İtalya Padova vs. Roma Tor Vergata vs. PoliTo vs. Sapienza Üniversitesi

M3rl1n1

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi- Gelecekte Mühendis
Merhaba,
İtalya'da Padova Üniversitesi Information Engineering, Roma Tor Vergata Üniversitesi General Engineering, PoliTo Elektrik Mühendisliği ve Sapienza Üniversitesinde Applied Computer Science and Artifical Intelligence bölümlerine başvuru yapmayı planlıyorum. Buralarda okuyan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar bana tavsiyeler verebilir mi? İtalyan üniversitelerinin minimum sınav kabul notlarını ve istatistiklerini göremediğim için (YÖK Atlas gibi bir sistemleri yok varsa ben bulamadım.) ve başvuruların tamamı ücretli olduğu için aralarında seçim yapıp başvurmak istiyorum. Doğal olarak kabul alma ihtimalimin en yüksek olduğu yerleri seçip başvuru yapacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Merhaba,
İtalya'da Padova Üniversitesi Information Engineering, Roma Tor Vergata Üniversitesi General Engineering, PoliTo Elektrik Mühendisliği ve Sapienza Üniversitesinde Applied Computer Science and Artifical Intelligence bölümlerine başvuru yapmayı planlıyorum. Buralarda okuyan veya bilgi sahibi olan arkadaşlar bana tavsiyeler verebilir mi? İtalyan üniversitelerinin minimum sınav kabul notlarını ve istatistiklerini göremediğim için (YÖK Atlas gibi bir sistemleri yok varsa ben bulamadım.) ve başvuruların tamamı ücretli olduğu için aralarında seçim yapıp başvurmak istiyorum. Doğal olarak kabul alma ihtimalimin en yüksek olduğu yerleri seçip başvuru yapacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Aralarından en iyisi Polito sonra Sapienza gelir.

Artı olarak TIL-I ya da Tolc-I a girmeniz gerekiyor.

Son düzenleme:
Hocam selam lise not ortalamam yaklaşık 90 ingilizcem var sportif başarılarım var bunun haricinde tıl-ı veya tolc-ı ye girmem sapienza için yeterli mi?
Ek olarak üniversite ücreti konusunda bilgi verebilir misin sapienza ısee sistemi kullanıyor diye biliyorum aydınlatırsan sevinirim. Eğer okuduğun üniversite sapienza değilse kendi üniversiten hakkında da bilgi verebilirsin teşekkürler. @M3rl1n1

Link bu. Genel olarak hepsini görüntüleyebilirsin.
@M3rl1n1 hocam bide sana ulaşabileceğim e mail vs. var mı biraz sorum fazla da seni buradan uğraştırmayayım tabi cevaplamayı kabul edersen

Son düzenleme:

Geri
Yukarı