iTEP Dil Sınavı Değerlendirmem

Sınav için ne kadar ücret ödediniz ve buna değdi mi?
Sınav için 2019 senesinde yanlış hatırlamıyorsam 1080 TL gibi bir ücret ödemiştim. Değdi mi derken benim işim gereği bu belgeyi mecburen almam ve belli bir not almam gerekiyordu. Ama bana deselerdi ki hepsi serbest git istediğini al ama en yüksek puanı bize getir deselerdi iTEP tercih ederdim ben. Neden dersen eğer TOEFL zaten bu işin babası resmen. Ağır cidden. IELTS ise nispeten zor bir sınav. Ayrıca ben eğitim olarak biraz daha Amerikan ingilizcesi aldım. IELTS İngiliz ingilizcesi. Devasa bir fark yok aralarında ama konuşma testinde karşıdakinin telafuzunu algılamakta zorlanabiliyor insan. iTEP Amerikan sınavı, o yüzden biraz daha rahat geldi bana. Dediğim gibi seçeneğim olsaydı aralarından daha rahat olan iTEP'i tercih ederdim.

Hocam bu sınava Türkiye'den nasıl başvuru yapıyoruz? Konuyu daha önceden okumuştum ama unuttum, bayağı süre geçti.
Kadıköy'de bir büroları var. Bilgisayarcıların olduğu sokakta. Bir de Türkiye'de internet siteleri vardı ama şimdi baktığımda ulaşamadım siteye. Biraz araştırmak lazım ya da İstanbul'daysan dediğim yerde bürolarına gidip danışabilirsin. Şimdi galiba üniversiteler de yapıyor bu sınavı. Marmara Üniversite'si galiba yapıyordu. Ben sınava girdiğimde kendi merkezleri vardı dediğim gibi.

Kadıköy'de bir büroları var. Bilgisayarcıların olduğu sokakta. Bir de Türkiye'de internet siteleri vardı ama şimdi baktığımda ulaşamadım siteye. Biraz araştırmak lazım ya da İstanbul'daysan dediğim yerde bürolarına gidip danışabilirsin. Şimdi galiba üniversiteler de yapıyor bu sınavı. Marmara Üniversite'si galiba yapıyordu. Ben sınava girdiğimde kendi merkezleri vardı dediğim gibi.

Çok teşekkürler. Kadıköy'e uğrayıp bakarım müsait bir zamanda.

Sınav için 2019 senesinde yanlış hatırlamıyorsam 1080 TL gibi bir ücret ödemiştim. Değdi mi derken benim işim gereği bu belgeyi mecburen almam ve belli bir not almam gerekiyordu. Ama bana deselerdi ki hepsi serbest git istediğini al ama en yüksek puanı bize getir deselerdi iTEP tercih ederdim ben. Neden dersen eğer TOEFL zaten bu işin babası resmen. Ağır cidden. IELTS ise nispeten zor bir sınav. Ayrıca ben eğitim olarak biraz daha Amerikan ingilizcesi aldım. IELTS İngiliz ingilizcesi. Devasa bir fark yok aralarında ama konuşma testinde karşıdakinin telafuzunu algılamakta zorlanabiliyor insan. iTEP Amerikan sınavı, o yüzden biraz daha rahat geldi bana. Dediğim gibi seçeneğim olsaydı aralarından daha rahat olan iTEP'i tercih ederdim.

Çok sağol ben de bir iş başvurusunda bulundum ve bu sınavı yaptılar fakat bana zor geldi. Henüz ingilizcem ileri düzey değil o yüzden dönüş yapmayacaklar muhtemelen :) Her bölümün son partı özellikle çok zordu genelde akademik düzey sorular vardı ama IELTS ve TOEFL gibi sınavlardan da daha kolay olduğu aşikardı. Çok az bi zaman daha verseler sorulara 1-2 aylık çalışmayla halledilir bence. Sağolun ilginiz için.

Merhaba 2 firma ile görüştüm. IELTS, TOEFL, ITEP, TOEİC belgesi istiyorlar. İngilizcem A2 seviyede. öncelikle işim bu sınavları araştırmak ile geçti. İyi bir firmada çalışmam için bu sınavlardan birinde iyi bir puan almam lazım. Akademik Batı dilleri bu konuda beni yönlendirdiler. ITEP 100 saat özel ders aldım. Hocam çok iyiydi. Beni Sınav stratejisine göre hazırladı. Sınavdan 5.4 skor aldım

'Painkiller' hocam çok iyi oldu sizin yazınıza rastladığım :) hocam ben de bir hafta içinde Itep Academic Plus'a internet üzerinden gireceğim ama henüz kayıt yaptırmadım. Hocam birkaç sorum olacak; kayıt olunca pratik olarak bir sınav gönderiliyor mu gerçek sınavdan evvel? Başka nereden kaynak bulabilirim, ya da bu sınava çok yakın nelere baksam çalışsam işime çok yarar, neler tavsiye edersiniz bana?

Saygılarımla.
İyi günler dilerim.

Geri
Yukarı