İtopya Kargo ve Müşteri Hizmeti Kalitesizliği

Hevesiniz anlaşılır bir şey fakat onların sektörü için çok yoğun bir dönem şu an. Kendinizi onların yerine koyun, kim bilir ne şartlarda ne yoğunlukta çalışmak zorundalar. Emin olun onlarda bu yoğunluğun bir an önce bitmesi için ellerinden geleni yapıyordur.
Mesela, Hepsiburada çakallık yapıp işi şansa bırakmadı, herkese uzun teslim süresi beyan etti, erken teslim edilen ürüne müşteri sevinecek, edilemeyene de beklentisi olmadığı için zaten oturup bekleyecek.
Genel olarak İtopya' yı pahalı bulduğum için sıcak bakmıyorum fakat bu söyledikleriniz maalesef anlayış gösterilmesi gereken bir durum.

Bana sanki biraz da sizde acele etme sorunu varmış gibi geldi. İnternet alışverişinin oluru 3 iş günü değil midir, sen hemen elinde olsun istiyorsun. Hayır madem mağazadan alabiliyordun, o zaman direkt mağazadan alsaydın.
Acelem var evet. Ben sadece bana belirtileni istiyorum. Mağazadan hafta içi almaya gidebilecek olsaydım, giderdim. Site ertesi iş günü kargolanacağını belirtiyor. Hatta beklemek istemezseniz 1 gün önceden belirtip şubeden teslim alabilirsiniz diyor. Ben de şubeden teslim almaya gidiyorum. Ama Cumartesi günü yapıyorum bu işi. Mesajı biraz daha dikkatle okuyun. Benim derdim bağcıyı dövmek değil. Bakın, şubede de düzgün bir muhatap bulamadığımdan bahsediyorum. Telefonda işi bilgi vermek olan kişinin bilgi vermekten kaçınmasından bahsediyorum.

Cuma sabahı klavye siparişi verdim ve bugün ürünüm elime ulaştı size talihsizlik olmuş sanırım.

Evet hepsiburada başka bir siparişimi anında iletti. Biraz şans bu konu. Ben biraz arada kaldım :D

Hevesiniz anlaşılır bir şey fakat onların sektörü için çok yoğun bir dönem şu an. Kendinizi onların yerine koyun, kim bilir ne şartlarda ne yoğunlukta çalışmak zorundalar. Emin olun onlarda bu yoğunluğun bir an önce bitmesi için ellerinden geleni yapıyordur.
Mesela, Hepsiburada çakallık yapıp işi şansa bırakmadı, herkese uzun teslim süresi beyan etti, erken teslim edilen ürüne müşteri sevinecek, edilemeyene de beklentisi olmadığı için zaten oturup bekleyecek.
Genel olarak İtopya' yı pahalı bulduğum için sıcak bakmıyorum fakat bu söyledikleriniz maalesef anlayış gösterilmesi gereken bir durum.

Evet haklısınız, çok yoğunlar. Haklısınız çalışma şartları zor. Ancak ben mağazadaki ilgisizlikten de bahsettim. Bilmiyorum mağazaya hiç gittiniz mi? Bir çöpün üzerinde bile fiyat yok. Ha haksızlık olmasın, promosyona koydukları bir 24 inç monitörde fiyat vardı. Ancak diğer ürünlerde ürün bilgisi veren bir belirteç bile yok.

Firmanın bu yoğunluğu kaldıramadığını, bu süreçte sınıfta kaldığını gördüm. Satılan ürünlerin tamamında stok vardı. Bu arada mesajda belirtmeyi unuttum. Genelde 5 adet için açılan ilanlardı bunlar. Dolayısıyla bekleme gibi bir durum yok. Nanokatolog mantığı ile çalışmıyor. Diğer arkadaşın anlatmaya çalıştığı mevzuya yanıt olarak ekliyorum.

Hepsiburada ileri teslimat tarihleri verdi doğrudur. Ancak hızla depolarını boşaltarak ürünleri dağıtmaya başladı. Bu durum güzel :)

Mesajınızı okudum anladım ancak her halükarda ortalığı yangın yerine çevirecek bir hata göremiyorum, aşırı aceleci davranıyorsunuz. Benim de yorumum budur, siz beğenseniz de beğenmeseniz de böyle düşünüyorum. :) Bir daha İtopya'dan alışveriş yapmazsınız, şikayetvar'a şikayet konunuzu açarsınız ve hatta yazdıklarını yapmıyorlar diye yasal hak kaybına uğradığınızı düşünüyorsanız dava da edebilirsiniz.

Cuma indirimleri dönemi olduğu için çok yağun tabi. Ben cuma günü klavye sipariş ettim teslimat perşembe günü yazıyor.

Siz siparişleri almak için gittiniz madem önceden neden satın aldınız bütün ürünlerin site ve web fiyatları ayni adamlar ürünü kargo olarak sisteme giriyor mağaza teslim diye bir seçeneği yok madem mağazaya gidiyorsunuz gittiğiniz zaman satın alın ayrıca ürünlerin hepsi internette fiyatları mevcut açıp bakabilirsiniz çoğu firmadan daha kaliteli iş yapıyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı