İsviçre'de üniversite okumak için hangi bölüm seçilmeli?

lMirac

Femtopat
Daha fazla  
Hocalarım ilk önce merhaba.

Şu an 10. sınıftayım yıl sonu alan seçimi var. Cok kararsızım eşit ağırlık mı dil mi seçsem diye İngilizcem cok iyi seviyede.

Hukuk istiyorum ama İngilizce ile ilgili bir alanda olur.

Yurt dışında İsviçre'de okumak istiyorum ama hiçbir şey bilmiyorum. Hangi üniversite daha iyidir? Ya da hangi ülkede daha rahat tutunabilirim?

Bilgisi olanlar yazabilirse cok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle istediğiniz bölüm ile alakalı İsviçre üniversitelerine bakın. Bildiğim kadarıyla önce üniversiteden kabul almanız gerekli. Kabul aldıktan sonra eğitim için vize başvurusu yapıyorsunuz kabul mektubu ile. @365436 hocam bildiğim kadarıyla yurt dışında belki bilgisi vardır.

Öncelikle istediğiniz bölüm ile alakalı İsviçre üniversitelerine bakın. Bildiğim kadarıyla önce üniversiteden kabul almanız gerekli. Kabul aldıktan sonra eğitim için vize başvurusu yapıyorsunuz kabul mektubu ile. @365436 hocam bildiğim kadarıyla yurt dışında belki bilgisi vardır.

Hocam internette çok araştırma yaptım bir şey anlamadım buradan bilgisi olan vardır diye geldim.

Hocam internette çok araştırma yaptım bir şey anlamadım buradan bilgisi olan vardır diye geldim.

İsviçre değil de başka Avrupa ülkelerine bakabilirsiniz. Genel olarak istedikleri şartlar yüksek not ortalaması, düzgün bir lise CV'si, sertifikalar ve dil yetkinlik belgesi. Dil yetkinlik belgesi ülkeye göre değişebiliyor. Genelde IELTS veya TOEFL istiyorlar. Tabii bazı ülkelerin/üniversitelerin kendine özel dil yeterlilik sınavları da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı