İtopya kutusu açılmış anakartın iadesini kabul etmiyor

Magaza farkı vatandan aldıgım ürünü farurası ile teknik ekip kontrolu ike iade edip baska ürün aldım her magaza bir olmaz. Almışsınız artık hatıelıaı olaun satıp zarar etmeyin kullanın.

Herkese iyi akşamlar,

7 Mayıs cumartesi günü İtopya acıbadem şubesinden Z590 Aorus Ultra anakart aldım. Ürünü evimde 1 hafta kadar beklettim Gebze'de oturuyorum sürekli gelme gibi bir imkanım yok. Ürün kontrolü için sadece anakart anti static esd paketinin şeffaf bandını kaldırıp kontrol ettim. Onun dışında hiçbir işlem yapmadım ne RAM taktım ne işlemci taktım ne de başka bir uygulamada bulundum. Ürünün hiçbir paketi açılmadı Wi-Fi anteni, sat akabloları ve gconnector gibi. Sistemimi kurmamıştım fakat uygun fiyatlı Hepsiburada üzerinden 12600K işlemci gördüm ve anakart iade edip Z690 fırsatlarına bakacaktım. Bugün ürünü iade etmek istediğimde ürünün açılmış olduğunu söylediler. Ürün sıfır ve denenmediğini belirttim. Oradaki teknik ekip arkadaşları ürünü aldı test etti tüm parçalari ekleyerek işletim sistemini açtı ve tarafıma iade etti.
Mağazadan alınan ürünlerin iadesi olmuyormuş internet üzerinden alsaydınız olurdu fakat mağazadan aldığınızdan dolayı iade alamayacaklarını belirttiler. Müşteri memnuniyeti olması için iade alırsak bir hafta geçerli hediye çeki verebileceklerini söylediler. İtopya indirimlerini takip eden birisiyim eğer ücret iadesi olmayacaksa tarafıma bir yıllık hediye çeki vermelerini istedim fakat maksimum bir hafta geçerli oluyormuş iade çeki. Ürünü alırken 3800 TL fiyatı vardı şu anda 5800 TL ve benim iade etme amacım bir üst seri Z690 anakarta geçmem ki şu anki fiyatı 8000 lira civarında. Kurumsallık ile uzaktan yakından alakası olmayan bir firma o kadar öneriler ve güven eşliğinde almıştım fakat moral çöküntüsü ile eve geldim. Arkadaşlar bunun hakkında neler yapabilirim? Bilgilendirebilirseniz çok iyi olur. Teşekkürler.
Aynı üründen bir tane internetten alın. Yeni geleni mağazaya mağazadan aldığınız fatura ile iade edin, eskisini de internetten aldığınız faturayla iade edin. Daha önce yaptım.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Tüketici haklarına basvurdum eğer bişi çıkmazsa dediğinizi yapacağım.@BerzerkFrost
ümidini kırmak istemem ama o da bir şey yapmıyor böyle durumlarda tüketici koruma kanunu internet alışverişlerinde müşterinin yanında ama diğer işlemler için pek bir gelişme yok.

Geri
Yukarı