İthalatçı garanti ve Türkiye garantili ürünlerin farkı nelerdir?

FiratH22

Decapat
Arkadaşlar ben yeni telefon alacağım (Samsung Galaxy M.20) ama telefon daha Türkiye'deki mağazalara gelmemiş ben de İnternet üzerinden almayı düşünüyorum fakat İnternet üzerinde baktığımda garanti türleri ithalatçı garantili ve Samsung Türkiye garantili olarak ikiye ayrılıyor. Şimdi ben ithalatçı garantili alsam IMEI kaydı gibi sorunlar çıkar mı yoksa sadece garantisiz mi olur telefon? Yardımınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İthalatçı garantisinde muhatabınız ithalat eden firmadır(A, B, C elektronik firması).
Türkiye garantisinde direkt olarak üretici veya üreticinin distribütörü ile muhatap olursunuz(Samsung, Apple veya firmanın distribütörü).

Arasında uçurum fark yoksa Türkiye garantili almak çoğu zaman daha iyidir. Ben hepsiburada.com üzerinden 2016 yılında ithalatçı garantili S6 Edge+ almıştım, Knox sayacı artmıştı bana geldiğinde. Neyse ki zaten ROOT olmadan telefon kullanamam, yazılımdan kaynaklı Deep Sleep problemi hariç sorun yaşamadım, ancak yine de beni hayal kırıklılığına uğrattı hepsiburada.com, çünkü bir nevi ayıplı ürün satıyorlardı, ithalatçı telefon alırken yorumlara dikkat edin.

İthalatçı garantili alırsanız yabancı tip şarj adaptörü ve yanında dönüştürücü ile gelecektir. Türkiye Garantili alırsanız normal şarj adaptörü ile gelecektir.

İthalatçı garantili de imei problemi olmaz resmi yollarla imei kaydı yapılmış cihazlar satılıyor.
Samsung için ithalatçı garantisinin tek kötü yanı Türkiye'de VOLTE çalışmıyor olması.
Bir telefonun servise işi düştüğü an hangi servis olursa olsun sonu iyi değil.
Kendin telefonu özene bezene kılıfa ekran koruyucu ile kullanırsın servise gider gelir telefon çizik içinde. Telefonu teslim alırken kılcal çizik de olsa "cihazda çizik mevcut" diye not düşüyorlar sanki teslim aldıklarında telefon gerçekten çizikmiş gibi.

Arkadaşlar ben yeni telefon alacağım (Samsung Galaxy M.20) ama telefon daha Türkiye'deki mağazalara gelmemiş ben de İnternet üzerinden almayı düşünüyorum fakat İnternet üzerinde baktığımda garanti türleri ithalatçı garantili ve Samsung Türkiye garantili olarak ikiye ayrılıyor. Şimdi ben ithalatçı garantili alsam IMEI kaydı gibi sorunlar çıkar mı yoksa sadece garantisiz mi olur telefon? Yardımınızı bekliyorum teşekkürler.
Arkadaşlar sakın sakın almayin ben hepsiburada sitesinden redmi note 6 pro cihazını aldim 6 -7 ay sonra bir mesaj geldi imei klonludur die tamam gönderdim yaptilar 2 ay sonra bidaha geldi imei klonludur die ithalatci garantili almayin turkiye garantili alin

Geri
Yukarı