İtalya Grand Prix'si sonuçları

Yukarıda sana attığım ikinci fotodaki en baştaki pilot Gasly ve medium takılı. Yarış durdurulup tekrar başladıktan sonraki durum.
Sainz ile birlikte yarış sonuna kadar medium ile devam ediyorlar sonrasında. Nedense Sainz'da hard lastik varmış gibi hatırladım ilk yorumda, sonradan hatırladım onu da.

@Lejax Bunun torpil yaptırmakla bir alakası yok. Görsel olarak kesinlik olan bir durum var, Hamilton da bunu kendi gözleriyle görmek için gitmiş olabilir. Normal. Tenis maçlarında bir oyuncu hatalı karar verildiğini düşündüğünde nasıl ki hakeme gidiyorsa bu da onun gibi.

Hamilton gerçekten çok hızlı. Sonunculuktan yedinciliğe gelişini gördüm. Adam kazandığı tüm birincilikleri hak ediyor ya. Gerçekten de çok çok hızlı.
Bu arada, aynı anda hem Fenerbahçeli hem de Vettel fanı olmak çok zor.

Yönetmelik gereği, yarış durunca lastik değişimi olabiliyor.

İzlerken zevk aldığım bir yarıştı. Hamilton'un torpil yaptırmaya çalışması da gözümüzden kaçmadı. Adam yarışın ortasında hakem odasına gidiyor, böyle bir şey olabilir mi? Sonra cezayı geç vermeler falan... Gasly için çok mutlu oldum. Ve artık Bottas'ın değişmesi gerektiğini gördük.

Alakası bile yok. Kendi de açıkladı, hatasını kabul etti... Hamilton'u sevmem, ancak hata yaptığında kabul eden birisi.

@Yararsız Üye Sainz'ta hard yoktu, Gasly'nin ekranlara hard kullandığı niye yansıdı, yanlış mı yansıdı bilmiyorum. Stroll'un pite girdiğini de hatırlamıyorum yumuşak lastiğe sahipti dezavantajlıydı, bir şeyler oldu yarış tekrar başladıktan sonra. Stroll'un pite girdiğini hatırlıyor musun?
Yönetmelik gereği, yarış durunca lastik değişimi olabiliyor.
Bu bilgi için teşekkürler. Ben de diyorum bu Stroll soft lastiklere sahipti, pitlere girmediği için 2. sıraya yükselmişti. Sonra bir baktık medium takılı, Gasly de başta hard takıyordu.

@BERWAR Yarış durduğu zaman değişim yapılmış olabilir. Birilerinde lastik değişimi olduğunu hatırlıyorum.

Bayrak sonrası seansta ikisi de ortalarla başladı, yarışın son turundaki Gasly'nin aracının görselini attım, lastiklerde sarı şerit var. Sainz'da da orta olduğu görülüyor gene o videoda.

Yarış durduğu zaman değişim yapılmış olabilir. Birilerinde lastik değişimi olduğunu hatırlıyorum.
Kesinlikle öyle. Gasly ve Stroll'un lastikleri değişti.

Gasly'nin aracının görselini attım, lastiklerde sarı şerit var.
Biliyoruz herhalde zaten Gasly de medium lastik olduğunun fotoğrafını senden önce attım niye dikkat etmiyorsun ona. O fotoğraf yarış tekrar başladıktan sonraydı, Leclerc'in kazasından sonra.😂

Biliyoruz herhalde zaten Gasly de medium lastik olduğunun fotoğrafını senden önce attım niye dikkat etmiyorsun ona?
Dikkat ediyorum da seans durdurulduğu zaman değişim ile medium lastikle başlamış olabileceğini söylemek istedim. İbrahim benden önce daha açıklayıcı şekilde onunla alakalı bilgi verdi.

Bugün ters taraftan kalktın herhalde, biraz sinirli gördüm. :D

Çok az defa "iyi ki tükürdüğümü yalamışım" dediğim an vardır, bugünkü yarış onlardan biri oldu. 2 hafta önce bu yıl Türkiye yarışı hariç diğer yarışları izlemeyeceğimi söyledim, geçen hafta Belçika için bu sözümü tuttum ama bugün dayanamayıp izledim. İyi ki izlemişim.
Hocam nedense ne zaman Mercedes saçmalasa yarış bir klasiğe dönüşüyor :D.

Geri
Yukarı