İtopya siparişi kargoya vermedi

Ben de aynı sorundan muzdaribim. Bir HDD aldım alacağıma pişman oldum 5 günün sonunda iade edeyim bari dedim 2 iş günü geçti iadeden sonuç yok. QP'den kasa aldım saat 4'te inanın o gün kargoya verildi 2 gün sonra elimdeydi kasa. Yapan yapıyor anlamıyorum bu İtopya'yı.

Sorun eleman mı gerçekten? Ellerinde mal olduğuna emin misiniz? Bence olmayan stoktan sattılar her şeyi. Ben kendi ürünümü iptal ettim. Amazon'dan sipariş verdim. İadeyi bekliyorum.
İadenin hesabına yatması 10 gün sürer, benden söylemesi. Parayı işletmeyi seviyorlar çünkü. :)

İadenin hesabına yatması 10 gün sürer, benden söylemesi. Parayı işletmeyi seviyorlar çünkü. :)
İade işlemini 2 gün içinde tamamlamalarıyla 10 gün içinde tamamlamaları arasında kalan zaman dilimindeki tutarı, günlük faiz işleyen banka hesabında tutup ettikleri kâr ile 10-15 tane personelinin maaşını ödeyebilirler muhtemelen. (Muhtemelen zaten bu şekildedir)

İnsanları dolandırmanın, kandırmanın ve aptal yerine koymanın her türlüsü illegal değil arkadaşlar. Bazı türlerini kılıfına uydurduğun sürece legal veya denetim yetersizliğinden kaynaklı bu sorunlar hep mevcut.

Son düzenleme:
İade işlemini 2 gün içinde tamamlamalarıyla 10 gün içinde tamamlamaları arasında kalan zaman dilimindeki tutarı, günlük faiz işleyen banka hesabında tutup ettikleri kâr ile 10-15 tane personelinin maaşını ödeyebilirler muhtemelen. (Muhtemelen zaten bu şekildedir)

İnsanları dolandırmanın, kandırmanın ve aptal yerine koymanın her türlüsü illegal değil arkadaşlar. Bazı türlerini kılıfına uydurduğun sürece legal veya denetim yetersizliğinden kaynaklı bu sorunlar hep mevcut.
Aynı şeyi yüzlerine söyledim. Cevap veremediler. Buradakiler de gelmiş ben her itopya konusu altında bunları söylüyorum diye bana karşı çıkıyor. Sitedeki iade prosedürlerinin linkini atıyor. Yok işte sitede yazıyor okuyup alışveriş yapsaydınız vs. yahu sitede yazsın yasal süreç budur diye benim paramı haftalarca kullanması etik bir şey mi? Düşünün bir ben değilim ki iade işlemini bekleyen. 2 haftadır 50 kişi iade işlemi bekliyor diyelim. Bunların alışveriş tutarları ortalama 1200 lira olsa 60.000₺ yapar. Bunu üstteki arkadaşın dediği gibi günlük faize yatırsalar. Deli gibi kâr yaparlar. Diğer firmaların sitelerinde iade prosedürü aynı şekilde yazıyor. Fakat hiç biri bu kadar uzun süre bekletip de paramızı kullanmıyor. Bizim kızdığımız şey bu. Umarım bu yazdıklarımızı görüp marka/firma fanboyluğunuzu bırakırsınız arkadaşlar.

Aynı şeyi yüzlerine söyledim. Cevap veremediler. Buradakiler de gelmiş ben her İtopya konusu altında bunları söylüyorum diye bana karşı çıkıyor. Sitedeki iade prosedürlerinin linkini atıyor. Yok işte sitede yazıyor okuyup alışveriş yapsaydınız vs. yahu sitede yazsın yasal süreç budur diye benim paramı haftalarca kullanması etik bir şey mi? Düşünün bir ben değilim ki iade işlemini bekleyen. 2 haftadır 50 kişi iade işlemi bekliyor diyelim. Bunların alışveriş tutarları ortalama 1200 lira olsa 60.000₺ yapar. Bunu üstteki arkadaşın dediği gibi günlük faize yatırsalar. deli gibi kâr yaparlar. Diğer firmaların sitelerinde iade prosedürü aynı şekilde yazıyor. Fakat hiçbiri bu kadar uzun süre bekletip de paramızı kullanmıyor. Bizim kızdığımız şey bu. Umarım bu yazdıklarımızı görüp marka/firma fanboyluğunuzu bırakırsınız arkadaşlar.

Senin durumun ve bu arkadaşın durumu farklı senin durumunda para iadesi var. Bilmiyorsun diye yazıyorum para iadesinde işin içine banka girer firma parayı bankaya verse bile bankanın parayı senin hesabına yatırması zaman alabilir. Bankaların şirketler ile yaptığı anlaşmalar doğrultusunda çalışır sistem. Konu sahibi arkadaş şu an haksızlığa ugramış durumda çünkü ona vaadedilen hizmeti alamamış. Sen ise sana 7 iş günü dedikleri halde neden 2 günde işini halletmedikleri için ağlıyorsun. Sadece basit bir soru soracağım.

Ben sana dedim ki bana verdiğim parayı en geç 7 iş günü içinde ödeyeceğim. Bu durumda gelip bana, paramı niye 7 iş gününün sonunda ödedin deme hakkın var mı?

Olaylara biraz adaletli bakmayı öğrenin. Bu arkadaş haksızlığa ugradı diye İtopya ile arasında tartışma geçen tüm müşteriler haklı o zaman. Geçen mağazalarına gittim bana 3080 hediye edin dedim etmediler hadi linç edelim. Bana adamlar bu durumda haklı diyenleri de mağazanın fan boyu olmakla suçlayalım.

Sap ile samanı karıştırmayın eğer paranız 7 iş gününden geç yatarsa o zaman mağdursunuz demektir. O zaman sizinde hakkınızı savunmak için elimden gelen her şeyi yaparım. Gerekirse başlatırsın bir kampanya hepimiz senin paranın yatması için mail yağmuruna tutarız inan bana oraya mail ilk belki de tek kişi olurum. Ama şu an adamlara neden paramı vermiyorsun diyemezsin.

Sakin olun dostlar. Maalesef hepimiz bu kargo olayı ile uğraşacağız gibi duruyor. Benim de yarın 10. gün olacak. 20'sinde vermiştim siparişi. İnşallah yarın verirler artik kargoya. İşin ilginç yanı kargoya hazır hale geldi aşamasına da geçemedim, hala hazırlanıyor gözükuyor.

Çünkü bu çakal firmalar elinde olmayan ürünü satıyorlar. Ne de olsa alırım diye fakat ürünü tedarik ettikleri firmalarda yoğunluktan dolayı bunlara yeterli ürün yollamadığı zaman olan müşterilere oluyor. İnşallah yanılıyorumdur fakat muhtemelen ürününüz daha üretim bandında tamamlanmayı bekliyordur. Önce ürün tamamlanacak, paketlenecek, gemi ile itopyaya gelecek, İtopya ürünün girdi işlemlerini yapacak, ardından kargolanacak ):

Yeni konular

Geri
Yukarı