Teknosa rezilliği

Daha fazla  
Yaklaşık 2.5 ay önce bu ürünü aldım Ttec PowerSlim LCD PD 10.000 mAh Usb-c Giriş Çıkış Taşınabilir Şarj Aleti Powerbank Siyah Fiyatı ve Özellikleri

2 hafta sonra bozuldu iade isteyip servise gönderdik. Değişim yaptılar gelen ürün sıfır ama çalışmıyordu. Tekrardan gönderdik ve tekrar iade istedik. Ama ısrarla değişim yaptılar.

Aldık fakat ürün yine bozuk? İade istediğimizde servis kararına göre dediler. Şu an iade etseler bile her şeyin fiyatı arttı ürüne 100 TL zam gelmiş. Ne yapmalıyım? THH başvururken ne istemiliyim? İade etmemeleri hakkında ne yapabilirim?

Değişim hakkı 3 biliyorum ondan sonrası para iadesi olur diye biliyorum.
Çünkü bende İtopya'dan klavye aldım aynı şekilde tuşları bozuk geldi 3 kere değişim yaptılar ve 3 de bozuktu 4. de para iadesi yaptılar.

Değişim hakkı 3 biliyorum ondan sonrası para iadesi olur diye biliyorum.
Çünkü bende İtopya'dan klavye aldım aynı şekilde tuşları bozuk geldi 3 kere değişim yaptılar ve 3 de bozuktu 4. de para iadesi yaptılar.

Para iadesi istersem 700 TL olmuş, sıfır alamıyorum. THH başvururken ne yapmalıyım. Misli ile değişim istersem Anker 10000 mAh ve boseus 10000 mAh var.

Yine ben zarada olurum biri 600 biri 650 TL güncel fiyatı.

Powerbankler çok rezil aletler. Android telefonu şarj bile edemiyorlar. THH'ye gitsen bile para iadesi olur büyük ihtimalle. Üzücü bir durum, ama Teknosa ile çok alakalı değil.

THH pek bilmiyorum aslında üzgünüm. Diğer arkadaşlar size yardımcı olacaktır.

Süreç hakkında detaylı bilgisi olan var ise yardımcı olursa sevinirim

Powerbankler çok rezil aletler. Android telefonu şarj bile edemiyorlar. THH'ye gitsen bile para iadesi olur büyük ihtimalle. Üzücü bir durum, ama Teknosa ile çok alakalı değil.

Para iadesi vermediler en baştan beri sorun burada.

Alakalı olmasının sebebi tüketicinin seçimlik hakkını kullanmasını engellemiş.

Hocam ilk 6 ay içerisinde üründe ayıp varsa, tüketici istediği seçimlik hakkı kullanabilir. Satıcı herhangi bir hakkı dayatamaz, tüketicinin isteğini yerine getirmek zorundadır.

THH'ye başvururken seçimlik hakkınızın verilmediğini (özellikle iade istediğinizi kanıtlayabiliyorsanız mail-tutanak vs ile her yerde belirtin) fakat ısrarla değişim yapıldığını, kur ve enflasyon farklarından dolayı ürünün değer kaybı yaşadığını "ürünün güncel fiyatına göre iadesini" talep ettiğinizi belirtebilirsiniz.

Bir powerbank için bilir kişi atayıp, fiyat analizi yaparak karar verirler mi bilmiyorum ama başka seçeneğiniz yok.

Hocam ilk 6 ay içerisinde üründe ayıp varsa, tüketici istediği seçimlik hakkı kullanabilir. Satıcı herhangi bir hakkı dayatamaz, tüketicinin isteğini yerine getirmek zorundadır.

THH'ye başvururken seçimlik hakkınızın verilmediğini (özellikle iade istediğinizi kanıtlayabiliyorsanız mail-tutanak vs ile her yerde belirtin) fakat ısrarla değişim yapıldığını, kur ve enflasyon farklarından dolayı ürünün değer kaybı yaşadığını "ürünün güncel fiyatına göre iadesini" talep ettiğinizi belirtebilirsiniz.

Bir powerbank için bilir kişi atayıp, fiyat analizi yaparak karar verirler mi bilmiyorum ama başka seçeneğiniz yok.
Bilgi için teşekkürler, 6 ay durumunu bilmiyordum. Kanun var mı elinizde, kesin bilgi mi?

Teşekkür ederim.

Bilgi için teşekkürler, 6 ay durumunu bilmiyordum. Kanun var mı elinizde, kesin bilgi mi?

"6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da" madde 8-9-10 ayıplı ürün tanımı, sorumluluğu ve ispat yükünü bahsediyor. Madde 11 de ise seçimlik haklarından bahsediyor.

MADDE 10- (1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim
Tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir.

Tüketicinin seçimlik hakları
MADDE 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
A) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
B) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
C) aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere
Satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
Ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
Seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine
Getirmekle yükümlüdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı