İtopya VS Gaming.Gen.TR

Öncelikle herkese merhaba, dostlar. Bugün sizlerle yaşamış olduğum bir deneyimi paylaşacağım. Hazır sistem almak için internette dolaşırken aklıma Gaming gen TR geldi. Bende siteden bütçeme uygun bir kasa beğenip sipariş vermek istedim. 3D ödeme aşamasını geçince beni beyaz bir sayfaya yönlendirdi. Bende yeni sekmeden siparişlerime baktım. Bankadan para çekilmemişti ve ödemem bekleniyor yazıyordu siparişlerimde. Bu böyle bir hafta sürdü. Hem Gaming gen TR hem de banka ile konuştum. Gaming gen TR ödemenin yapılması için ödeme ön provizyonun onaylaması gerektiğini söyledi. Banka ise tüm onaylar yapıldı dedi. En az 15 kez siparişim iptal edildi. Ayrıca bazen sepette girdiğimde ekran kartı kalmadı vs. Gibi hatalar aldım.

En sonunda dayanamayıp İtopya'dan denemek istedim. İtopyadanda sorun çıkarsa sorunun bizde olduğunu anlayacaktım. Bir kasa beğendim. 05.01.2024 akşam 21.05'te sipariş verdim. Ödemem anında çekildi. Sistemde ödeme onaylandı yazıyordu. 21.10 gibi ise sipariş hazırlanıyor olarak durum güncellendi. Bu dakikadan sonra hafta sonu olacağı için pek bir beklentim yoktu. Bugün yani 08.01.2024 pazartesi saat 11.30'da sisteme girdiğimde. Sipariş faturalandırılıyor olarak durum güncellendi. Siparişim nerede sekmesine girince UPS sayfasına aktarılıyor. Büyük ihtimalle bu hafta içi kargom bana ulaşmış olur. Sonraki günlerde durum güncellemesi yaparım.

Size tavsiyem Gaming gen TR yerine İtopya'dan alışveriş yapmanız. Yiğenim monitör siparişi verdi. 2 gün sonra siparişi bize ulaştı.
Ben hiç sorun yaşamadım Gaming gen tr güzel bence.

Sitelerin kullandığı ödeme alt yapısı ile ilgili yaşanan bir sorun. Bu karşılaştırdığınız iki sitenin biri diğerinden iyidir anlamına gelmez. Hangisi daha iyidir bu sipariş verdiğiniz üründe sorun yaşayınca ortaya çıkar genelde.

Her firma belirli vakitlerde sorunlar sıkıntılar yaşayabilir, hatta bu sıkıntılar sizle de alakalı olabilir. Kişisel deneyim sadece paylaştığınız fakat böyle bir sebeple İtopya tercih edin demek mantıklı değil.

Yüzlerce alışveriş yaptım, hiçbirinde insan olan birine insan değilmiş gibi davranmadığımdan mıdır, yoksa şansa denk geldiğinden midir tek bir problem bile yaşamadım. Yaşadığım ufak tefek sorunlar da kısa zamanda çözüldü. Bence biraz dönüp kendimize bakmalıyız, karşımızdakinden bir şey isterken hangi kelimeleri kullandığımız, nasıl bir tavır takındığımız bizim yaşayacağımız süreci ciddi ölçüde etkiliyor. Tatlı dil ile, doğru ifade ile çözülemeyecek bir iş olduğunu sanmıyorum.

Konudan bağımsız gibi görünebilir size, kısaca biri diğerinden çok farklı firmalar değiller. Kötü tecrübe örnekleri illa ki olacaktır.

Gaming.Gen.TR'den monitör sipariş etmiştim ertesi gün sıkıntısız elime ulaşmıştı arada olabilir her firmada var bunlar.

Ne saçma bir konu Gaming gen sayesinde 48 bin TL'ye güzel bir sistem alabildim aldıktan 1 gün sonra da kargoya verdiler şu an 1 ay oldu sistemde hiçbir sorun da yok

Aynı sistem İtopya da 60 bin TL'ye satılıyor kargolaması da Gaming gen TR kadar hızlı olacağını düşünmüyorum.

sistemin kutu açılışını test videosunu da çekmiştim buyur bak istersen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı