İtopya'nın rezilliği

bummbe

Decapat
Biraz uzun olacak. Ben 2019'da bir hazır sistem satın aldım. Sistemim.
Sapphire RX570 4 GB OC.
Ryzen 3 2300X.
Corsair 8 GB 3000MHz.
Power Boost 500W PSU.
Başlarda sorun yoktu. Birkaç ay sonra tüm oyunlara girerken ekran kapanmaya başladı. Bu durum yaşanırken sistem açık kalıyordu. Reset atmadan düzelmiyordu. Garanti servisine verdim ve hiçbir şey yok dediler. Eve getirdim ve yine birkaç ay sorunsuz çalıştı. Bu sefer hem oyunlara, Zoom'a girerken veya boşta rastgele bir anda kapanmaya başladı tekrardan.

5 Şubat'ta garantiye yolladım. Sorunun işlemcide olduğunu, tamir edemediklerini ve parayı iade edeceklerini söylediler. Daha önce açtığım konularda hep ekran kartı veya güç kaynağı dendi. İşlemci dediklerinde şaşırdım. Ayrıca ben hala sorunun işlemcide olduğunu sanmıyorum. Şu an sistem hala onlarda ve bugün işlemcinin parasını iade ettiler.

O dönem kur ucuzdu ve indirimde almıştım. 600₺ civarı iade yaptılar. Bu paraya işlemci almam mümkün değil. Bu durumda benim haklarım nedir? Tamir etmeyeceklerini söylediler. Ama garanti hala devam ediyor. Lütfen bir yol gösterin.

Biraz uzun olacak. Ben 2019'da bir hazır sistem satın aldım. Sistemim.
Sapphire RX570 4 GB OC.
Ryzen 3 2300X.
Corsair 8 GB 3000MHz.
Power Boost 500W PSU.
Başlarda sorun yoktu. Birkaç ay sonra tüm oyunlara girerken ekran kapanmaya başladı. Bu durum yaşanırken sistem açık kalıyordu. Reset atmadan düzelmiyordu. Garanti servisine verdim ve hiçbir şey yok dediler. Eve getirdim ve yine birkaç ay sorunsuz çalıştı. Bu sefer hem oyunlara, Zoom'a girerken veya boşta rastgele bir anda kapanmaya başladı tekrardan.

5 şubat'ta garantiye yolladım. Sorunun işlemcide olduğunu, tamir edemediklerini ve parayı iade edeceklerini söylediler. Daha önce açtığım konularda hep ekran kartı veya güç kaynağı dendi. İşlemci dediklerinde şaşırdım. Ayrıca ben hala sorunun işlemcide olduğunu sanmıyorum. Şu an sistem hala onlarda ve bugün işlemcinin parasını iade ettiler.

O dönem kur ucuzdu ve indirimde almıştım. 600₺ civarı iade yaptılar. Bu paraya işlemci almam mümkün değil. Bu durumda benim haklarım nedir? Tamir etmeyeceklerini söylediler. Ama garanti hala devam ediyor. Lütfen bir yol gösterin.

Hocam hakkını ara tabii ki ama olmazsa R3 1200/af veya 1300X alabilirsin.Şuanki kura göre vermeleri gerekirdi ama

Geri
Yukarı