İstifa Ettiğim Yazılım Şirketine Geri Dönmek

SiberOptik

Centipat
Yer
𐰓𐰇𐰪𐰀
Daha fazla  
Meslek
Serbest
Merhaba,

1 Yıl önce ayrıldıgım yazılım şirketine geri dönmek mantıklı mı? Kendim istifa etmiştim nedenleri:

1. Bana yapılan pisikolojik baskı(aşırı)
  2. Yeteneklerimin zamanla körelmesi.
  3. Işteki olumsuz durumlar.
  4. Yanımda ki arkadaşlar ile olumsuzluk.
Sizce geri dönmek mantıklı mı? Sürekli kafamı takıyorum ama seviyordum işimi yönetici bana baskı yapıyordu geri dönmek mantıklı mı? Büyüklerimizden yardım istiyorum.

Eğer ki işinizde iyiyseniz, benden iyisi yoktur bu işi en iyi ben yaparım dediğiniz durumlar da oluyor ise bu şirkete geri dönmeyin derim. Nasıl olsa sizi kabul edecek başka şirketlerde vardır.

Onlar seni işten çıkarmadıkları sürece, bıraktığın işe geri dönülmez. Zaten psikolojik baskı olduğunu söylemişsin. Yanında çalışan arkadaşların değişmediyse daha büyük bir baskı uygulayabilirler buda işten soğumana neden olur. Tükürdüğünü yaşamak gibi birşey oluyor. Ben şahsen bıraktığım hiçbir işe geri dönmedim, dönmemde.

Bende tazminatımı alıp çıktım daha sonra tekrar girdim kendileri çağırdılar, olmadı yine tekrar çıktım. İşinin iyisiysen kimseye boyun eğme, az kazan ama mutlu çalış, her sabah isteksiz bir şekilde işe gitmek orayı zindana çevirir, tüm hayatını etkiler. Çalışmak zorundaysan bir şey diyemem.

Merhaba,

1 Yıl önce ayrıldıgım yazılım şirketine geri dönmek mantıklı mı? Kendim istifa etmiştim nedenleri:

1. Bana yapılan pisikolojik baskı(aşırı)
  2. Yeteneklerimin zamanla körelmesi.
  3. Işteki olumsuz durumlar.
  4. Yanımda ki arkadaşlar ile olumsuzluk.
Sizce geri dönmek mantıklı mı? Sürekli kafamı takıyorum ama seviyordum işimi yönetici bana baskı yapıyordu geri dönmek mantıklı mı? Büyüklerimizden yardım istiyorum.

Türkiyedesin ve iş bulmuşsun, burun kıvırcak lükse sahipsin sanırım bence girme.

Bilmiyorum sizle mi yoksa onlarla mı alakalı ancak yüksek ihtimal onlarla alakalı diye düşünüyorum bu kötü durum. İnsanlar neden böyle olmak zorunda? Neden birbirlerini kıskanmak, kötülemek zorundalar? Bu dünya hepimizin, ülke hepimizin birlik içinde samimiyetle insancıl bir şekilde yaşamamız gerekiyor. Herkes birbirinin zayıflığını kollar olmuş. Çıkar çatışmaları, onlar bunlar... Kimse kimseyi çekemiyor, empati kurulamıyor, bencilce tutumlar sergileniyor. Herkes için geçerli değil tabii ki, güzel şeyler de oluyor etrafımızda ancak genel anlamda insanlık çok büyük bir psikolojik dönemden geçiyor şu an.

Açıkçası arkadaşların da dediği gibi maddi durumunuzda problem yoksa dönmeyin derim. Kendilerini bir şey sanmasın oradakiler de.

Asıl kendi bıraktığınız işe geri dönülür, kovulduğum yere gitmem tekrar ben.
Yine de bana kalırsa en iyisini yine siz bilirsiniz, kalbinizi dinleyin. Buradaki herkes üstünkörü cevaplar verebilir, hissettiğiniz şeyleri biz bilemeyiz. Sorduğunuz için söylüyorum sizden büyükler de sanırım bu saatte burda değillerdir yazanların %90'ı sizden küçük insanlar ben de dahil.

Geri
Yukarı