İsveç'ten skandal onay! Türk büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılmasına izin

İfade özgürlüğü adı altında böyle bir saygısızlık yapılması kesinlikle hoş görülemez. Tabiki ılık solcular her zamanki gibi "Laİk BiR ÜlKeYiZ bU bİzİ ilGilEndİrmEz" gibi söylemler yapacaktır. İfade özgürlüğünün tanımını bilmeyen ve batının son 50 yılı haricinde en ufak bir bilgisi olmayan ergeler de "İfade özgürlüğü" ağlamasına ara vermiyor.
Maalesef yapan var😬 İslam dinine sahip herkesi ilgilendirir. İfade özgürlüğü falan değil. Kimse Kur'an'ı Kerim yakamaz👊

Ulkemizde ifade ozgurlugu olmadigi icin ifade ozgurlugunun ne demek oldugunu bile bilmiyorlar. Ek olarak ifade ozgurlugune kistas getirilmemesini de savunuyorum. Eger getirilirse devlet bunu kullanir ve halkina zulum edecegini de savunuyorum.

Cogu kisi Avrupa'yi Hristiyan dinine mensup zanneder ama halkin sayilacak bir kesmi dinsizim diyor.

ılık solcular her zamanki gibi "Laİk BiR ÜlKeYiZ bU bİzİ ilGilEndİrmEz" gibi söylemler yapacaktır.
Degil miyiz bre? ''Laik bir ulkeyiz." Bir devletin bir inanca bagli hareket etmesi kadar da sacma bir sey yoktur.

Sanki Turkiye su an hilafet ve halife tarafindan yonetiliyoruz. Tamam, yarin Isvec'e giriyoruz.

Maalesef yapan var😬 İslam dinine sahip herkesi ilgilendirir. İfade özgürlüğü falan değil. Kimse Kur'an'ı Kerim yakamaz👊
Bakın bu sadece kuran için değil. Yarın birisi gitsin herhangi bir konsolosluğun ya da İstanbuldaki kiliselerden birinin önünde incil yaksın ben yine aynı tepkiyi veririm.

Degil miyiz bre? ''Laik bir ulkeyiz." Bir devletin bir inanca bagli hareket etmesi kadar da sacma bir sey yoktur.

Sanki Turkiye su an hilafet ve halife tarafindan yonetiliyoruz. Tamam, yarin Isvec'e giriyoruz.
Şu zihniyet yüzünden 1 gram hareket edemiyoruz zaten. Bir kesimin kutsalına sahip çıkılıyor diye halife halifet diye ağlamak da eziklik. İfade özgürlüğünün tanımını yapsan sen bi, son insan hakları savunucusu. Çok birşey bildiğinizi sanıyorsunuz tek yaptığınız Avrupanın yalakalığını yapmak. Bir de kendi kendine alay etmen yok mu son cümlede😂 Anca kendi acizliğini gösteriyor. Birşey bildiğin yok bari komik duruma düşme. Psikolojik olarak birisi kendi dediğini savunmayı bırakıp karışsındaki ile alay etmeye başlamışsa dediği şeye kendi de inanmıyordur. Neyse psikolojiyi unut şimdilik. Ben X ülkenin dini şöyle veya böyle demedim. Okuduğunu anlama yeteneği gelişmemiş kişiler lütfen muhalefet olmasın. Bana muhalefet etmeden önce "İfade özgürlüğü" ve "Laiklik" kelimelerinin ne olduğunu öğren. Meselenin laiklik vb. olmadığını anlarsın.

Neyse kısaca Mesele X kıtası X ülkesi değildir mesele o ülkede yaşayan bir kesimin (Bakın büyük kesimin demiyorum, Türkiyedeki doğu ortodoks kilisesine yapılan saygısızlığa da ben tepkimi koyarım.) Hakaret etmek aşağılamaktır.
Bakın bu sadece kuran için değil. Yarın birisi gitsin herhangi bir konsolosluğun ya da İstanbuldaki kiliselerden birinin önünde incil yaksın ben yine aynı tepkiyi veririm.
Burada ne demek istediğimi anlattım zaten anlayana.

Son düzenleme:
Burada ne demek istediğimi anlattım zaten anlayana.
Baska bir kutsal kitabin yakilmasina da karsi ciksan bu soylemim de degismeyecekti.

Ben X ülkenin dini şöyle veya böyle demedim. Okuduğunu anlama yeteneği gelişmemiş kişiler lütfen muhalefet olmasın.
Seni alintaladigimdan itaberen sana soylemim. Bunu kendin cikarman gerekirdi, lafi carpitmana gerek yok.

Bir de kendi kendine alay etmen yok mu son cümlede😂 Anca kendi acizliğini gösteriyor. Birşey bildiğin yok bari komik duruma düşme.
"Laİk BiR ÜlKeYiZ bU bİzİ ilGilEndİrmEz" gibi söylemler yapacaktır.
Sen kendinin alay etmedigini mi zannediyorsun?

Bana muhalefet etmeden önce "İfade özgürlüğü" ve "Laiklik" kelimelerinin ne olduğunu öğren.
Uyarin icin tesekkur ederim.

Ifade ozgurlugu altinda bu tarz soylemler yapilabilir ama yapilamaz da denilemez. Hos gorulmez, karsi cikilir, tartismasi yapilir orasi ayri. Ama bu tarz soylemler yapilabilir, yapilmasi da ifade ozgurlugudur.

Baska bir kutsal kitabin yakilmasina da karsi ciksan bu soylemim de degismeyecekti.
Mesajım sana karşı değil sadece Mesajı okuyacak başka kişilere de ne demek istediğimi söylüyorum. Ben cevabımı kendimce zaten verdim. Sen de kendince bana bir cevap verdin. Daha da tartışmaya gerek yok bana kalırsa.

İsveç'in NATO'ya falan girmek istediği yok savaş sırasında AB'ye öyle olta attılar o kadar. Rusya gidip te İsveç'e bulaşacak kadar akılsız değil çünkü bu olursa ABD'yi de karşısına alır. Sonuç olarak İsveç'in Türkiye'nin oyuna falan ihtiyacı yok. Bizdeki iktidar medyasının boş beleş haberlerine inanmayın.

Ne kadar iki yüzlü insanlar var gerçekten hayretler içindeyim.

Acaba İsveç ya da başka bir Avrupa ülkesinde İncil için de aynı saygısızlık yapılmak istenildiğinde hoşgörü ve ifade özgürlüğü olarak değerlendirilir miydi? Hatta bu eylemin birebir aynısını müdahale olmadan gerçekleştirebilir miydi? Bu sorunun cevabı size Avrupa'nın medeniyeti ve adil olması konusunda ufak bir fikir verecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı