İtopya'dan hazır alınan sistemde gelen Win 10 Pro deneme sürümü sonra etkinleştirilmezse ne olur?

Jaselka

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, İtopya'dan hazır sistem satın aldım; fakat Windows 10 Pro deneme sürümü içerisinde yüklü geldi. Şu aşamada Windows 10 Pro key mi satın alınması gerekiyor (5.000 TL civarı ve bütçem yok) veya farklı şekilde etkinleştirebilir miyim? Etkinleştirme olmazsa ne gibi sorunlar ile karşılaşırım? Bilgisayar işinden çok anlamıyorum, bilenler yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Merhaba, İtopya'dan hazır sistem satın aldım; fakat Windows 10 Pro deneme sürümü içerisinde yüklü geldi. Şu aşamada Windows 10 Pro key mi satın alınması gerekiyor (5.000 TL civarı ve bütçem yok) veya farklı şekilde etkinleştirebilir miyim? Etkinleştirme olmazsa ne gibi sorunlar ile karşılaşırım? Bilgisayar işinden çok anlamıyorum, bilenler yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

İnternetten ucuza OEM key alın, OEM keyler silinmez bilgisayarınız çöp olana kadar kullanabilirsiniz. Orijinal Windows 10 almaya değmez (Türkiye de)

Etkinleştirmezsen seni rahatsız edecek uyarılar ve kişiselleştirme kısıtlamaları dışında hiç bir şey olmaz. Kullanabilirsin.

Yine de etkinleştirmek istersen çeşitli satış sitelerinden ucuza key bulabilirsin.

Ücretsiz olaraksa zararlı yazılımlara bulaşmak istemiyorsan aşağıdaki konuyu incele.

Sağ altta etkinleştirme yazısı çıkar bire de özelleştirme ayarlarını kullanamazsınız. İnternetten key alabilirsiniz. Sakın ama sakın "cmd'den etkinleştirme, yok efendim .dll uzantılı dosya ile etkinleştirme veya programla etkinleştirme" yapmayın, kmspico belası size de takılır.

Buradan alabilirsiniz güvenilir 2 kere alışveriş yaptım.

Sağ altta etkinleştirme yazısı çıkar bire de özelleştirme ayarlarını kullanamazsınız. İnternetten key alabilirsiniz. Sakın ama sakın "CMD'den etkinleştirme, yok efendim .dll uzantılı dosya ile etkinleştirme veya programla etkinleştirme" yapmayın, KMSpico belası size de takılır.

CMD'den etkinleştirme KMSpico değildir hocam ama yine de önerilmez.

Hocam ben de yapmıştım, kmspico değil ama kmspico sunucularına bağlıyor bilgisayarı hatta konu da açmıştım.

KMSpico olmadan KMS yöntemi kullanılabilir.(KMS zaten şirketlerin kullandığı yasal bir yöntemdir.) Ama internette dolaşan KMS sunucuları korsan olduğu için bilgisayarınıza neler yapabileceğini bilmiyoruz.

Geri
Yukarı