İstifa edilmesine rağmen maaş yattı

Justosious

Hectopat
Yer
Berlin
Dostlar istifa edeli 2 ay oldu sayılır, istifa ettikten sonraki maaşımı aldım ve ardından 1 hafta önce yani 5 Ocak'ta bana tekrar maaş yatırılmış. Yatırılan maaş e-Devlet'te vesaire gözükmüyor, niye böyle bir şey var? Başımıza bir şey gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar istifa edeli 2 ay oldu sayılır, istifa ettikten sonraki maaşımı aldım ve ardından 1 hafta önce yani 5 Ocak'ta bana tekrar maaş yatırılmış. Yatırılan maaş e-Devlet'te vesaire gözükmüyor, niye böyle bir şey var? Başımıza bir şey gelir mi?

Onların hatası sana neden bir şey olsun? Ses çıkarma bence, herkes vergimizi yiyor zaten biraz da sen ye.

Hocam nerede çalıştığınıza bağlı olarak bazen yatırabiliyorlar.
Ama yine de arayıp sorabilirsiniz.

Onların hatası sana neden bir şey olsun? Ses çıkarma bence, herkes vergimizi yiyor zaten biraz da sen ye.

Dostum bu yaşta avukatlar ile uğraşmayalım :D zaten onlarla pek iyi bir geçmişim yok 15 Ocakta tekrar avans parası yatarsa bu işte bir sakınca var kime sorduysam parayı kenara at kapat banka hesabını diyorlar.

Olur mu dostum. Çalışmadığın yerden maaş almak hatadır. Bu satıcı alıcı koruması gibi değil ki. Sana maaş yatmışsa ve sigorta yoksa işlemde bu para senin de başını ağrıtır. Arayıp durumunu bildir. Muhasebe her türlü bunu ortaya çıkartır. Sebep nedir öğren yani kısacası.

Onların hatası bir şey olmaz diye bir şey yok fark edilirse o parayı çatır çatır alırlar. Sebepsiz zenginleşme diye bir şey var, hesabına bir para geldiyse AAA havadan para gelmiş yiyim diyemiyorsun o parayı bildirmen, niye yattığını öğrenmen senin sorumluluğunda.

Yatan para tam maaşın kadar mı bazı firmalar yılbaşına yakın ayrılan kişilere de yılbaşı primi yatırıyor belki sana yılbaşı ikramiyesi yatmıştır, bir ara sor yanlışlık varsa iade et.

Büyük ihtimal yanlışlıkla yatırmış olabilirler ileri zamanda senden isteyebilirler ama onların hatası vermek zorunda değilsin.(benim görüşüm)

Vermek zorunda, ben yanlışlıkla sana 1000 lira para gönderirsem sonra gidip şikayet edersem o parayı bana iade etmek zorundasın.

Onların hatası bir şey olmaz diye bir şey yok fark edilirse o parayı çatır çatır alırlar. Sebepsiz zenginleşme diye bir şey var, hesabına bir para geldiyse AAA havadan para gelmiş yiyim diyemiyorsun o parayı bildirmen, niye yattığını öğrenmen senin sorumluluğunda.

Yatan para tam maaşın kadar mı bazı firmalar yılbaşına yakın ayrılan kişilere de yılbaşı primi yatırıyor belki sana yılbaşı ikramiyesi yatmıştır, bir ara sor yanlışlık varsa iade et.

Vermek zorunda, ben yanlışlıkla sana 1000 lira para gönderirsem sonra gidip şikayet edersem o parayı bana iade etmek zorundasın.

Ama diyelim sen şimdi bana para gönderdin ve bende parayı harcadım sonra sen parayı istedin ben vermedim şikayet ettin ben derim ki ben nereden bileyim bana para gönderdiğini veya yanlışlıkla gönderdiğini bu senin hatandır.

Deneyelim istersen, ben sana hesabımı vereyim bakalım o parayı geri alabiliyor musun?

Var mısın? 😎

Alta attığım linkleri azıcık okursan mahkeme işinin gözlüklü emoji atmakla bir olmadığını anlarsın.

Ama diyelim sen şimdi bana para gönderdin ve bende parayı harcadım sonra sen parayı istedin ben vermedim şikayet ettin ben derim ki ben nereden bileyim bana para gönderdiğini veya yanlışlıkla gönderdiğini bu senin hatandır.

Hesabına gelen paranın nereden geldiğini bilmek senin yükümlülüğünde, cebine giren her kuruşun yasal yollarla girdiğini ispatlamakla yükümlüsün, devlet bu parayı sen nereden kazandın diye sorduğunda onun cevabını veremezsen vergi kaçırmadan tut kara para aklamaya kadar gider bu işin ucu. Millet para aklamak için o kadar şirket kuruyor dalavere yapıyor yine yakalanıyor, onlar bilmiyor sanki "biri hesabıma yanlışlıkla 10 milyon dolar atmış ben de harcadım ne var bunda" demeyi de gidip Twitch'ten, TikTok'tan falan bir ton yoldan dolanıp para aklıyorlar. Hadi kanun bilmiyorsunuz bari bütün gün dolaştığınız sosyal medyada gördüğünüz şeyleri aklınızda tutun, insanlara Twitch'ten gelen bitin hesabı soruluyor "ben bilmiyorum biri atmış" demek için bile aylarca mahkemede dolaştılar. Ortalık kara para aklama, hesabına gelen paranın hesabını veremediği için içerde tutulan bir ton insan doluyken ısrarla adamı yanlış yönlendiriyorsunuz.

Geri
Yukarı