İtopya kargo sıkıntısı ve kulaklık iadesi

€rkut

Centipat
İtopya'dan 2 gün önce almış olduğum Razer Kraken Ultimate + Razer Basilisk X HyperSpeed mouse hala kargoya verilmedi ürünler hazırlanıyor diyor. Şikayetimvar.com'a baktığımda çoğu kişide böyle olduğunu gördüm, ek olarak eğer kulaklık geldiğinde sadece 1 kere bile kullanmış olmam durumunda hijyen kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle iade almadıklarını gördüm, sizce direkt iade etmek durumu kurtarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum İtopya firması ile yaşadığım olayı detayını anlatmak istemiyorum çünkü bugün itibari ile kurtuldum kendilerinden sayılır. Çok katı bir firma ben bu kadar derim...Elimde haklarım olmasına rağmen kendilerinden neler çektim :) Bu arada İtopya bilgisayar sanırım kargo olarak UPS ile çalışıyor. Yani çok yavaş kargo firması. Ben 8 gün sonra teslim aldım kargoyu...UPS kargo ile de yığınla şikayet var kaç gündür...

İtopya'dan 2 gün önce almış olduğum Razer Kraken Ultimate + Razer Basilisk X HyperSpeed mouse hala kargoya verilmedi ürünler hazırlanıyor diyor. Şikayetimvar.com'a baktığımda çoğu kişide böyle olduğunu gördüm, ek olarak eğer kulaklık geldiğinde sadece 1 kere bile kullanmış olmam durumunda hijyen kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle iade almadıklarını gördüm, sizce direkt iade etmek durumu kurtarır mı?
Geri almıyorlar, aynı olayı aynı firma ile yaşadım. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum ve kaybettim. Yaklaşık altı ay kadar param da kulaklık da firmada kaldı.

Dostum İtopya firması ile yaşadığım olayı detayını anlatmak istemiyorum çünkü bugün itibari ile kurtuldum kendilerinden sayılır. Çok katı bir firma ben bu kadar derim...Elimde haklarım olmasına rağmen kendilerinden neler çektim :) bu arada İtopya bilgisayar sanırım kargo olarak UPS ile çalışıyor. Yani çok yavaş kargo firması. Ben 8 gün sonra teslim aldım kargoyu...UPS kargo ile de yığınla şikayet var kaç gündür...

O zaman iade etmek daha mantıklı değil mi elimde kalırsa hani ucuz bir şeyde değil.

Geri almıyorlar, aynı olayı aynı firma ile yaşadım. Tüketici hakem heyeti'ne başvurdum ve kaybettim. Yaklaşık altı ay kadar param da kulaklık da firmada kaldı.

O zaman iade etmek daha mantıklı değil mi elimde kalırsa hani ucuz bir şeyde değil.

Geri almıyorlar, aynı olayı aynı firma ile yaşadım. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum ve kaybettim. Yaklaşık altı ay kadar param da kulaklık da firmada kaldı.
Eline ulaşmayan ürünün parasını sana iade etmediler ve heyet firmanın lehine mi karar verdi? Eğer böyleyse geçmiş olsun ülke bitmiş.
Siparişi iptal et bence. İtopya'dan hayır olmaz. Ürün geç gelir, arıza kaydını bırakmak için günlerce ararsın, bir şey kabul de etmezler falan falan. Siparişi iptal ve iade en güzeli.

Eğer böyle bir şey varsa bu kadar rezil bir firma görmedim youtuberlarda görünce iyi bir firma sanmıştım tamamen rezalet.
Hepinize teşekkürler iade talebini onayladım parayı ne zaman verirler tabii orasını kimse bilemez para iadesi alan varsa ne zaman geldiğini söyleyebilir mi?

Son düzenleme:
Eğer böyle bir şey varsa bu kadar rezil bir firma görmedim youtuberlarda görünce iyi bir firma sanmıştım tamamen rezalet.
Hepinize teşekkürler iade talebini onayladım parayı ne zaman verirler tabii orasını kimse bilemez para iadesi alan varsa ne zaman geldiğini söyleyebilir mi?

Sana İtopya ile yaşadığım olayı kısadan anlatmaya çalışayım. Faturası İtopya bilgisayara ait 2. el 2 hafta kullanılmış bir monitor aldım. Daha sonra monitor de sıkıntı olduğunu anladım. Önce İtopya bilgisayarı aradım ve bu konuyu konuştuk. Kendilerine 2-3 kere bu ürünü 2. el satın aldığımı falan söyledim. Bana kendileri dediler "isterseniz garanti için bize ya da direkt olarak tecpro servise yollayabilirsiniz. kutu, aksesuarlar, fatura eksiksiz şekilde olmak zorunda" dediler. Neyse direkt tecpro yolladım, 1 hafta içinde ürünün bozuk olduğunu söylediler, DOA form çıkardılar ve iade değişim için onaylandı. Bunun üzerine İtopya bilgisayarı aradım bilgi vermek ve almak için...Karşıma çıkan kadın bana öyle tuhaf tepkiler verdi ki...Kaç defa belirttim "ben para iadesi istemiyorum" ama kadın ısrarla "biz 2. el satış işlemleri yapan kişilere para iadesi yapmıyoruz" dedi. 10 defa tekrar ettim "ben ürün değişimi istiyorum" diye. En sonunda anlayabildi bunu ama bu sefer de dönüp "siz anlamıyorsunuz. biz 2. şahıs insanlara bir şey göndermeyiz. işlem yapmayız. hiçbir firma bunu yapmaz..." Kaç kişi ile görüştüm, tecpro olsun, kendilerine ithalat işlerini yapan DOA form onaylayan kişilerle, hepsi değişim için böyle bir şey söz konusu olamaz dediler. İtopya'da ki bu kadın bana dönüp şunu bile dedi "ya siz itopya'yı arıyorsunuz. siz bizim müşterimiz bile değilsiniz. siz 2. şahıs birisiniz" Laflara gel :) Ayrımcılık resmen bu aşağılamaktır. Ki bu sözleri bana sarf ettiği sırada pis pis kişniyerek gülüyordu. Daha sonra bu muhabbetler başkaları ile aramda defalarca döndü. Adamın biri mesela, daha 30 saniye önce kendisine "fatura başkasına ait benim adım ali xxx" Beni bekler misiniz bi dk dedi...Bekledim ve bana döndüğü sırada sanki ağzımı arar gibi "furkan bey biz siz iade yapamayız" diyor. Ben de gülüyorum siz neyi çözmeye çalışıyorsunuz ben size 50 defa adımın Ali olduğunu, ürünü 2. el aldığımı söyledim. Hayır geveleyip duracaksanız furkan arkadaşı size yönlendireyim ? Yok ama fatura sahibi arkadaşa bile rica ettim konuşsun diye, ama o kişiye bile gidip beni konuşmuşlar "biz 2. şahıs kişilere bir şey gönderemeyiz" diye. Çocuk bana gönderin diyor ama dinlemiyorlar. Çocuk bile şok oldu abi bunların amacı ne dedi bana, "bana gönderin diyorum onlar bana seni konuşuyor" deyip durdu anlaşamadım yani...Sonuç ne oldu ? Ürünün değişimi oldu sonunda. O konuşan kadın bana ne örnekler verdi peki ? "siz 2. el araba satın alırken ne işlemler yapıyorsunuz" dedi. Ben de güldüm yok artık bir de tapu işlemlerini bağlasaydınız daha iyi olurdu...Yahu en başından bu kadının bu çirkefliği yapması sıkıntı. Bana herşey dedi. Siz bu ürünü çalmış olabilirsiniz, biz nasıl anlayalım bunu? diyor. Yahu gidin fatura sahibini arayın. Ya da ben yönlendireyim diyorum işte kalkıp bu sefer 2. el araba satın işlemlerini geveliyor : ))) Sonunda bana Tecpro servisden bir kadın yardımcı oldu. İtopya da real'den tanıdığı birisi ile konuştu da artık ondan sonra ürünü yolladılar...Bir de DOA form onaylanmış, İtopya bunun üzerine bizim onaylamamız lazım diyor...Haha.. Orada 3 kişi imza atmış, AOC monitor genel merkez onaylamış, ama bunlar önemsiz işte İtopya onaylaması lazım asıl falan
Bu monitorle birlikte mesela İnventus faturalı, yine başkasına ait olan bir ürünü İnventus Boğaziçi bilgisayara gönderdim. Bu ürünü 4 sene önce bir kadından satın almıştım. İnventus mesela kadına ulaşmışlar, kadın da kısa sürede bana sattığı ürünü hatırlamış. Ben de zaten bunun üzerine görüştüm kendisi ile, bana anlattı "beni aradılar bilgi vermek için" diye. İşte titiz çalışmak budur. Hayır çaldım mı bu ürünü, böyle mi düşünüyorsun ? O zaman fatura sahibine ulaşmaya çalış...Çünkü seri numarası fatura falan göndermişim kendilerine :)) İnventus bana mail attı. Eğer ürünü 2. el satın aldığınız kişi ile iletişime geçemiyorsanız para iadesini sizin hesabınıza yapabiliriz. Yalnız bu şekilde biraz kesinti olabilir, dedi...Yani yardımcı oluyorlar 2. şahıs kişi olsak bile insan yerine koyuyorlar. İtopya çalışanı o kadar aşağıladı, yok 2. sahış kişilere bir şey göndermeyiz, yok hiçbir firma bunu yapmaz, yok ben hiçbir şey anlamıyorum hurafeyim fln...Çattım yani 1 aydır 2 gram beynim vardı onuda aldılar benden İtopya çalışanları

Son düzenleme:
Sana İtopya ile yaşadığım olayı kısadan anlatmaya çalışayım. Faturası İtopya bilgisayara ait 2. el 2 hafta kullanılmış bir monitor aldım. Daha sonra monitor de sıkıntı olduğunu anladım. Önce İtopya bilgisayarı aradım ve bu konuyu konuştuk. Kendilerine 2-3 kere bu ürünü 2. el satın aldığımı falan söyledim. Bana kendileri dediler "isterseniz garanti için bize ya da direkt olarak tecpro servise yollayabilirsiniz. Kutu, aksesuarlar, fatura eksiksiz şekilde olmak zorunda" dediler. Neyse direkt tecpro yolladım, 1 hafta içinde ürünün bozuk olduğunu söylediler, doa form çıkardılar ve iade değişim için onaylandı. Bunun üzerine İtopya bilgisayarı aradım bilgi vermek ve almak için...Karşıma çıkan kadın bana öyle tuhaf tepkiler verdi ki...Kaç defa belirttim "ben para iadesi istemiyorum" ama kadın ısrarla "biz 2. el satış işlemleri yapan kişilere para iadesi yapmıyoruz" dedi. 10 defa tekrar ettim "ben ürün değişimi istiyorum" diye. En sonunda anlayabildi bunu ama bu sefer de dönüp "siz anlamıyorsunuz. Biz 2. şahıs insanlara bir şey göndermeyiz. İşlem yapmayız. Hiçbir firma bunu yapmaz..." Kaç kişi ile görüştüm, tecpro olsun, kendilerine ithalat işlerini yapan doa form onaylayan kişilerle, hepsi değişim için böyle bir şey söz konusu olamaz dediler. İtopya'daki bu kadın bana dönüp şunu bile dedi "ya siz İtopya'yı arıyorsunuz. Siz bizim müşterimiz bile değilsiniz. Siz 2. şahıs birisiniz" laflara gel :) ayrımcılık resmen bu aşağılamaktır. Ki bu sözleri bana sarf ettiği sırada pis pis kişniyerek gülüyordu. Daha sonra bu muhabbetler başkaları ile aramda defalarca döndü. Adamın biri mesela, daha 30 saniye önce kendisine "fatura başkasına ait benim adım Ali xxx" beni bekler misiniz bir dk dedi...Bekledim ve bana döndüğü sırada sanki ağzımı arar gibi "furkan bey biz siz iade yapamayız" diyor. Ben de gülüyorum siz neyi çözmeye çalışıyorsunuz ben size 50 defa adımın Ali olduğunu, ürünü 2. el aldığımı söyledim. Hayır geveleyip duracaksanız furkan arkadaşı size yönlendireyim? Yok ama fatura sahibi arkadaşa bile rica ettim konuşsun diye, ama o kişiye bile gidip beni konuşmuşlar "biz 2. şahıs kişilere bir şey gönderemeyiz" diye. Çocuk bana gönderin diyor ama dinlemiyorlar. Çocuk bile şok oldu abi bunların amacı ne dedi bana, "bana gönderin diyorum onlar bana seni konuşuyor" deyip durdu anlaşamadım yani...Sonuç ne oldu? Ürünün değişimi oldu sonunda. O konuşan kadın bana ne örnekler verdi peki? "Siz 2. el araba satın alırken ne işlemler yapıyorsunuz" dedi. Ben de güldüm yok artık bir de tapu işlemlerini bağlasaydınız daha iyi olurdu...Yahu en başından bu kadının bu çirkefliği yapması sıkıntı. Bana her şey dedi. Siz bu ürünü çalmış olabilirsiniz, biz nasıl anlayalım bunu? Diyor. Yahu gidin fatura sahibini arayın. Ya da ben yönlendireyim diyorum işte kalkıp bu sefer 2. el araba satın işlemlerini geveliyor: ))) Sonunda bana tecpro servisden bir kadın yardımcı oldu. İtopya'da Real'den tanıdığı birisi ile konuştu da artık ondan sonra ürünü yolladılar...Bir de doa form onaylanmış, İtopya bunun üzerine bizim onaylamamız lazım diyor...Haha. Orada 3 kişi imza atmış, AOC monitor genel merkez onaylamış, ama bunlar önemsiz işte İtopya onaylaması lazım asıl falan.
Bu monitorle birlikte mesela inventus faturalı, yine başkasına ait olan bir ürünü inventus boğaziçi bilgisayara gönderdim. Bu ürünü 4 sene önce bir kadından satın almıştım. İnventus mesela kadına ulaşmışlar, kadın da kısa sürede bana sattığı ürünü hatırlamış. Ben de zaten bunun üzerine görüştüm kendisi ile, bana anlattı "beni aradılar bilgi vermek için" diye. İşte titiz çalışmak budur. Hayır çaldım mı bu ürünü, böyle mi düşünüyorsun? O zaman fatura sahibine ulaşmaya çalış...Çünkü seri numarası fatura falan göndermişim kendilerine :)) inventus bana mail attı. Eğer ürünü 2. el satın aldığınız kişi ile iletişime geçemiyorsanız para iadesini sizin hesabınıza yapabiliriz. Yalnız bu şekilde biraz kesinti olabilir, dedi...Yani yardımcı oluyorlar 2. şahıs kişi olsak bile insan yerine koyuyorlar. İtopya çalışanı o kadar aşağıladı, yok 2. sahış kişilere bir şey göndermeyiz, yok hiçbir firma bunu yapmaz, yok ben hiçbir şey anlamıyorum hurafeyim falan...Çattım yani 1 aydır 2 gram beynim vardı onu da aldılar benden İtopya çalışanları.

Senin bu olayını şikayetvar da okumuştum galiba cidden İtopya rezalet bir firma dün akşam kargoya neden verilmiyor diye şikayetvar a bakıyordum cidden yaptıkları şeyleri görünce sinirden titremeye başladım bu kadar egolu boş beleş insanlarla muhattap olanlara üzüldüm bu sipariş ettiğim kulaklıktan önce HS70 almıştım QP bilişimden 7 8 güne yakın kullandım bağlantı sorunu ve kulağımı ağrıttığı için iade ettim 24 saat dolmadan direkt iademi aldılar. Bu rezil firmada ise kulaklık, mouse, klavye hijyenik ürünlere girdiği için iade alamıyoruz diye saçma bir kural koymuşlar Allah aşkına dünyanın hangi yerinde kulaklık hijyenik ürüne girmiş? Hep internetten görürdüm İtopya'yı öven yayıncıları youtuberları bende güvendim keşke güvenmeseymişim. Bir de üstüne 1 arkadaşla daha konuştum arkadaşa kulaklık gelmiş ama kargoyu açmamış yapacaklarını bildiği için kargoyu iadeye vermiş kargonun açılmadığını söylemiş yine de hijyenik ürüne girdiği için iade almamışlar illa istiyorlarki rezil müşteri hizmetlerini arayıp 50dk bekleyip küfür et.

Senin bu olayını şikayetvar da okumuştum galiba cidden İtopya rezalet bir firma dün akşam kargoya neden verilmiyor diye şikayetvar a bakıyordum cidden yaptıkları şeyleri görünce sinirden titremeye başladım bu kadar egolu boş beleş insanlarla muhattap olanlara üzüldüm bu sipariş ettiğim kulaklıktan önce HS70 almıştım QP bilişimden 7 8 güne yakın kullandım bağlantı sorunu ve kulağımı ağrıttığı için iade ettim 24 saat dolmadan direkt iademi aldılar. Bu rezil firmada ise kulaklık, mouse, klavye hijyenik ürünlere girdiği için iade alamıyoruz diye saçma bir kural koymuşlar Allah aşkına dünyanın hangi yerinde kulaklık hijyenik ürüne girmiş? Hep internetten görürdüm İtopya'yı öven yayıncıları youtuberları bende güvendim keşke güvenmeseymişim. Bir de üstüne 1 arkadaşla daha konuştum arkadaşa kulaklık gelmiş ama kargoyu açmamış yapacaklarını bildiği için kargoyu iadeye vermiş kargonun açılmadığını söylemiş yine de hijyenik ürüne girdiği için iade almamışlar illa istiyorlarki rezil müşteri hizmetlerini arayıp 50dk bekleyip küfür et.
Ben itopyaya 3 kez klavye iade ettim, not olarak belirtmek isterim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı