İtopya'da iade nasıl işliyor?

Vito Skaletta

Hectopat
Yer
Türkiye
Yılın başlarında aldığım gamepad bu aralar sorunlar baş göstermeye başladı. Garantisi devam ediyor ve kutusu falan her şeyi duruyor. Şimdi bunu iade edebilir miyim?
İtopya sitesinden iade talebi diye butona tıkladım akabinde "İade talebiniz değerlendiriliyor" diye mail aldım bundan sonrası ne olacak? 15 günü geçik diye reddedilir mi yoksa kargo şirketi paketi almaya mı gelecek?

Yılın başlarında aldığım gamepad bu aralar sorunlar baş göstermeye başladı. Garantisi devam ediyor ve kutusu falan her şeyi duruyor. Şimdi bunu iade edebilir miyim?
İtopya sitesinden iade talebi diye butona tıkladım akabinde "İade talebiniz değerlendiriliyor" diye mail aldım bundan sonrası ne olacak? 15 günü geçik diye reddedilir mi yoksa kargo şirketi paketi almaya mı gelecek?
Hiç uğraşma derim. :(

İade ayrı garanti ayrı şeyler hocam. Eğer gamepad bozulduysa İtopya'yı arayıp garantiye yollayacaksınız. Sitesinde yazıyor nasıl yapıldığı. İade ise siz ürünü geri gönderiyorsunuz onlar size parasını veriyor. Pardon kulaklık yazmışım.

İade ayrı garanti ayrı şeyler hocam. Eğer gamepad bozulduysa İtopya'yı arayıp garantiye yollayacaksınız. Sitesinde yazıyor nasıl yapıldığı. İade ise siz ürünü geri gönderiyorsunuz onlar size parasını veriyor. Pardon kulaklık yazmışım.
Garanti ve iade koşulları sekmesinde bir şey yazmıyor şaka gibi cidden.
Ürünün gelmesi dertti zaten bir de geri gönderip paranın derdiyle uğraşacağım artık. İşlemler 1 haftadan uzun sürmez inşallah.

O iade butonunun bir işlevi yok. Takan da yok zaten. Önce ürünü göndereceksiniz, kutunun içerisinde de sorunlarını veya neden iade etmek istediğinizi yazacaksınız. Sonra mail atacaksınız. Gerisi şansınıza kalmış. Bu anlattığım normal iade süreciydi. Gel gelelim sizin durumunuza. Ürünü alalı neredeyse 2.5 ay olmuş. İade hakkınız ilk 14 gündü. Ürünü yine üstte anlattığım gibi İtopya’ya göndereceksiniz. Onlar da servise gönderecek. Eğer kayda değer bir arıza varsa ya ürünün parasını iade edecekler ya da ürünü tamir edecekler. Ancak İtopya’nın süreci nasıl yöneteceği şansınıza kalmış. Kolay gelsin şimdiden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı