iTunes yedeklemeyi IPhone'a yüklerken "bir hata oluştuğu için geri yükleyemedi" hatası veriyor

osakinturk

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
IPhone'umu iTunes üzerinden Windows bilgisayarıma yedekledim ve telefonuma reset attım. Ancak geri yükleme yapmak istediğimde yedekleme geri yükleme yarıda kalıyor. Ne kadar denediysem hep aynı hata. Herhangi bir hata kodu da vermiyor. "bir hata oluştuğu için geri yükleyemedi" (ekran resimlerini koyuyorum) hatası veriyor. Okuduğum bazı yazılarda PC'deki sistem klasöründe yedeklemenin en az iki katı alan olması gerektiği alan açılması gerektiği yönünde bir tavsiye gördüm, ben de aynı şeyi yaptım ancak değişmedi. Yedek dosyasını C:\Users\LENOVO\Apple\MobileSync\Backup adresinden harici SSD'me yükleyerek bir arkadaşımın PC'sinde denedim ancak onda da aynı hatayı verdi. Her geri yüklemeyi tekrar denediğimde yedekleme dosyası kendisi kadar bir yeni yedek daha oluşturuyor ve bu şekilde PC belleği daralıyor. Otomatik oluşturulan yedek dosyalarını da aynı konumdan silerek temizliyorum ve tekrar deniyorum ama sonuç yine aynı.
Maalesef tüm verilerimi kaybettim. Konu hakkında bilgisi olan değerli arkadaşlarımızdan çözüm önerileri bekliyorum.
Saygılar, selam.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-07-09 at 21.13.24 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-09 at 21.13.24 (1).jpeg
    106,9 KB · Görüntüleme: 73
  • WhatsApp Image 2023-07-09 at 21.13.24.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-09 at 21.13.24.jpeg
    112 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba imkanın olursa 1-2 TB olan disklerde denesen? Bence yedek tamamen gitmiş olamaz. En en kötü ihtimalle Apple ile iletişime geç. Paniklemene gerek yok, teknolojide çareler tükenmez.
Bugün denediğimiz PC'de 510 gb boş SSD vardı. Yedeklemenin boyudu 190gb idi Harici Diskler üzerinden de iTunes yedekleme dosyasını çekmiyor. Apple ile iletişimi deniyeceğim ancak support.apple sitelerinden konu ile alakalı okuduklarımdan PC tabanlı yedekleme olduğu için onlar tarafından pek birşey yapılamayacağını anlıyorum.

Bugün denediğimiz PC'de 510 gb boş SSD vardı. Yedeklemenin boyudu 190gb idi Harici Diskler üzerinden de iTunes yedekleme dosyasını çekmiyor. Apple ile iletişimi deniyeceğim ancak support.apple sitelerinden konu ile alakalı okuduklarımdan PC tabanlı yedekleme olduğu için onlar tarafından pek birşey yapılamayacağını anlıyorum.
Denemekte fayda var bence. Bir yol gösterirler elbet. Belki de 190 GB olan yedekleme 510 GB boşluğa bile sığmıyordur. Belki de dediğim gibi 1 TB ile düzelir. :(

Aynı saçma sapan hata ile karşı karşıyayım hocam. Siz çözebildiniz mi ? 293 gb yedeğim var, telefona yüklerken ne alaka ise kendisinden daha fazla bir yedek daha hemen asıl yedeğin altına oluşturuyor. Apple kullandığıma resmen pişman etti, kafayı yicem iki gündür tüm bilgilerim duruyor telefon elimde kaldı. Arkadaş böyle saçma sistem mi olur ya.

Yok maalesef çözemedim. Artık vazgeçtim denemediğim yol kalmadı çünkü. Apple destek ile de görüştüm maalesef bizden bilgili değiller 🙃. Yedekte sorun var dediler ama sanmıyorum çünkü yedeklerden başarıyla yedeklendi diyor ve telefondaki yedek boyutu kadar bir yedekleme dosyası oluşturmuş. Tamamen iClouda mahkum bırakmaya çalışıyorlar galiba veya mac üzerinden yedeklemeye.

Yeni konular

Geri
Yukarı