iTEP Dil Sınavı Değerlendirmem

'Painkiller' hocam çok iyi oldu sizin yazınıza rastladığım :) hocam ben de bir hafta içinde Itep Academic Plus'a internet üzerinden gireceğim ama henüz kayıt yaptırmadım. Hocam birkaç sorum olacak; kayıt olunca pratik olarak bir sınav gönderiliyor mu gerçek sınavdan evvel? Başka nereden kaynak bulabilirim, ya da bu sınava çok yakın nelere baksam çalışsam işime çok yarar, neler tavsiye edersiniz bana?

Saygılarımla.
İyi günler dilerim.
Sana bir tane deneme sınavı yollayacaklar örnek olarak ama speaking denemesi olmayacak içinde. Ona benzer çıkacaktır ama aynısı çıkmayacak. Antalya’da bir dil okulu vardı. Onlar bir ara internetten deneme testi veriyordu. Onu bir araştır istersen. Hatta duruyorsa, silmediysem bendekileri yollarım sana. Maalesef yeni bir sınav olduğundan doğru dürüst kaynak yok diğerleri gibi. Daha çok grammar ve kelime anlamlarına eş anlamlılarına çalış. Çok soruyorlar onu. Ve writting kısmı için de bir konu ile ilgili mektup yazmaya çalış. Çünkü soracaklar böyle. Şununla ilgili bir metin, mektup yazın diyecekler.

Sana bir tane deneme sınavı yollayacaklar örnek olarak ama speaking denemesi olmayacak içinde. Ona benzer çıkacaktır ama aynısı çıkmayacak. Antalya’da bir dil okulu vardı. Onlar bir ara internetten deneme testi veriyordu. Onu bir araştır istersen. Hatta duruyorsa, silmediysem bendekileri yollarım sana. Maalesef yeni bir sınav olduğundan doğru dürüst kaynak yok diğerleri gibi. Daha çok grammar ve kelime anlamlarına eş anlamlılarına çalış. Çok soruyorlar onu. Ve writting kısmı için de bir konu ile ilgili mektup yazmaya çalış. Çünkü soracaklar böyle. Şununla ilgili bir metin, mektup yazın diyecekler.
Merhaba Hocam,

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Baktım ama internette çok bişey bulamadım hep 10-12 sayfalık kurumun kendisinin hazırladığı grading sınav bilgisi vs hakkında dökümanlara rastlıyorum. Eğer sizdekiler güncelse bir yere yükleme fırsatınız olur mu acaba? Çalışmadan da girmek istemiyorum gerekirse bir kaç ay sonra da girmeyi düşünüyorum..

Çalışmadan da girmek istemiyorum gerekirse bir kaç ay sonra da girmeyi düşünüyorum..
Güncelliğinden emin değilim ama en azından sınav için bir temel bilgi verir sana bence. Drive yüklemeye çalışırım, buraya link atarım olmazsa. Şu sıra bir tık yoğunluğum var da o yüzden gecikirse kusuruma bakma;)

iTEP sınavını anladığım kadarıyla evde kamera karşısına geçerek yapılıyor. Sadece merakımdan soruyorum bu sınavda ingilizce bilen birisinden çok kolay destek alınabilir mesela kameraya gözükmeden size yardım edebilir hatta bilgisayar ekranını tv ye veya başka pc ye taşıyarak yardım alınabilir. Bu gibi durumlara nasıl engel oluyorlar.

Merhaba.
Itep deneme sınavını almak sizce faydalı olur mu?
Alanlar oldu mu? Burada eksiklerimi görüp onlar üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum.

B2/Essential plus olana girdim bir iş başvurusu sebebi ile.
Sorular kolaydı. Sınav uzun sürüyor ona dikkat edin, ben hızlı hızlı çözmeme rağmen yinede 40 dakika sürmüştür. Speaking en zorlayıcı kısım. 30 saniye ve 1dk da bir şeyi anlatmanızı istiyor.
Grammar biraz çalışma gerektirebilir.
İngilizce seviyesi olarak youtube videolarını altyazısız İngilizce olarak izleyebilen, bölümüm ile ilgili kitapları arada sözlüğe bakarak okuyup anlayabilen biriyim.
Grammar uzun süredir çalışmamıştım 3.7/4.4 almışım.
Speaking ilk kolay soruda saçmalayıp daha zor olan 2.soruda daha iyi anlatmıştım 3.3/4.4 almışım.
Toplam puan olarak 4.4 üzerinden 3.9 almışım. 3.5 üstü alırsanız B2 oluyorsunuz itep sitesine göre.
Konu sahibinin girdiği sınav daha farklı bir konsept sanırsam, C1 C2 soruları yoktu benim girdiğimde.
Readingden 100 almışım 4.4 puan vermiş mesela.

Başka bir şirkette daha bu itep'e girmiştim ve onda c1 veya c2 emin değilim soruları vardı sanırsam. Yukarda anlattığım sınavın reading'i çok basitti ama diğer sınavda reading aşırı zor gelmişti. Çok ilginç kelimeler vardı fakat speaking kısmı yoktu. Şirketin seçimine göre sınavın zorluğu ve içeriği değişiyor sanırsam. Daha zor olan sınavın sonuçlarına sahip değilim ,kaç aldım bilmiyorum.

Çok kapsamlı bir başlık olmuş ve çok değeri mesajlar içeriyor.

Ek olarak özellikle " Plus " sınavına giren arkadaşlar tavsiyelerini paylaşabilir mi?
Merhaba.
Itep deneme sınavını almak sizce faydalı olur mu?
Alanlar oldu mu? Burada eksiklerimi görüp onlar üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum.
Duyduguma göre o sınavlar cok daha kolay fakat sınav cok daha zor oluyormuş. Bende düşünmedim degil aslında almayı fakat öyle yorumlar görünce vazgeçmiştim.
Güncelliğinden emin değilim ama en azından sınav için bir temel bilgi verir sana bence. Drive yüklemeye çalışırım, buraya link atarım olmazsa. Şu sıra bir tık yoğunluğum var da o yüzden gecikirse kusuruma bakma;)
Hocam siz bu linki eklediniz mi? Eklemediyseniz, müsait bir zamanda ekleyebilir misiniz?

B2/Essential Plus olana girdim bir iş başvurusu sebebi ile.
Sorular kolaydı. Sınav uzun sürüyor ona dikkat edin, ben hızlı hızlı çözmeme rağmen yine de 40 dakika sürmüştür. Speaking en zorlayıcı kısım. 30 saniye ve 1dk da bir şeyi anlatmanızı istiyor.
Grammar biraz çalışma gerektirebilir.
İngilizce seviyesi olarak YouTube videolarını altyazısız İngilizce olarak izleyebilen, bölümüm ile ilgili kitapları arada sözlüğe bakarak okuyup anlayabilen biriyim.
Grammar uzun süredir çalışmamıştım 3.7/4.4 almışım.
Speaking ilk kolay soruda saçmalayıp daha zor olan 2.soruda daha iyi anlatmıştım 3.3/4.4 almışım.
Toplam puan olarak 4.4 üzerinden 3.9 almışım. 3.5 üstü alırsanız B2 oluyorsunuz itep sitesine göre.
Konu sahibinin girdiği sınav daha farklı bir konsept sanırsam, C1 C2 soruları yoktu benim girdiğimde.
Readingden 100 almışım 4.4 puan vermiş mesela.

Başka bir şirkette daha bu Itep'e girmiştim ve onda C1 veya C2 emin değilim soruları vardı sanırsam. Yukarıda anlattığım sınavın Reading'i çok basitti ama diğer sınavda reading aşırı zor gelmişti. Çok ilginç kelimeler vardı fakat speaking kısmı yoktu. Şirketin seçimine göre sınavın zorluğu ve içeriği değişiyor sanırsam. Daha zor olan sınavın sonuçlarına sahip değilim, kaç aldım bilmiyorum.

Merhabalar, B2 essential Plus writing içermiyor muydu acaba? Merak ettim de.

Merhaba 2 firma ile görüştüm. Ielts, TOEFL, ıtep, toeic belgesi istiyorlar. İngilizcem A2 seviyede. Öncelikle işim bu sınavları araştırmak ile geçti. İyi bir firmada çalışmam için bu sınavlardan birinde iyi bir puan almam lazım. Akademik batı dilleri bu konuda beni yönlendirdiler. Itep 100 saat özel ders aldım. Hocam çok iyiydi. Beni sınav stratejisine göre hazırladı. Sınavdan 5.4 skor aldım.

Merhaba.
Hocanizin bilgilerini paylaşabilir misiniz? Ben de ders almak istiyorum.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı