İtopya kargoya verilmemiş ürünü iade yapar mı?

AntaresK

Picopat
Daha fazla  
Tekrardan sizleri rahatsız edeceğim,

Bu sabah bir hazır sistem alacağım hakkında konu açmıştım ve gayet iyi gözüküyordu. Etrafımdakilerden de onay aldıktan sonra siparişi verdim fakat kasanın güç kaynağının bomba olduğunda haberim yoktu. Ayrıyeten işlemci fanı olmadığından taktığım bir fan veya PSU değişiminde garanti dışında kalacağım.

İtopya'daki siparişimden iptal seçeneğini seçip sebebi mi belirttim.

Daha kargoya dahi verilmemişti. Hazırlanma aşamasında gözüküyordu. Alacağım sistem iptal talebinden sonra siparişlerim kısmından kayboldu.

Sizce iptal ve iade olur mu? Eğer etmezlerse tüketici haklarına başvurmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu sabah bir hazır sistem alacağım hakkında konu açmıştım ve gayet iyi gözüküyordu. Etrafımdakilerden de onay aldıktan sonra siparişi verdim fakat kasanın güç kaynağının bomba olduğunda haberim yoktu. Ayrıyeten işlemci fanı olmadığından taktığım bir fan veya PSU değişiminde garanti dışında kalacağım.

Daha kargoya dahi verilmemişti. Hazırlanma aşamasında gözüküyordu. Alacağım sistem iptal talebinden sonra siparişlerim kısmından kayboldu.

Sizce iptal ve iade olur mu? Eğer etmezlerse tüketici haklarına başvurmalı mıyım?
hangi sistem acaba? bende hazır sistem alıcağım da itopyadan bugün

Gelen kargoyu teslim almayıp kuryeye iade olduğunu belirtirseniz 3 gün kargo şubesinde bekledikten sonra geri yollanır. Bu süreçte iadeye gönderdiğinizi de firmaya belirsin. Ürünu teslim almadığınız için ürun açılmamış ve sıfir kalıyor. Zarar verme ihtimaliniz olmuyor ve firma iade isteğinizi yasalar çerçevesinde reddedemiyor.

İade olmaması gibi bir durum yok, çıkar onu aklından. Kendi hatamla olan şeylerde bana değişim yapan bir firma kötü niyetli olsa bile bu durumda iade yapmak zorunda. Teslim edilmemiş bir ürün daima senin lehinedir.

PSU'su hakkında pek araştırma yapmamıştım. Bir önceki konuma da bakarsan PSU hakkında sürekli kötü yorumlar yapıldığını belirttim. PSU modelini forumda arattığında da bir tane dahi iyi yorum yok.

Evet.
PSU'su hakkında pek araştırma yapmamıştım. Bir önceki konuma da bakarsan PSU hakkında sürekli kötü yorumlar yapıldığını belirttim. PSU modelini forumda arattığında da bir tane dahi iyi yorum yok.

Evet.
anlamadığım olay şu benim bildiğim değiştirdiğin ürünün garantisi biter bu sistem çok saçma olmuş örneğin ssd yükseltmesi yaptığımda komple garantisi mi gidicek

Geri
Yukarı