İtopya hazır sistemlerde PSU arızası sonucunda diğer parçalar görürse hasar olursa ilgilenirler mi?

Yuugen

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler, İtopya'dan bir sistem aldım ve içindeki PSU güven vermediği için sistem geldiği gibi bugün sipariş verdiğim High Power 600W 80+Gold ile değiştireceğim (öncelikle forumda biraz araştırdım ve bu PSU'nun güvenilir olduğuna kanaat getirdim ama yine fikriniz nedir öğrenmek isterim.)

Sorum şu, eğer bu değişimi yapmasaydım herhangi bir PSU arızasından dolay diğer parçalara gelebilecek bir hasarda garanti kapsamı dışında sayılır mı, İtopya bu gibi bir durumla ilgilenir mi? Veya bu PSU değişimini yaptığım için her parçanın kendi garantisi olmasına rağmen; yok efendim bizim gönderdiğimiz PSU bu değildi ondan yanmıştır deyip geri adım atarlar mı?

Böyle bir durum yaşayan veya bu şekilde PSU(veya garanti süreci bitmeden herhangi bir parça) değiştirmiş olan varsa deneyimlerini paylaşırsanız sevinirim.
Ve sorumla alakalı herhangi bir fikriniz var ise şimdiden teşekkürler.

Garantileri satıcı firma değil, üreticiler/distribütörler veriyor. Itopya sadece aracı. Aldığınız parça bozulursa, firmasına yollayacaksınız zaten. Itopya'ya götürürseniz, onlar üreticisine gönderecekler.

Sistemin güç kaynağını kullansaydın da sonuç olarak razı gelip almış olduğun için güç kaynaklı arızadan dolayı hiçbir şey yapmazlardı normal garanti süreci işlerdi diğer parçalar için.

Haliyle kendi aldığın güç kaynağı için de aynı mevcut durum geçerli. Benim yorumlamam bu kadar.

teşekkür ederim, garantiyi distribütörlerin verdiğini araştırınca öğrenmiştim zaten fakat bu gibi iade, servis vb. süreçlerde itopyanın bazen ilgilenmediğini falan okuyorum haliyle biraz paranoyak olunuyor sürekli şikayet okuyunca

teşekkür ederim, garantiyi distribütörlerin verdiğini araştırınca öğrenmiştim zaten fakat bu gibi iade, servis vb. süreçlerde itopyanın bazen ilgilenmediğini falan okuyorum haliyle biraz paranoyak olunuyor sürekli şikayet okuyunca

Mesela; MSI TridentX gibi hazır sistem toplamış olsaydınız. MSI Trident'in kendi PSU'su yerine başka bir PSU kullanmış olsaydınız, MSI sıkıntı çıkarabilirdi. Çünkü parçaların değil, PC'nin garantisi olacaktı.

Ama toplama sistemlerde her parçanın ayrı garantisi var. Arıza olduğunda sadece o parçayı servise gönderiyorsunuz.

Itopya her iki üründe de aracı sadece.

Itopya her iki üründe de aracı sadece.
psuyu teknobiyotikten aldım saat 4te kargoya vermişler yarın gelecek gibi duruyor (merkeze yakın bir ilçede yaşıyorum genelde kargoda sıkıntı çıkıyor pek sanmıyorum yarını ama bu hızları memnun etti)

ama onun dışında itopya hakkındaki fikirleriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı