İthalatçı Garantili Telefon Alınır Mı?

Ben her türlü ithalatçı garantili alırım. Sony garantili telefonumu servise göndermiştim. KVK ile anlaşmışlar. Oraya gönderdiler. Her büyük firma, teknik servisle anlaşıp çalışır. Samsung garantili bir telefonu da Samsung Mobile merkezine tamir için verdiğimde servis formunda Yıldız Elektronik yazıyordu.

Burada insanların kafasındaki algı şu, paralel ithalat ürün demek, arızalı bozuk çöp defolu demek. Servislerindeki adamlar ise ağızda sigara, burnunu karıştıran, merdiven altında terlik şortla dolaşıp telefonları tekmeleyen tiplermiş gibi düşünülüyor. Distribütör garanti de ise telefonlar Mars'taki tamir merkezine uzay gemisiyle gönderilip robotlar aracılığıyla tamir ediliyormuş düşüncesi hakim. Yapmayın etmeyin. Lg Türkiye'nin G4'te yaşattığı mağduriyetler ortada. Bari sen 500 lira fazla verip kendini güvende hissediyorsun bırak insanlar yanlış yönlenmesin.

Oo çok yanlış konuşuyorsunuz hocam. İnsanları sen yanlış yönlendiriyorsun. Aldıktan sonra ithalatçı garantili modeli gelip burada ağlamayın o zaman herhangi bir sıkıntıda. LG teknik servis konusunda ithalatçılardan farksız zaten. Dikkat edin LG yazmadım zaten.
Burada insanların kafasındaki algı şu, paralel ithalat ürün demek, arızalı bozuk çöp defolu demek. Servislerindeki adamlar ise ağızda sigara, burnunu karıştıran, merdiven altında terlik şortla dolaşıp telefonları tekmeleyen tiplermiş gibi düşünülüyor. Distribütör garanti de ise telefonlar Mars'taki tamir merkezine uzay gemisiyle gönderilip robotlar aracılığıyla tamir ediliyormuş düşüncesi hakim
Kimse böyle bir düşünceye sahip değil. İthalatçılar hiçbir zaman markanın sunduğu garantiyi sunamaz. Siz de bir ithalatçı falansınız sanırım? Bütün ithalatçı mağazaları öyle bir savunuyorsunuz ki yok böyle bir şey. Şurada geçmiş bir yayını izlemenizi öneririm. Başlık biraz farklı ama ithalatçılardan da öenmli konularda bahsediyor. Azıcık kafanızda ki dogma bilgilerden arındırıp doğruya yönelin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Savunduğum kimse yok. Demek istediğim hizmet hemen hemen aynı. Şöyle düşün. Devlet hastanesi paralel ithalat olsun. Özel hastane de distribütör garantili. Aradaki fark bu. Yani fiyat farkı vermeye gerek yok diyorum.

Son düzenleme:
Fikrine saygım var. Ama katılmıyorum ve sebebini de dile getiriyorum Elbette garantiler arasında fark var. Bu konuda yanlış bilgi veriyorsunuz. Yoksa aynı fiyattan olurdu zaten. Telefona yapılan işlemlerde servis aynı olsa da, senin muhattap olacağın kişi, aldığın telefonun markası oluyor. Ama ithalatçılardan aldığınızda kim olduğunu bile tanımadığınız bir adam size güvenceyi veriyor. İşte bu konuda yanılıyorsunuz. Arada ki fiyat farkı bu yüzden var. Ve ben hala söylüyorum. 300 TL daha az vereceğim diye, 2000 TL'yi riske atıyorsunuz. Sonuçta bu iş teknoloji işi. Ne olacağını bilemezsiniz.

Her teknik servisin müşteri hizmetleri servisi var. Paralel ithalat yapan şirket Delta Servis, Mobiltel ile anlaşıyor. Distribütör ise KVK, GENPA, Başarı ile anlaşıyor. Aradaki fiyat farkı servis ücreti, işçilik parası vs kalemlere göre değişiyor. Olay bu. Konuyu kapatıyorum.

Örneğin Asus bir cihaz alacaksanız ithalatçı garantili alın distrübitör garantisine yolunuz düşmemeli :)
Asus'un garantisi LG kadar kötü mü bilmiyorum. Okuduğum yorumlar o kadar değil. En çok LG'de var sıkıntı. Ki onların ki de had safhada zaten.

Her ithalatçı sizin dediğiniz servisler ile anlaşmıyor. Çoğu mağaza garantiyi kendi adına veriyor. Siz aldığınız mağaza ile iletişime geçiyorsunuz zaten. Sorunu onlar belirliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek tavsiye etmem. Ama Türkiye`ye gelmeyen tek tük fiyat performans adına donanıma ve fiyatına bakarak neredeyse zararına fabrikadan satış diyebileceğimiz bir durumdur. Ama yine de Distribütör değildirler. Kronik sorun ya da o tarz kullanıcı ile hiçbir alakası olmayan sorunları çözerler. LG yeni telefon veriyor (veriyor vermesine de verilen modelde de kronik sorun çıkıyor falan baya sakat iş) mesela. Huawei P9 ve P10 modelleri için 3 ay (sanırım) kadar ekran garantisi veriyor. Kırmayı başarırsan eğer yenisini ücretsiz yapıyorlar. Artık bir telefon ekranı nerden bakarsan bak 250TL üzeri olduğundan ötürü, kendini sağlama alıyorsun ve fiyat farkı kapanıyor. Ama Xiaomi gibi telefonlar başka tabii ki. Performans çok yüksek ama fiyat fazlasıyla düşük. Garantiye düşürmem diyorsanız olabilir.

Pek tavsiye etmem. Ama Türkiye`ye gelmeyen tek tük fiyat performans adına donanıma ve fiyatına bakarak neredeyse zararına fabrikadan satış diyebileceğimiz bir durumdur. Ama yine de Distribütör değildirler. Kronik sorun ya da o tarz kullanıcı ile hiçbir alakası olmayan sorunları çözerler. LG yeni telefon veriyor (veriyor vermesine de verilen modelde de kronik sorun çıkıyor falan baya sakat iş) mesela. Huawei P9 ve P10 modelleri için 3 ay (sanırım) kadar ekran garantisi veriyor. Kırmayı başarırsan eğer yenisini ücretsiz yapıyorlar. Artık bir telefon ekranı nerden bakarsan bak 250TL üzeri olduğundan ötürü, kendini sağlama alıyorsun ve fiyat farkı kapanıyor. Ama Xiaomi gibi telefonlar başka tabii ki. Performans çok yüksek ama fiyat fazlasıyla düşük. Garantiye düşürmem diyorsanız olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Garantiye düşmezlerse mükemmel telefonlar. Snapdragon 835'i 1700 liralık telefona koymak yürek ister

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı