İtopya'dan alınan hazır sistem ayıplı ürün haklarınelerdir?

uıop

Hectopat
Goodram 512 GB PX500 GEN3x4 M.2 NVMe SSD.
Game booster GB-G203b 550W PSU kasa.
Intel Core i3 12100F.
ASUS Prime H610M-R D4.
G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3600MHz CL18 DDR4.
ASUS Dual GeForce RTX 3050 OC Edition 8 GB V2 GDDR6 128 bit RGB LHR ekran kartı.

Sistem ilk geldiğinden beri drop yiyorum ayıplı ürün olarak geçer mi geçerse haklarım nedir ve sistem garantiye gittiğinde tamir için ekstra ücret çıkıyor mu? 1 aylık sistem.

Hocam ben donanımdan hiç anlamam :( Sadece tecrübelerime dayanarak yardımcı olmaya çalışabilirim. Bu sorunuza bilgisayar donanımına vs. hakim arkadaşlar cevap verebilir ancak.
Benim 2 kere İtopya'yla garanti süreci anlamında tecrübem oldu. İlkinde yanan monitörüm için İtopya para iadesi yapmıştı. İkincisin de ekran kartımı anormal bir ses geldiği için yine itopya'ya göndermiştim. O zaman bir sorun görülemedi dendi. (İnternetten öğrendiğim kadarıyla Gigabyte marka ekran kartında kronik bir sorunmuş). Ayrıca mesela sorun görürler, varsayıyorum ekran kartınızdan kaynaklıdır bu durumda ekran kartınızı Asus'a gönderebilirler.
Ekran kartından gelen ses oyunlarda iken yüksek Watt çekmesi sonucu çıkıyor ortaya 4070 kartımda da var aynı şekil gittim değişim yaptırdım ilk aldığım zmn yine aynı ses vardı ama sadece yüksek Watt çektiği için var oda coil whine deniyor her hangibir zararı yok o sesin

Ekran kartından gelen ses oyunlarda iken yüksek Watt çekmesi sonucu çıkıyor ortaya 4070 kartımda da var aynı şekil gittim değişim yaptırdım ilk aldığım zmn yine aynı ses vardı ama sadece yüksek Watt çektiği için var oda coil whine deniyor her hangibir zararı yok o sesin
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim fakat coil whine değil hocam sadece Gigabyte marka ekran kartlarında bulunan bir çeşit tıkırtı sesi. Bununla ilgili konu açmıştım eskiden. Fanlar düzgün devir alamadığı için geliyor sanırım. 2 sene oldu bir sorun yok kronik bir sorunmuş.

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim fakat coil whine değil hocam sadece Gigabyte marka ekran kartlarında bulunan bir çeşit tıkırtı sesi. Bununla ilgili konu açmıştım eskiden. Fanlar düzgün devir alamadığı için geliyor sanırım. 2 sene oldu bir sorun yok kronik bir sorunmuş.
4 ay oldu gigabyte 4070 oc 12gb gaming modelini kullan Coil whine dışında ses duymadım

Yeni konular

Geri
Yukarı