İtopya'dan Corsair PSU alınır mı?

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Merhaba arkadaşlar, beni ve konularımı takip edenler bilirler yaklaşık 3 haftadır PSU konusunda kararsızlıklar yaşadım ve kararımı verdiğimde ise birkaç sitede güven problemi oldu. Alacağım güç kaynağı RM750 (2019) veya RM750X(2018) beyaz olacak. Sormak istediklerime gelecek olursak, İtopya üzerinden son 1 ay içerisinde yukarıdakilerden veya Corsair marka PSU alan arkadaş var mı? Eğer alan arkadaşlar var ise PSU aşağıda bulunan görselde ki gibi mi geldi? Görsel tamamıyla temsili amaçlıdır burada öğrenmek istediğim kutu dışında görselde bulunan "jelatin" var mıdır?

temsili.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya her açıdan güvenilir bir firma. Alacağın PSU çok kaliteli. Çoğu PSU'nun üstü jelatin kaplı olur. Fabrika çıkışlı çoğu PSU'da böyle.

Herkes güvenli diyor evet bende güvenli buluyorum ama 2 haftadır maillere cevap verilmiyor, bazı arkadaşların forumlarda telefonlara bakmıyorlar demeleri bende biraz güven kaybı yarattı. O yüzden yakın zaman da PSU almış birinden en iyi bilgiyi alabilirim.

İtopya her açıdan güvenilir bir firma. Alacağın PSU çok kaliteli. Çoğu PSU'nun üstü jelatin kaplı olur. Fabrika çıkışlı çoğu PSU'da böyle.
Diyorsunuz? Temmuz 2018'de bir tane bilgisayar almıştım ve 2 hafta sürdü daha kargolanmamıştı arıyoruz arıyoruz hiçbir cevap yok.154468 aramamdan sonra açtılar siparişimi iptal ettim. 6 ay taksitle almıştım.O yüzden 6 ay boyunca aylık 650 TL geri ödeme yaptılar.

Diyorsunuz? Temmuz 2018'de bir tane bilgisayar almıştım ve 2 hafta sürdü daha kargolanmamıştı arıyoruz arıyoruz hiçbir cevap yok.154468 aramamdan sonra açtılar siparişimi iptal ettim. 6 ay taksitle almıştım.O yüzden 6 ay boyunca aylık 650 TL geri ödeme yaptılar.

Tamda bu mesajları okudukça daha da güvenim azalıyor.

Valla İtopya'dan 7-8 defa alışveriş yaptım. Dün P650B PSU aldım elime ulaştı. Sizin dediğiniz sorunlarla hiç karşılaşmadım. Aradığım zaman, maksimum 10-15 dakika bekliyorum o kadar. Büyük bir kuruluşa mail atsanız, zaten geri dönüş olmaz. Adamlar telefon üzerindeki yoğunlukla uğraşıyor. Maillere nasıl cevap versinler? Her firmada bu sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Ben İtopya'dan memnun kaldım. Alışveriş yapmaya devam edeceğim.

Valla İtopya'dan 7-8 defa alışveriş yaptım. Dün P650B PSU aldım elime ulaştı. Sizin dediğiniz sorunlarla hiç karşılaşmadım. Aradığım zaman, maksimum 10-15 dakika bekliyorum o kadar. Büyük bir kuruluşa mail atsanız, zaten geri dönüş olmaz. Adamlar telefon üzerindeki yoğunlukla uğraşıyor. Maillere nasıl cevap versinler? Her firmada bu sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Ben İtopya'dan memnun kaldım. Alışveriş yapmaya devam edeceğim.

Şİmdi senin yaklaşımın biraz yanlış hocam, İtopya firması bir Vatan'dan daha mı yoğun veya sinerjiden veyahut ebrardan bu firmalar çoğaltılabilir? Maillere cevap verilmiyorsa kullanmayacak o halde. Bir çok web sitesinde artık canlı destek + whatsapp hattı var. İtopya'da ticket sistemi dahi yok kayıt olup destek mesajı atabileceğin. Firmayı kötülemek adına söylemiyorum benim için eksi yönleri bunlar.

Dostum, firmaların ismine göre yoğunlukları nasıl tespit ediyorsun? Ben bulunduğum bölgedeki Vatan Bilgisayar'lara ulaşmak için can çekişiyorum. Telefonda 30 dakika beklediğimi bilirim. Güvenmiyorsan alışveriş yapmazsın zaten. Ürünü alıp, eline geçmeme gibi bir durum zaten olmaz. Mail olayı kesinlikle çok zor.

Dostum, firmaların ismine göre yoğunlukları nasıl tespit ediyorsun? Ben bulunduğum bölgedeki Vatan Bilgisayar'lara ulaşmak için can çekişiyorum. Telefonda 30 dakika beklediğimi bilirim. Güvenmiyorsan alışveriş yapmazsın zaten. Ürünü alıp, eline geçmeme gibi bir durum zaten olmaz. Mail olayı kesinlikle çok zor.

Günümüzde Vatan'dan günlük 1k alışveriş oluyor ise itopya'dan 100-150 bu değişmez yani. Ben eminim ki vatan itopyadan günlük bazda daha çok aranan bir firma ama onlar bile bu yoğunluk arasında maillere cevap verebiliyorsa bence diğer mail kullanan firmalarda vermeli 1 gün olur 2 gün olur 2 haftadır böyle bu durum. Bu bende güven kaybı yaratıyor herkesin düşüncesi yaklaşımı farklı. Her neyse burada firmaları değerlendirmiyoruz ben soruma cevap arıyorum, fikrin için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı