İyi bir insan olmak isteyenlere tavsiyeler

Sosyal açıdan beceriksizim. Sosyal açıdan nasıl daha iyi olabilirim? Empati kurma sorunu yaşıyorum. Ben merkezliyim sosyal konularda. Farkında bile olmadan, hep kendimden bahsediyorum ve bu durum karşı durumu baya bunaltıyor. Çünkü genelde konuştuğum konu hep ben. Yani herkes bana uyum sağlasın kafasındaydım özellikle çocukken. :( Dünyanın kralı olacağımı söylerdim vs.

Son düzenleme:
Bu başlığa iyi birer insan olmak için gerekli tavsiyelerimizi yazalım. Okuyan herkese iyi bir rehber olur hem fena olmaz. Hepimizin insan olma adına yaptığımız hatalar ve yanlışlar var. Kimse kusursuz değil elbet ama en azından daha iyi kendimizi nasıl geliştirebiliriz topluma ve insanlığa daha yararlı bir birey nasıl olabiliriz bunları konuşalım istedim.

İlk kural empati kurmak. Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapmamak. Bu bence çok önemli bir düşünce yeteneğidir ama çoğu insan bencilliğinin kurbanı oluyor maalesef.

Kibar ortama neşe yayan empatili dürüst hoşgörülü birisi olun. Bunlar iyi insanlığın kaynağı.

Yeni konular

Geri
Yukarı