İtopya ürünü göndermiyor

Vallaha aynı tarihte bende aynı RAM'dan aldım. Bana dün akşam üzeri geldi sorunsuz bir şekilde. Büyük ihtimal stok sıkıntısı oldu ondan beklemededir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün işlemcim geldi N11'den aldım. Bugün RAM'ler geldi yukkodan aldım. Yarın anakart gelecek N11'den aldım.

Ben sadece RAM ve anakart aldım. Ürünleri alırken zaten stoklu satıyorlardı. Son 20 stok yazıyordu. Bende o mevcut stoğun içinden aldım. O yüzden stokta olmayan ürüne oraya stokta 20 kaldı yazıp satıyorsan en fazla 3 iş günü içinde kargolarım yazarsan bende 4. gün sesimi duyura bildiğim kadar duyururum hiç kimse kusura bakmasın 1.200 TL alışveriş yapıyoruz. 10 TL kargo parasının peşine düşüyorlar. Madem kargo parasını ben veriyorum. O zaman bana hangi kargoyu istediğime dair seçenek sunacak gidipde bana garezi varmış gibi 50 km ilerdeki şubeye yollayıp beni mağdur etmeyeceksin zaten mobil bölgede oturuyorum. Kargo şirketi sadece bizim buraya salı ve perşembe günleri geliyor. Benim iş bu firmanın sorumsuzluğu yüzünden önümüzdeki hafta salı gününe kaldı bizimde kendimize göre işimiz gücümüz var herhalde kafamda hesap kitap yapıyorum. 11.11 sipariş versem 12.11 ürünler kargo olsa 13.11 de hepsi elimde olacak diye bir plan yaptım. İtopyadan aldıklarım dışında hepsi elimde şu an koca ülkede bir sürü firma var bu işi yapan onlar yoğun değil bu firma çok yoğun bırakın arkadaşlar kendimizi kandırmayalım burada bunlar bir kenara dursun firmada destek diye bir şey yok R5 3600 işlemci için B450 anakarta BIOS güncelleyip yollayın dedik yapamayız dediler sanki dünyayı kurtarmasını istedik iyi ki elimizde Ryzen 7 1700 işlemci var. Ben zaten en kötü şartları hesap ederek aldım anakartı o yüzden sıkıntım yok ama elinde eski nesil işlemci olmayan arkadaşlarımız napacak anakartı kutudan çıkartıp BIOS yükleme 5 dk almaz. Bu firma sadece para odaklı çalışıyor müşteri memnuniyeti sıfır.

Bende indirimdeyken boş kasa aldım. P.tesi gece 12.01'de 1-3 iş günü arası dendi 5.güne giriyoruz hala kargolanacak inş.

Yıl 2020 olacak hala 1 hafta kargo bekletmenin hiçbir izahı yok. Bu son "yurtdışı her paketin incelenmesi/vergilendirmesi" düzenlemesi çıkmadan önce "4" günde gelen Çin postam vardı, 4 gün. N11'den vs. bildiğimiz satıcılardan verdiğimiz siparişler ertesi gün elimde oluyor hep (Adana'dan, Mersin'den gelen kargolar var İstanbul'a; 1 günde bitiyor tüm işlemler.).
Gameekstra, Adeks vs. gibi yerlerden aynı gün içinde gelen siparişlerim oluyor, bu kargo gecikmesinin izahı olamaz, hele hele stokta olmayan ürünü satıp sonrasında "elimizde kalmamış şundan yollayalım mı?" cümlesinin hiçbir izahı olamaz, o haltı yiyorsan o kartın üst modelini teklif edeceksin ki müşteri o gün senden ürün alamadığı için mağdur olmasın. Bu tür durumlarda inventus'u tek geçiyorum, ürün bozulur üst modelini verirler, anakart istersin biosunu güncelleyip yollarlar vs. vs., piyasada iyi örnek firma çok.

Kardesim yoğunluktan dolayı, ürün geç geliyor. Sabirsizlanma. Bende monitör almıştım ne aradığımda açtılar ne de maile döndüler. Yoğunluktan dolayı geç gonderim yapmışlar.

Dün itopyanin mağazasından 5200 TL'lik PC aldım pcnin anakartinin işlemcinin ekran kartının fln kutusunu koymak için poşet istedim ondan bile para istediler poset paralı tmm ama biz hem ordan o kadar parça alıyoruz ve üstüne üstlük poşet 25 krs iken bize 50 krsa veriyolar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı