. Ayar hoşuma gitti lakin arayanın numarasını gösterse iyi olurdu diye düşünüyorum çünkü aynı numara birkaç kez arasa geri dönüşü mutlaka yaparım. Gerçi mesaj atma yolunu da denedim arayıp ulaşamayan beni tanıyan biriyse ve benim rehberimde yoksa mesaj atabilir. Mesajı alıyor. Yine de görüşmek istemezsem mesajla gelen numarayı engelleyebilirim. Yine bu ayardan farklı olarak kullanabileceğim uygulama var mı? Böyle bir uygulama kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler, iyi sosyaller.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı