İtopya Garanti Belgesi Eksikliği

cyber001

Decapat
Arkadaşlar İtopya'dan sistem siparişi verdim. Bugün bileşenlerin kutuları ve ekran kartının olduğu kargoyu teslim aldım. İşlemci, anakart, SSD, RAM'ların garanti belgesi içerisinden çıktı ancak ekran kartının garanti belgesi çıkmadı. Bu durum normal mi?

Ayrıca görseldeki kablo kasanın mı acaba?

Kablo.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar İtopya'dan sistem siparişi verdim. Bugün bileşenlerin kutuları ve ekran kartının olduğu kargoyu teslim aldım. İşlemci, anakart, SSD, RAM'ların garanti belgesi içerisinden çıktı ancak ekran kartının garanti belgesi çıkmadı. Bu durum normal mi?

Eki Görüntüle 580348
Evet. Kasadaki güç kaynağının kablosu.

Eki Görüntüle 580348
Ekran kartı marka model nedir? Bazı ürünlerden belge çıkmıyor.

Çoğu ekran kartında garanti belgesi bulunmuyor sanırım bende de çıkmamıştı kutusundaki seri numarası geçerli oluyor olması lazım. Evet o kablo kasanın veya monitörün güç kablosu.

Eki Görüntüle 580348
Acaba siparişi ne zaman verip ne zaman ürünü teslim aldığınızı öğrenebilir miyim?

Asla yeterli değil eğer garanti servisi iyi niyetli değilse. Türkiye'de satılan her elektronik aygıtın garanti belgesi olmak zorundadır. İtopya ile konuşun fatura yeterli derlerse o konuşmanın kaydını alın saklayın.

Hem şaşırdım hemde korktum biraz tüm bileşenlerin garanti belgesi var ama en pahalı bileşenin garanti belgesi yok mail attım şuanda müşteri hizmetlerinde sıra bekliyorum ama görüşebileceğimi zannetmiyorum.Şiparişimi ayın 23'ünde verdim monitörde ile monitörde gelmedi henüz sadece bileşenler geldi.Bir arkadaş dün söylemişti beraber gönderirler diye belki öyle olur.Ayrıca işlemci Ryzen 5 1600 12 nm geldi 14 nm yazmasına rağmen
Ekran kartı marka model nedir? Bazı ürünlerden belge çıkmıyor.
Gigabyte GTX 1660 Süper Gaming X

Hem şaşırdım hemde korktum biraz tüm bileşenlerin garanti belgesi var ama en pahalı bileşenin garanti belgesi yok mail attım şuanda müşteri hizmetlerinde sıra bekliyorum ama görüşebileceğimi zannetmiyorum.Şiparişimi ayın 23'ünde verdim monitörde ile monitörde gelmedi henüz sadece bileşenler geldi.Bir arkadaş dün söylemişti beraber gönderirler diye belki öyle olur.Ayrıca işlemci Ryzen 5 1600 12 nm geldi 14 nm yazmasına rağmen

Gigabyte GTX 1660 Süper Gaming X
12 nm gelmesi sizin için çok iyi olmuş. 14 nm olan biraz zayıf ama 12 nm olan 1600 AF diye geçiyor ve 2600 ile kafa kafaya yarışıyor. Çok iyi bir işlemci hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı