İtopya Arızalı Kasa Fanı

Bence böyle firmaları biraz mazur görmek gerekiyor. Vatan gibi binlerce çalışanları olmadıkları için yetişemeyebiliyorlar. Tabi Vatan'da çalışanları yüzünden daha pahalı.

E eleman alsınlar o zaman. O kebapçı gidip adını bile duymadığın yayıncılara para, ekipman saçıyordu reklam için.

İşin garip yanı o kadar şubesi ve çalışanı olan Vatan'la kıyaslayınca şikayet sayıları yarı yarıya. Bu hızla giderlerse sollayacaklar.

E eleman alsınlar o zaman. O kebapçı gidip adını bile duymadığın yayıncılara para, ekipman saçıyordu reklam için.

İşin garip yanı o kadar şubesi ve çalışanı olan Vatan'la kıyaslayınca şikayet sayıları yarı yarıya. Bu hızla giderlerse sollayacaklar.

Eleman alınca da maaşlarını fiyatlara yansıtmak zorunda kalıyorlar. Vatan'ın çok fazla mağazası olduğu için yu kadar şikayeti var. Yoksa oran olarak düşünürsek muhtemelen Vatan'ın şikayet oranı daha azdır.

Yayıncılar insan hocam, müşterileri insandan saymıyorlar. Kontrol zamanında beklediğim zaman bir motorcu arkadaş gelip görevliyle tartışmıştı, onu gördüğümden beri korkuyla umarım bende sorun yaşamam bu arkadaş gibi dedim kendi kendime ama nafile.

Eylül ayında satın aldığım sistemde istediğim kasanın stokta olmaması sebebiyle farklı bir kasa önerildi ben de kabul ettim. Sonuçta Corsair marka pek sıkıntı çıkarmaz diye düşünmüştüm. Bu kısımda sıkıntı yok. Asıl sıkıntı bir saat boyunca kapının önünde bekletildik. Bilgisayarı kontrol ediyoruz lütfen bekleyin dediler. Kasayı en sonda teslim ettiler ve evde açtığımda bir fanın çalışmadığını gördüm. Ondan sonrasında anakartla kasanın birbirine uyumlu olmadığını öğrendim. Yani anakartta iki cha fan girişi varken kasamda üç tane fan var ve bu kısımda donanımcı arkadaşlar tarafından uyarılmadım. benim de bilgim yoktu. Bir gün sonra mağaza görevlisini aradım ve bana fan çoğaltıcı almam gerektiğini söyledi, çoğaltıcıyı satın almadan önce kafama takılan "acaba ortadaki fanı anakarta bağlasam çalışacak mı?" Sorusu oldu. Bugün denedim ve fanın zaten fabrika çıkışlı olarak arızalı olduğunu fark ettim. Şimdi arızalı olduğunu kanısına nereden vardığımı sorabilirsiniz ancak zaten ilk aldığım günden beri bağlı olmayan bir fanı taktığımda çalışmaması durumunda aklıma başka bir şey gelmiyor şahsen. Size soruyorum arkadaşlar bu nasıl bir kontrol? Bir saat boyunca kapının önünde hem bekletiliyorsunuz hem de bozuk fanlı bir bilgisayarı sizin elinize teslim ediyorlar. Üstüne üstlük adam gibi bilgi vermeden bunu yapıyorlar. Bir fan çoğaltıcı masrafını bile karşılamıyorlar. Hafta içi kendileriyle görüşeceğim. Eğer sonuç değiştirmeyle gerçekleşmezse ilk işim tüketici hakem heyetine başvurmak olacak.

Eki Görüntüle 737108

İtopya ile aranızda halledin, gayet müşteri memnuniyetini ilk plana alıyorlar tanıdıklarım var, bilgisayarı 1 saat hazırladıkları şey PC'nin BIOS'unu, anakartını, ekran kartı sürücülerinin en sonuncusunu yüklüyolar sizi uğraştırmamak için.

Donanımlar kısmına gelirsek acemi bir çalışan olabilir bu hatayı affedin itopyaya gidip aranız da halledin.

İtopya ile aranızda halledin, gayet müşteri memnuniyetini ilk plana alıyorlar tanıdıklarım var, bilgisayarı 1 saat hazırladıkları şey PC'nin BIOS'unu, anakartını, ekran kartı sürücülerinin en sonuncusunu yüklüyolar sizi uğraştırmamak için.

Donanımlar kısmına gelirsek acemi bir çalışan olabilir bu hatayı affedin itopyaya gidip aranız da halledin.
Driver güncellemesini kendim yaptım. Saat 2 civarında sipariş ettiğim bilgisayar elinize 6 da ulaşır dendi saat 7 gibi bilgisayarı alabildik. 5 saat boyunca bir adam da çıkıp da "kardeşim şu fanları test edelim" demedi mi? İllaki memnun müşteri olacaktır ancak ben hiç memnun kalmadım. Acemi çalışana eğer 11 bin TL'lik sistemi emanet ediyorlarsa bu işin başında sıkıntı var demektir.

Geri
Yukarı