İyilik Yapanlar Asla Kaybetmez ve İyilikten İyilik Doğar

bludeveloper

Decapat
İyilikten iyilik doğar ve iyilik yapanlar asla kaybetmez. Bunu ne kadar güzel anlatmışlar. Sevgi ve iyilik rehberiniz olması dileğiyle sevgi ve iyilikle kalın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Toz pembe hayallerimizin içinde buna inanabiliriz, ama Dünya'da maalesef böyle bir şey yok gibi bir şey.

Sokakta giderken, tamamen temiz ve saf duygularla 2 tane çikolata alıp cebine koy, ve karşıdan gelen kız çocuklarına ikram et o çikolataları. Onlar 1001 şey düşünecek. Televizyonların bilinçaltına işlediği, haberlerde bas bas bağırılan olaylar aklına gelecek, ve eve gidince "Annee! Bir adam bana yolda çikolata ikrâm etti, bende almadım." dese, o ananın aklından neler geçecek? Senin tecavüzcü sapık olduğunu bile düşünecek. Ama sen oysa ki temiz ve saf duygularla vermiştin? Maalesef. Televizyon çocukların, çocukluğunu elinden aldı.

Bundan 20-30 sene önce öyle değildi, biz top oynarken bazen abi dediklerimiz bize çikolata falan verirdi, biz düşünmezdik içinde ne var ne yok diye. Çocukluğumuzu yaşardık.

Yada bir örnek daha vereyim. Senin bir kız çocuğun var. Otobüste biri ona bakıp gülümsüyor, göz kırpıyor. O otobüste (misal olarak) kaç kişi senin bu yaptığına anlam verir? Ne anlam verir. Buna cevap ver.

Zaman değişti. Türkiye, sosyal medyanın yardımıyla, Türk Devleti'nin, Polisinin sayesinde doğuda yapılan çocuk gelinlerin, çocuğa tecavüzlerin ortaya çıkmasını sağladı. 80'lerde yok muydu tecavüz? 0'mıydı? Hayır. Daha da fazla vardı. Bizzat ben biliyorum. Utancından polise gitmiyor kadınlar! Çocuklar, onlar ise zaten suçsuz birer çocuk! Son zamanlarda ortaya çıkmadı. Umarım, bunlara idam dışında en ağır cezaları verecek kanun teklifi geçer Meclisten. Ama kendi karnına bakan o lanet milletvekilleri onay verir mi?

Ironiyse komik ciddi ise daha komik. Malesef dünya bu şekilde yürümüyor. Bir "hentai"nin içinde yaşamıyoruz.

değerli yorumun için sana teşekkür ederim güzel insan, tabiki içinde bulunduğumuz dünya kötü ve menfaatler dünyası, ama bu bizim içimizdeki iyiliğe inancımızı yok etmesine izin verirsek bir gün insanlığımızda gider çünkü insanı insan yapan bir özellikte iyiliktir, iyiliği yaşayan insanlar tabiki var hepde var olacaklar, sevgi ve iyilikle kal
Toz pembe hayallerimizin içinde buna inanabiliriz, ama Dünya'da maalesef böyle bir şey yok gibi bir şey.

Sokakta giderken, tamamen temiz ve saf duygularla 2 tane çikolata alıp cebine koy, ve karşıdan gelen kız çocuklarına ikram et o çikolataları. Onlar 1001 şey düşünecek. Televizyonların bilinçaltına işlediği, haberlerde bas bas bağırılan olaylar aklına gelecek, ve eve gidince "Annee! Bir adam bana yolda çikolata ikrâm etti, bende almadım." dese, o ananın aklından neler geçecek? Senin tecavüzcü sapık olduğunu bile düşünecek. Ama sen oysa ki temiz ve saf duygularla vermiştin? Maalesef. Televizyon çocukların, çocukluğunu elinden aldı.

Bundan 20-30 sene önce öyle değildi, biz top oynarken bazen abi dediklerimiz bize çikolata falan verirdi, biz düşünmezdik içinde ne var ne yok diye. Çocukluğumuzu yaşardık.

Yada bir örnek daha vereyim. Senin bir kız çocuğun var. Otobüste biri ona bakıp gülümsüyor, göz kırpıyor. O otobüste (misal olarak) kaç kişi senin bu yaptığına anlam verir? Ne anlam verir. Buna cevap ver.

Zaman değişti. Türkiye, sosyal medyanın yardımıyla, Türk Devleti'nin, Polisinin sayesinde doğuda yapılan çocuk gelinlerin, çocuğa tecavüzlerin ortaya çıkmasını sağladı. 80'lerde yok muydu tecavüz? 0'mıydı? Hayır. Daha da fazla vardı. Bizzat ben biliyorum. Utancından polise gitmiyor kadınlar! Çocuklar, onlar ise zaten suçsuz birer çocuk! Son zamanlarda ortaya çıkmadı. Umarım, bunlara idam dışında en ağır cezaları verecek kanun teklifi geçer Meclisten. Ama kendi karnına bakan o lanet milletvekilleri onay verir mi?

değerli yorumun için sana teşekkür ederim güzel insan, bu olaylar bizim iyilik yapmamıza engel olmaması lazım, örnek veriyorum kızın annesinin yanında cikolatayı ver yanlış anlamasınlar bulunduğun ortama göre bunları kendin bulup uydurmalısın, iyilikten vazgeçme insanı insan yapan bir özellikte iyilik yapmaktır, sevgi ve iyilikle kal
Öyle birşey yok. :(

iyilik hep vardı ve iyiliği yaşayan insanlar hep var olacak,dünya var oldukça iyilikte var olacaktır, buna biz inanmıyor olabiliriz içinde yaşadığımız sistem belki bizi kandırdı içimizdeki iyliğe olan inancı öldürdü, ama unutma iyiliğe inan ve iyiliği yapan insan hep var olacaktır, içinde olduğumuz sistem bile bize iyiliği yapmayı ve iyliğin kazanacağını anlatır dikkatli bakarsan, sevgi ve iyilikle kal

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı