Itopya.com Kullanılmış Ürün Geldi

Kenwaey

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar arkadaşlar itopya.com dan 19.01.2020 tarihinde Ryzen 7 2700X Siparişi verdim ve ürün bugün elime geçti ancak bandrolü yırtılmış açılmış ve kullanıldığı bariz bir ürün geldi. (Termal macunu yok, parmak izleri var, kutu içeriği tam değil)

Aradım 1 saatlik bağlanma faslı sonucunda mailden ürünün fotoğraflarını göndermemi istediler ve gönderdim.

Sizlerden hem ne yapmam gerektiğine dair tavsiye bekliyor hem de bu yaşadığım sorunu sizlere bilgilendirmek istiyorum.
(Yine aynı gün aynı siteden MSI 1660S Gaming X siparişi verdim 3 gün önce sorunsuz bir şekilde geldi)

Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya zaten güvenilir bir satıcı değil İtopyadan memnun olmayan kişiler tarafından açılmış bir çok konu var bunu biliyor olmanız gerekiyor onlarda açılmış veya kullanılmış bir ürün olduğunu bildikleri halde sana göndermişler işte sanıyorlar ki müşteri anlamayacak hiç değişim için uğraşma direk iade et paranı al ürünü de güvenilir bir yerden satın al.

İtopya zaten güvenilir bir satıcı değil İtopyadan memnun olmayan kişiler tarafından açılmış bir çok konu var bunu biliyor olmanız gerekiyor onlarda açılmış veya kullanılmış bir ürün olduğunu bildikleri halde sana göndermişler işte sanıyorlar ki müşteri anlamayacak hiç değişim için uğraşma direk iade et paranı al ürünü de güvenilir bir yerden satın al.

Haklısın, bir sürü şikayet okumuştum siparişten önce ama indirimde yakalayınca almış bulundum. En iyisi imkan varsa elden yoksa daha sorunsuz güvenilir bir yerden almak. Biraz kâr edeceğiz diye şu durumlara düşmek hiç akıl işi değil.

Bence peşini bırakmayın. Başvurabileceğiniz her yere başvurun derim. Siz farketmişsiniz, yarın başkasına da yaparlar. O farketmez, kullanılmış ürünü sıfır diye kullanır. Ben de 1.5 sene önce ekran kartı aldım sorunsuz gelmişti ama bilmiyorum. Her şey beklenebilir.

Mağara adamımısın diyordum internet'ten almak yerine fazla para verip mağazadan alan arkadaşa. Mağazadan ürünü alsan bi problem yaşasan tepkini koyunca düzeltmek zorunda kalıyorlar. İtopya benzeri bi siteden hazır sistem aldım. Sorun yaşayıp duruyoruz en sonunda mahkemelik olduk. Ben bulunduğum yerden alsaydım eğer yüzyüze konuşup sorunu hallederdim. Şimdi telefondan konuşuyoruz adamlarla umurlarında dahi değil. Ben yerinizde olsam Paramı alıp Vatan, Media Markt gibi yerlerden alırdım. En azından muhattap var karşınızda.

Mağara adamımısın diyordum internet'ten almak yerine fazla para verip mağazadan alan arkadaşa. Mağazadan ürünü alsan bi problem yaşasan tepkini koyunca düzeltmek zorunda kalıyorlar. İtopya benzeri bi siteden hazır sistem aldım. Sorun yaşayıp duruyoruz en sonunda mahkemelik olduk. Ben bulunduğum yerden alsaydım eğer yüzyüze konuşup sorunu hallederdim. Şimdi telefondan konuşuyoruz adamlarla umurlarında dahi değil. Ben yerinizde olsam Paramı alıp Vatan, Media Markt gibi yerlerden alırdım. En azından muhattap var karşınızda.
Vatan 2018 yılında defalarca "mağazada" iade edilmiş anakartları tekrar satmasıyla konu olmuştu buraya.

İtopya facia bir site ve mağaza olarakta hiç güvenilir yanı yoktur.Mesela geçen hafta indirimden monitör almaya karar verdim stoklardada 20 adet gözüküyordu.Neyse siparişi verdim uygun bir fiyata aradan bir hafta geçti siparişimi sormak istedim bana demezler mi stoklarımızda yanlışlık olmuş ürünün temini yok diye cevap verdiler.Bende siparişi direk iptal ettim beklediğimemi yanarım yoksa yalan söylediklerine mi? Sonuç olarak kesinlikle kimseye tavsiye etmeyin ettirmeyin!!!

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı