İtopya Toshiba SSD İade Olur mu?

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Merhaba, İtopya sitesinden 23/11/2018 tarihinde Toshiba markalı SSD almıştım. Biraz yavaşlama oluyor gibi hissettim ve CrystalDiskMark dan test yaptım. Okuma ve Yazma hızında düşüş olduğunu fark ettim. Ürünün değişim veya iadesini nasıl yapabilirim?

Aldığım gün yaptığım test görüntüsü=

375097

Bugün yaptığım test görüntüsü=
375096

SSD'lerde kısmen içini doldurmaya başladıktan sonra veri hızlarında değişiklik olması normal. Bu her markanın ürününde farklı oranda gösterir. Bunun yanında test yaparken arka planda kullanılan uygulama felan varsa buda etken olabilir. 2 Haftadan daha uzun bir süre olmuş ve SSD'de bir problemde olduğunu sanmıyorum.

Tek bir programada bağlı kalmayın başka programlar ilede test edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen sonuçlarda dalgalanma olabiliyor hocam ancak yazmada aşırı bir düşüş var bir daha yaparmısınız testi bazen arada böyle çıkabiliyor.

Bilgisayara reset attım ve hiçbir program açmadan testi başlattım. Değerler biraz arttı fakat bu kadar hız azalışı bana çok saçma geliyor.

Dosya Ekleri

• test2.JPG
    test2.JPG
    43,9 KB · Görüntüleme: 57
Pardon hocam dikkat etmemişim. Sorun yok gibi gözüküyor pek hocam ama genede siz bilirsiniz bir danışın içiniz rahat etsin.
Merhaba benim pcde adata ssd 240 gb var.hdd kullanmıyorum. ve bilgisayarda sadece driverlar,windows,fortnite,apex legends var ve sadece 100 gb'ı kullanılıyor ne zaman chrome girsem veya bir şey yüklesem yazsam update yapsam veya oyunlara girerken loading screenlerinde vs. %100 disk kullanımı oluyor ve bilgisayar kasıyor sesler takılıyor. Bilgisayarı sıfırladım apex legendsi yükleyene kadar problem yaşamadım.Yükleme yapınca sonuç bu oluyor oyunlarda aşırı bir donma oluyor bu arada cpu'da %100 kullanıldığı zaman aşırı bir kasma oluyor ve pc ilk başlatıldığında ve fortnite'ta cpu yüksek oluyor.Problem nedir sizce? Çok nadirde olsa ekranda gri çizikler oluşuyor bilgisayarı yeni kurdum konularımdan bakabilirsiniz.Yardımınız için şimdiden teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı