İtopya para iadesi

20.11.2020 tarihinde öğlen sipariş verdim. Mesai saatleri içerisinde aynı gün iptal ettim. Hala param yatmadı. Sen düşün yani :)
diğer iade işlemlerim maksimum 3-4 gün içerisinde tamamlanıyordu. Bu İtopya'nın ayıbıdır kimse normal görmesin bu süreyi. Aynı gün iade olmayacağını herkes biliyor ama bir iade işlemi de 8 gün sürmez süremez yani. İyzico sistemi kullanıyorlar güya. Geçenlerde iyzico kullanan bir yerden alışveriş yaptım ürün gelmeyince iade işlemi başlattım aynı gün onaylandı ve para aynı gün hesabıma geçti.
Son olarak mail ve telefon yoluyla ulaştım hepsi işlemin kaç gün süreceğini bilmiyor ve firmalarının prosedürlerinden haberleri yok. Biri 5 gün diyor, biri 6, bir diğeri 7, 8, 9 iş günü diyen bile oldu. Bu gidişle daha çok konu açılır İtopya hakkında.

2. siparişiniz 2 iş günü içerisinde iptal edilecek olup, iptal edildikten sonra 7 iş günü içerisinde bankanız iade tutarını ödeme yaptığınız kredi kartı/banka kartınıza ödeme şeklinize göre yansıtacaktır.

Siz ayın 20'sinde iade işlemi yapmışsınız ve iadenin üstünden 5 iş günü geçmiş (cumartesi pazarlar iş günü değildir).

2. siparişiniz 2 iş günü içerisinde iptal edilecek olup, iptal edildikten sonra 7 iş günü içerisinde bankanız iade tutarını ödeme yaptığınız kredi kartı/banka kartınıza ödeme şeklinize göre yansıtacaktır.

Siz ayın 20'sinde iade işlemi yapmışsınız ve iadenin üstünden 5 iş günü geçmiş (cumartesi pazarlar iş günü değildir).
Babanızın şirketi sanırım. Bunu ben de gördüm ve müşteri hizmetlerine sordum. Onlar farklı günler söyledikleri için böyle bir şey söyledim. Şirketlerinin prosedürlerinden haberleri yok dediğim buydu. 7 iş günü yurtiçi işlem için uzun bir süre. Aliexpress iade işlemim bile 6 gün sürmüştü :)

Babanızın şirketi sanırım. Bunu ben de gördüm ve müşteri hizmetlerine sordum. Onlar farklı günler söyledikleri için böyle bir şey söyledim. Şirketlerinin prosedürlerinden haberleri yok dediğim buydu. 7 iş günü yurtiçi işlem için uzun bir süre. Aliexpress iade işlemim bile 6 gün sürmüştü :)

Babamın şirketi falan değil. Sadece yazılı olan ve inanmanız gereken yeri söyledim. Bundan sonra bir yerle iletişim kurarken çalışanların değil şirketin kurallarına inanın diye. Çünkü çalışanlar müşterilerin aklını bulandırmak, birkaç ürün satabilmek için çeşitli yalanlar söyliyebiliyorlar. Bugün gidip bir mağazaya ya ben Power Boost PSU alacaktım sizce kaliteli mi? Diye sorun hemen başlar çok iyi ürün aynısı bende var 7 yıldır kullanıyorum hiçbir şey olmuyor diye. Onlara da inanmayın.

Not: BDK'ya göre para iadesi en geç 15 iş günü içinde tamamlanmak zorundadır. Yani 7 gün düşündüğünüz kadar uzun bir süre değil.

Neden kızgın attın bilmem ama teknobiyotik adminlerinin cooler master yetkililerine sövmesine aç bak forumda sonra kızgın atarken 2 defa düşünürsün.
Link mevcut mu?
Garanti bonus kartı ile peşinat ile aldım 1914₺ mâl oldu. Teşekkürler süreci bekleyeceğim o halde. Geri dönüş olmazsa bakacağız bir şekil.
Allah'tan taksitli almamışsınız, taksit taksit iade oluyor o zaman.

Babamın şirketi falan değil. Sadece yazılı olan ve inanmanız gereken yeri söyledim. Bundan sonra bir yerle iletişim kurarken çalışanların değil şirketin kurallarına inanın diye. Çünkü çalışanlar müşterilerin aklını bulandırmak, birkaç ürün satabilmek için çeşitli yalanlar söyliyebiliyorlar. Bugün gidip bir mağazaya ya ben Power Boost PSU alacaktım sizce kaliteli mi? Diye sorun hemen başlar çok iyi ürün aynısı bende var 7 yıldır kullanıyorum hiçbir şey olmuyor diye. Onlara da inanmayın.

Not: BDK'ya göre para iadesi en geç 15 iş günü içinde tamamlanmak zorundadır. Yani 7 gün düşündüğünüz kadar uzun bir süre değil.
Ben de az önce ayıplı ürün iadesi için olan kısmı tekrardan okudum ve 20 iş gününe kadar ücret iadesinin yapılabileceği yazılmış. Nasıl gözümden kaçmış anlayamadım, eskiden iade ettiğimde çabuk iade edilmişti ve büyük ihtimal yoğunluk olmadığından çabuk olmuştu. Şimdi aşırı yoğunluk olduğu için bu süreç 20 güne kadar uzayabilir gibi duruyor ve aradığımda iadeler için de sıra olduğu için sırayla iadeler alınıyor demişlerdi.

Ben de az önce ayıplı ürün iadesi için olan kısmı tekrardan okudum ve 20 iş gününe kadar ücret iadesinin yapılabileceği yazılmış. Nasıl gözümden kaçmış anlayamadım, eskiden iade ettiğimde çabuk iade edilmişti ve büyük ihtimal yoğunluk olmadığından çabuk olmuştu. Şimdi aşırı yoğunluk olduğu için bu süreç 20 güne kadar uzayabilir gibi duruyor ve aradığımda iadeler için de sıra olduğu için sırayla iadeler alınıyor demişlerdi.

Demek istediğim aslında buydu. Şimdi sen mahkemeye gitsen bile adamlar diyecek ki biz yazdık bu arkadaş bunu kabul etti şimdi sorun çıkartıyor. Bu durumda mahkeme adamları haklı bulacak.

Burada konu firmayı savunmak falan değil. Sorun sizlerin tam olarak haklarınızı bilmeden alışveriş yapıp firma çalışanlarının söylediği yalan yanlış şeylere inanmanız. Tüketici haklarını, firmaların kurallarını, BDK'nın kurallarını vs. üşenmeden okuduğunuz zaman nelerin hakkınız olduğunu görürsünüz. Hizmet kaliteniz artar.

Tekrar ediyorum asıl inanmanız ve dikkate almanız gereken kısım firmanın yazdığı yazıdır. Geçen hafta arkadaşının aldığı ürünü 1 saat içinde iade alan firma sana üst sınırdan hizmet verebilir. O yüzden arkadaşınız dediği "kanka firma 1 saatte iade alıyor" lafı değil firmanın "iade süreci en fazla şu kadar iş günü olur" dediği bilgiye inanmalısınız.

Tamamdır, bekliyorum.
https://www.technopat.net/sosyal/ko...zgın atan insanımsılar okuyun görün hahhahah.
Tamamdır, bekliyorum.
Tamamdır, bekliyorum.
Konularda teknobiyotik frimasının rezilliği diye aratın bulursunuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı