İthal Xiaomi alınır mı?

Bütçe
6000
Arkadaşlar merhaba.
2 telefon arasında kaldım. 1-Trendyol'dan 6000 TL'ye Xiaomi Redmi Note 11s satın almak ( Xiaomi Türkiye garantili )
2- tanıdık bir esnaf ithal Xiaomi getiriyor ve elindeki eski telefonların IMEI'sini çakarak birnevi kayıt etmiş oluyor. Klasik IMEI çakılmış telefon işte. Xiaomi Mi 11t yi 6K ya satıyor o da aynı şekilde. Bildiğimiz bir insan, telefonların arkasında duruyor. IMEI konusunda da arkasında duruyor.
Şimdi diyorlar ki güncelleme yapmazsan ve format atmazsan IMEI gitmez. Ben hem güncellemeleri Android 12'ye geçmek istemediğim için yapmayan bir insanım hem de daha hayatım boyunca format atmak gerek olmadı. Yani o açıdan bana sıkıntı doğurmuyor. Ama yine de tam orijinal bir telefon almadığım için içim rahat değil IMEI atılmış telefon almak konusunda. Başka bir sıkıntı çeker miyim? Veya IMEI sebepsiz yere gitmez değil mi? Siz ne diyorsunuz? IMEI atılmış telefon alınır mı? Alınmaz mı?
(Not: Redmi Note 11s benim için yeterli bir telefon. Mi 11t çok hoşuma gittiği için istiyorum.)
knk 12 lite almayı düşünüyorum kaçak getirtip ne yaptın telefonu almışmıydın önerirmisin ?

Herkes öyle yapıyor. Telefonlarda uçuk fiyatlar olduğu için insanlar kaçak telefonlara yöneliyorlar. Eğer yakalanırsanız IMEI kara listeye atılır ve bir daha açılmaz. Başka bir IMEI atmalısınız. Yazılımsal olarak çift SIM mümkündür. Güncelleme ile IMEI silinir, sıfırlama ile silinmez. (istisna durumlarda sıfırlamada da silinebilir.) Bence Xiaomi alacaksan kaçak alacaksın. Korkmayın.

Kanka 12 Lite almayı düşünüyorum kaçak getirtip ne yaptın telefonu almış mıydın önerir misin?

Direnç ile çift SIM mümkündür. Güncelleme yapabilirsiniz numaralar silinmez, format işleminin sadece TWRP üzerinden yapılması tavsiye edilir.

Kanka 12 Lite almayı düşünüyorum kaçak getirtip ne yaptın telefonu almış mıydın önerir misin?

Hocam ben IMEI atılmış almadığına pişmanım, diğer telefon içimde ukte kaldı, eğer IMEI atılmış telefon alırsan ve o telefona bir şey olduğunda, vah bittik şimdi diyecek duruma düşmeyeceksen al, ben kendime göre IMEI atılmış telefonlar da sıkıntı çıkma ihtimaline %20 veriyorum, az değil ama çok da değil,
Ben başka telefon almam imkansız olduğu için riske atamadım, ama bundan 1 yıl sonra ne olur belli olmaz, eğer bir şey olursa idare edebilirim uğraşırım diyorsan al, içinde benim gibi ukte kalmasın, benim kişisel önerim, sorumluluk almıyorum 😃😃

Hocam ben IMEI atılmış almadığına pişmanım, diğer telefon içimde ukte kaldı, eğer IMEI atılmış telefon alırsan ve o telefona bir şey olduğunda, vah bittik şimdi diyecek duruma düşmeyeceksen al, ben kendime göre IMEI atılmış telefonlar da sıkıntı çıkma ihtimaline %20 veriyorum, az değil ama çok da değil,
Ben başka telefon almam imkansız olduğu için riske atamadım, ama bundan 1 yıl sonra ne olur belli olmaz, eğer bir şey olursa idare edebilirim uğraşırım diyorsan al, içinde benim gibi ukte kalmasın, benim kişisel önerim, sorumluluk almıyorum 😃😃

MTK işlemciler için onu %50 yapalım.

12 lite ın direnç değişimi ile imeisi birdaha sorun olmamak üzere yapılıyormuş 1 gecedir çok araştırdım valla eminim artık alacağım 😂
bi telefona tr de 12bin verdikten sonra 18bin e iphone 11 alırım daha iyi ama kaçak xiaomi 7 8 e gelirse aşırı mantıklı alayım bakalım deneyim söz yazacağım buraya aldığımda 😂

MTK işlemciler için onu %50 yapalım.
12 lite sd allahtan 😂😂

Yeni konular

Geri
Yukarı