İyi parti SİB Koray Aydın: Masadan kalkmadık

Ha daha direnecekse bile kendi bilir.
Herif yıllardır kaybetmeye doymadı. Her şeyi bekliyorum ben açıkçası. Zaten daha fazla oy toplayabilecek ve iyi yönetebileceği düşünülen birkaç isim var. Umarım aralarından birini seçerler kariyerleri ve partileri yerine vatanlarını düşünerek.

Seçimi kazanmak istiyorlarsa kürtleri de kullanmak zorundalar. Bunların oyu azınsanmayacak kadar fazla seçimde iş görürler.
Kürtler Mansur Yavaş, Erdoğan ikileminde %90 Yavaş'a oy atarlar ben o meseleyi o kadar ciddiye almıyorum. Milliyetçi tabanın oyları HDP'den fazla.

RTE seçime girmeden kazanacakmış gibi bir his var içimde.
99'luyum benim kuşağım ve bizden sonraki kuşaklar rahat yüzü görmeyeceğiz. Bizim günyüzü görme ihtimalimiz sıfırda bile düşük bir ihtimal, belki bir umut torun tonbalak falan daha iyi bir Türkiye'de yaşar. O da bir ihtimal yani.

Haklısınız ama yine de ciddiye alınması lazım bunların oyu seçimin kaderini belirleyecek unsur olacaktır.
Hocam milliyetçi taban Kılıçdaroğlu'na, Solcu taban da Mansur'a oy atmaz. En optimum aday İmamoğlu ama onun da çok niyeti yok ve anketlerde bazen Kılıçdaroğlu'nun bile gerisinde kalıyor. Ben şahsen İmamoğlu'nun çıkmasını isterim. Ama çıkmayacaksa bile Mansur rahat kurtarır işi.

Öyle görünüyor ama ısrarın da anlamı yok. Alınacak bir risk değil. Kesin kazanacak aday varken %50 ihtimalle kazanacak biri aday olmamalı.

Ne demek ısrarı yok ya? Ülkenin geleceği söz konusu.
Kendi çıkarlarını düşünen birisinin kazanma şansı yok, kazanabilecek 2 aday var Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu bunlar dururken kendisini ön planda tutması demek milletin istediğini yok saymak demek. Bu da ülkenin menfatini düşünmüyora çıkıyor, ülkeyi, milleti düşünen Mansur veya İmamoğlu'nu aday gösterirdi.

Ne demek ısrarı yok ya? Ülkenin geleceği söz konusu.
Kendi çıkarlarını düşünen birisinin kazanma şansı yok, kazanabilecek 2 aday var Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu bunlar dururken kendisini ön planda tutması demek milletin istediğini yok saymak demek. Bu da ülkenin menfatini düşünmüyora çıkıyor, ülkeyi, milleti düşünen Mansur veya İmamoğlu'nu aday gösterirdi.
Israr konusunda Kılıçdaroğlu'ndan bahsettim onun ısrarcı tutumunu eleştirdim yanlış anladınız.

AKP+MHP+BBP'nin herhangi bir usulsüzlük yapmazsa %51'e ulaşmasına imkan yok. Büyük ihtimal toplam %42-47 arası gezinirler. İyi Parti gerçekten çok yükselmişti ilk seçimine göre. Her türlü 2. turda Cumhur ittifakına karşı muhalefet olacaklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı