İtopya'da ASUS TUF 1660 Ti muadili verilir mi?

Emir-EA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ekran kartım için değişim/iade raporu çıkacak. Tüketici danışma hattına sorduğumda ürününüzün aynısı üretilmiyorsa iade yapılır ya da siz mağaza ile anlaşarak değişim isteyebilirsiniz dedi. Ben ürünü İtopya'dan aldım ve TUF 1660 Ti üretilmiyor. Acaba bana 1660 SUPER ya da muadilini gönderirler mi?

Merhaba arkadaşlar, ekran kartım için değişim/iade raporu çıkacak. Tüketici danışma hattına sorduğumda ürününüzün aynısı üretilmiyorsa iade yapılır ya da siz mağaza ile anlaşarak değişim isteyebilirsiniz dedi. Ben ürünü İtopya'dan aldım ve TUF 1660 Ti üretilmiyor. Acaba bana 1660 Super'ya da muadilini gönderirler mi?

Öyle durumlarda 1 üst model gönderilir diye biliyorum ROG mesela.

Merhaba arkadaşlar, ekran kartım için değişim/iade raporu çıkacak. Tüketici danışma hattına sorduğumda ürününüzün aynısı üretilmiyorsa iade yapılır ya da siz mağaza ile anlaşarak değişim isteyebilirsiniz dedi. Ben ürünü İtopya'dan aldım ve TUF 1660 Ti üretilmiyor. Acaba bana 1660 SUPER ya da muadilini gönderirler mi?
Yüzde 95 para iadesi çıkar hocam. Sizin aldığınız fiyatla şimdiki fiyatlar bambaşka fiyatlar. İtopya'nın yeni kart yollayacağını sanmam.
Değişim olayı bildiğim kadarıyla ürünün aldığınız fiyatı ile sınırlandırlıyor. Yani başka bir model değil de aynı fiyatta bi ekran kartı bakabilirsin.
Yanlış bilgi hocam her firma aynısını yapmıyor. Ben zamanında Corsair bir mouse almıştım. Sensöründen hatalıydı stok olmadığından wireless olanını yollamışlardı.

Yüzde 95 para iadesi çıkar hocam. Sizin aldığınız fiyatla şimdiki fiyatlar bambaşka fiyatlar. İtopya'nın yeni kart yollayacağını sanmam.

Yanlış bilgi hocam her firma aynısını yapmıyor. Ben zamanında Corsair bir mouse almıştım. Sensöründen hatalıydı stok olmadığından wireless olanını yollamışlardı.
İtopya’ya sormak gerekiyor o zaman

İtopya asla ve asla ürün vermez para vermeye diretir, siz seçimlik haklarinizdan para iadesini değil ürün değişimi istediginizi belirtin, bunu yapmıyorlar ise yazılı cevap isteyin mailleșin, yasaya aykırı davrandıklarıni belirtin, tabii maile cevap yazma zahmet gösterirler ise, bana göstermediler. En son değişim yapmazlar ise hakem heyetine.

Öyle durumlarda 1 üst model gönderilir diye biliyorum ROG mesela.
Yasal olarak böyle bir durum söz konusu değil. Firmanın inisiyatifine kalmış.

Tek yükümlülükleri stoksa varsa aynısı ile değiştirmek yoksa kesilen fatura üzerinden iade gerçekleştirmek olacaktır.

İtopya asla ve asla ürün vermez para vermeye diretir, siz seçimlik haklarınızdan para iadesini değil ürün değişimi istediğinizi belirtin, bunu yapmıyorlar ise yazılı cevap isteyin maillesin, yasaya aykırı davrandıklarını belirtin, tabii maile cevap yazma zahmet gösterirler ise, bana göstermediler. En son değişim yapmazlar ise hakem heyetine.
Stokta olmayan ve üretilmeyen model için boşa kürek çekmek olur.

İtopya asla ve asla ürün vermez para vermeye diretir, siz seçimlik haklarinizdan para iadesini değil ürün değişimi istediginizi belirtin, bunu yapmıyorlar ise yazılı cevap isteyin mailleșin, yasaya aykırı davrandıklarıni belirtin, tabii maile cevap yazma zahmet gösterirler ise, bana göstermediler. En son değişim yapmazlar ise hakem heyetine.
Hocam değişim yapma gibi bir zorunlulukları yok kesinlikle. Size cihazın ücret iadesini de yapabilirler böyle bir hakları var.

Siz de bu durumun sizi Mali olarak zor durumda bırakacağını ve eski fiyatlar ile simdikilerin bir dengesinin olmadığını belirteceksiniz şikayetinizde, mesela satıcıya zor durumda birakmak gibi klozlar var aleyhinizde karar cikarabilecek, örneğin yenisi ile değişimi değil de illaki tamirini istediniz, bu durumda haksız çıkabilirsiniz ancak şikayetinizde para iadesinin su anki şartlarda sizi yüzde 100 civarı Mali kayıp yaşayacağını belirttiğiniz taktirde insan olan bilirkişi sizi haklı bulur. Yoksa siz keyfi değişim istemiyorsunuz, gerekçeniz var.
Stokta 1660 Super var muadil kart bunu yollayabilirler ama dediğim gibi İtopya bunu zorda kalmadan asla yapmaz.

Geri
Yukarı