Sağlık memurluğundan istifa edip yazılımcı olunur mu?

Yakında herkes yazılımca olunca hep birlikte taş yersiniz artık. Ortada bir pasta varsa bunu yiyecekler bellidir, arz talep dengesi ortadan kalkarsa o mesleği icra etmenin avantajları gitmiş oluyor.
Yapan yapıyor, yapamayan eleniyor zaten. 😄

Yakında herkes yazılımca olunca hep birlikte taş yersiniz artık. Ortada bir pasta varsa bunu yiyecekler bellidir, arz talep dengesi ortadan kalkarsa o mesleği icra etmenin avantajları gitmiş oluyor.
Örnek 1: Avukatlık mesleği.

Öğrenmek için geç değildir, ve ekstra olarak ingilizce yazılımda rahatlık sağlıyor vs. fakat yazılım için işinizi bırakmanızın bir anlamı yok yazılımı hobi olarakta yapabilirsiniz. kendinizi tam olarak yazılımda yeterli gördüğünüz zaman projeler fln yapıp portfolyonuzu genişletirsiniz vs.

Dün Better Call Saul'a başladım. Bir an avukatlık düşünmedim değil.
Çevren varsa kısa sürede zenginsin, çevren yoksa başka bir avukatın yanında maaşla çalışıp sürünürsün, milletin kahrını çekersin.

Açıkçasıı ülkede ki bu zorlu iş koşullarında, memurluğu bırakıp önünü göremediğin bir yola girmek mantıklı değil. Kurumsal bir firmada IT Sorumlusu sıfatıyla çalışan biri olarak söylüyorum Sağlık Memurluğu iyidir.

Tabi tabi durduğun kabahat, hemen istifa ediyorsun bir dakika bile tereddüt etme.
Biz çocuğu hemşire yapacağız diye uğraşıyoruz.
Senin düşünceye bak .
Bana ne senin çocuğunu hemşire yapmandan ben kendi hayatım için konu açtım buraya. Hemşire yapıp da ne yapacaksın görmüyor musun enflasyon karşısında memur maaşları asgari ücret gibi oldu.

Arkadaşlar memurluktan istifa edip yazılım çalışacam demiyorum zaten yazılım konusunda iyi seviyeye gelmeden memurluğu bırakmam. O kadar risk alamam.

Kardeşlerinin sektörde olması ilk işini bulmanda yardımcı olabilir tabii destek olurlarsa. :) Yazılımcılığın da kötü yanlarını araştırmalısın. İşte deneye deneye zevk alıyor musun, kariyer değiştirmeye değer mi gibi soruların da cevaplarını bularak ileride nihai kararı verebilirsin.

İlk başta yazdığım gibi ilk işini kolay bulursan ve aniden sektöre girersen de bu sefer zamanla işten soğuyacak mısın o da önemli. Hazır elindeki mesleği tehlikeye atmadan temkinli davranmalısın.

Geri
Yukarı