İtopya TAA-RAW RTX 4060 Ti sistem alınır mı?

Onu senin göstermen gerekiyor, bilmiyorum dedim ya. Sabahtan beri neden NAND'ının kötü olduğunu ispatlamanı bekliyorum. Ben internette araştırmaya çalıştım fakat sadece 3D NAND flash yazıyor, anlamıyorum.

Sen madem SSD'den anlamıyorsun ne hakla SSD öneriyorsun?
Al NAND neymiş öğren. Sonra da ikisini karşılaştır. İki dakika da Google amcaya yazıp öğreneceğin şeyler ile beni uğraştırma. Hadi eyvallah işim gücüm var.

Yok. Sen kendi yazdıklarını okumamışsın. SSD'nin teknik özelliklerine bakmıyormuşsun demek ki. Sadece DRAM ve depolamaya bakıyormuşsun. Nandına bakmamışsın mesela. Daha ne olduğunu bile bilmiyorsun. Kaliteli olduğunu sen kanıtlasana çok biliyorsan? DRAM'siz ve NAND'ı kötü bir SSD nv3000. okuma yazma hızları düşük. Sağlığı hızlı düşüyor.
Kötü bir özelliğitini kanıtlayamaman kaliteli olduğunu gösteriyor. +800 TL özelleştirmede dram beklemen de cahilliğini gösteriyor. Sanki diğer SSD'lerde dram varmış gibi konuşuyorsun, halbuki dram olan en yakın SSD +2700 TL.

Al NAND neymiş öğren. Sonra da ikisini karşılaştır. İki dakika da Google amcaya yazıp öğreneceğin şeyler ile beni uğraştırma. Hadi eyvallah işim gücüm var.
SSD'den gayet anlıyorum dostum. Attığın makale nand'ın ne olduğunu gösteriyor, nv3000'ün nand'ının kötülüğünü göstermiyor. Konuyu saptırmaya çalışmazsan sevinirim. Bir argüman sunduktan sonra ispatlayamıyorsan özür dileyip anlaşabilirsin.

Nand'larını nasıl karşılaştırayım öyle bir veri yok ki :)

Kötü bir özelliğitini kanıtlayamaman kaliteli olduğunu gösteriyor. +800 TL özelleştirmede DRAM beklemen de cahilliğini gösteriyor. Sanki diğer SSD'lerde DRAM varmış gibi konuşuyorsun, halbuki DRAM olan en yakın SSD +2700 TL.

SSD'den gayet anlıyorum dostum. Attığın makale NAND'ın ne olduğunu gösteriyor, NV3000'ün NAND'ının kötülüğünü göstermiyor. Konuyu saptırmaya çalışmazsan sevinirim. Bir argüman sunduktan sonra ispatlayamıyorsan özür dileyip anlaşabilirsin.

NAND'larını nasıl karşılaştırayım öyle bir veri yok ki :)

NAND türleri ve özellikleri yazıyor attığım yazıda. TLC NAND ile 3D NAND'ı karşılaştır. NAND ne demek bilmeden SSD önerip bilmişlik taslıyorsun. Tüm NAND türlerinin özellikleri yazıyor attığım makalede.

Yanlış bilgi
Senin 1 saattir bulamadığın verileri buldum. Şimdi neyi karşılaştırmam gerekiyor öğretir misin?

1710597777812.png

Eki Görüntüle 2142395

1710597829122.png

NAND türleri ve özellikleri yazıyor attığım yazıda. TLC NAND ile 3D NAND'ı karşılaştır. NAND ne demek bilmeden SSD önerip bilmişlik taslıyorsun. Tüm NAND türlerinin özellikleri yazıyor attığım makalede.

İkisi de TLC zaten. Verilere bakınca da NV3000 daha iyi diye görünüyor bütün hız değerleri falan daha yüksek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-03-16-17-06-36-869_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-03-16-17-06-36-869_com.android.chrome.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_2024-03-16-17-06-16-488_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-03-16-17-06-16-488_com.android.chrome.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 17
Bu arada nedense kingston ile karşılaştırdım rakibi o olduğu için. 800 TL daha ucuza kioxia exceria var, neyi karşılaştırıyoruz ben de bilmiyorum. Hala gaming gen sisteminin bir avantajının olduğunu düşünüyor musun? Hadi NV3000'ü sevmedin diyelim. Bitfenix kasa ve kioxia exceria seçince bile 800 TL daha ucuz.

Bu arada nedense Kingston ile karşılaştırdım rakibi o olduğu için. 800 TL daha ucuza Kioxia Exceria var, neyi karşılaştırıyoruz ben de bilmiyorum. Hala Gaming gen sisteminin bir avantajının olduğunu düşünüyor musun? Hadi NV3000'ü sevmedin diyelim. BitFenix kasa ve Kioxia Exceria seçince bile 800 TL daha ucuz.

Sen NV3000 ve DarkFlash'ın daha iyi olduğunu iddia ettin. Sistemin fiyatına bir şey dediğimi duydun mu benim?

Sen NV3000 ve DarkFlash'ın daha iyi olduğunu iddia ettin. Sistemin fiyatına bir şey dediğimi duydun mu benim?

Evet, NV3000 1 TB, WD Green 500 GB'tan iyidir. WD Green 500GB'ın daha iyi olduğunu mu düşünüyorsun?

Bilgi edindiğin siteleri bir gözden geçir. İkisi de TLC mi acaba?

Bu arada 3D, TLC'den daha iyiymiş haberin olsun. Kısa bir araştırma yaptım da.

Neden aynı fiyata 1 TB SSD'li sistem veya 800 TL daha ucuza Kioxia Exceria'lı sistem varken onu alsın?

Evet, NV3000 1 TB, WD Green 500 GB'tan iyidir. WD Green 500GB'ın daha iyi olduğunu mu düşünüyorsun?

Bu arada 3D, TLC'den daha iyiymiş haberin olsun. Kısa bir araştırma yaptım da.

Neden aynı fiyata 1 TB SSD'li sistem veya 800 TL daha ucuza Kioxia Exceria'lı sistem varken onu alsın?
Kısa bir araştırma ile olmuyor o işler maalesef. Sen kioxia exceria önermedin. Netac NV3000 önerdin. Ben NV3000 kötü dedikten sonra exceria demeye başladın.

NV3000'in rakibi yok zaten. O fiyata anca wd green karşısına çıkıyor, wd green kim netac nv3000 kim yani :D
Darkflash daha iyi değil daha f/p dedim hep.

Kısa bir araştırma ile olmuyor o işler maalesef. Sen kioxia exceria önermedin. Netac NV3000 önerdin. Ben NV3000 kötü dedikten sonra exceria demeye başladın.
Hala NV3000 öneriyorum. 500 gb yeterli bir depolama alanı değil günümüzde.

Geri
Yukarı