Zannimca "İyilik et iyilik bul" temali rapor yasagim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Konu basligimdaki kinayenin sebebi sudur:

"Siteye katki olsun" amaciyla, raporlama yaptim, uye oldugum konulardan, takip kisimlarini silerken. Takdir edilmesi gerekirken, bir de "Rapor sistemini meşgul ettiğiniz tespit edilmiştir. Rapor sistemi yetkileriniz kısıtlanmıştır." diye bir mesaj aldim.

Esasen, cozulen konulari bulup kapatmak ve sitedeki kirliligi onlemek sizin isiniz.Tabi ki bundan sonra asla ozel vaktimden calip, size raporlama yapmayacagim. Yani yasaginiz umrumda degil.

Sadece; burada uyari verdiginiz mesajlari eklemenizi ve benim de bunlari cevaplandirmami ve dolayisiyla haksiz uygulamanizi gostermek istiyorum.

Benim veya bircok arkadasin, cozum hak eden mesajlarina tek tek bakarak raporlama yaptim. Hepsinin detayini buraya dokmenizi onemle talep ediyorum.

Sonrasinda da tek tek aciklama ekleyecegim icin; konu, mesaja kapatilmasin lutfen..

Merhaba.

İlgili konudaki mesajınızı iki kez raporlamışsınız. Aynı içeriği iki kez raporlarsanız rapor sistemi yetkileriniz kısıtlanabilir. Bir kere rapor göndermeniz yeterlidir. Ayrıyeten konuda konu sahibinin bir dönüşü olmadan konuyu çözüldü olarak işaretlemiyoruz. Konu sahibi ya sizin mesajınızı beğenmeli ya da sorunun sizin belirttiğiniz mesaj ile çözüldüğünü belirtmeli.

Merhaba.

İlgili konudaki mesajınızı iki kez raporlamışsınız. Aynı içeriği iki kez raporlarsanız rapor sistemi yetkileriniz kısıtlanabilir. Bir kere rapor göndermeniz yeterlidir. Ayrıyeten konuda konu sahibinin bir dönüşü olmadan konuyu çözüldü olarak işaretlemiyoruz. Konu sahibi ya sizin mesajınızı beğenmeli ya da sorunun sizin belirttiğiniz mesaj ile çözüldüğünü belirtmeli.
Anliyorum; ancak konu sahipleri gerekli hassasiyeti gostermiyor maalesef. Cevabi alip gidiyorlar yahut cozuldu olarak isaretlemeye tenezzul etmiyorlar.

Dolayisiyla; hem cozumu bulan kisiye haksizlik oluyor, hem konu cozulmemis gorundugu icin, bir baskasina faydali olamiyor, hem de mukerrer konular artiyor.

Ve ayrica raporlama kisminda "cozum olarak gordugunuzu bildirin" diye bir aciklama var. Yasakli oldugum icin su an birebir cumleyi aktaramiyorum. Dolayisiyla; benim bundan anladigim sudur; " Biz her konuyu takip edemedigimizden dolayi, sizin tespit ettiginiz cozumleri bize katli olarak bildirin."

2 kez raporlamama gelince; takip ettigim tum konulari explorerda acarken, demek ki o sayfayi iki kez acmisim. Bunun ismi, rapor sistemini mesgul etmek olmamali.

Soyledigim gibi; zaten yasaklamanizdan sonra, cozulmus mu diye bakmadan, artik ilgilenmedigim konulardaki takip aboneliklerinden ciktim. Bir daha da raporlama yapmayi dusunmuyorum.

Sitenin duzenine katki saglamak adina, bu kadar gereksiz zaman ve emek kaybimin, kendime haksizlik oldugunu dusunuyorum.

Iyi calismalar.

Anliyorum; ancak konu sahipleri gerekli hassasiyeti gostermiyor maalesef. Cevabi alip gidiyorlar yahut cozuldu olarak isaretlemeye tenezzul etmiyorlar.

Konularını çözüldü olarak işaretlediğimizde de çözülmeyen konuyu işaretliyorsunuz diye konu sahiplerinden şikayet alıyoruz. Konu sahibinin dönüşü şart maalesef.

Ve ayrica raporlama kisminda "cozum olarak gordygunuzu bildirin" diye bir aciklama var. Yasakli oldugum icin su an birebir cumleyi aktaramiyorum. Dolayisiyla; benim bundan anladigim sudur; " Biz her konuyu takip edemedigimizden dolayi, sizin tespit ettiginiz cozumleri bize katli olarak bildirin."

Çözüm raporu yollamadan önce bir şeyi hatırlatmak istiyoruz. Öneri ve tavsiye konularında çözüm vermiyoruz, bunun için rapor yollamayınız.

Böyle bir açıklama bulunuyor. Yanlış hatırlıyor olabilir misiniz?

Rapor sistemi uyarınızı sonlandırdık. Bundan sonra daha dikkatli olursunuz. :)

Konularını çözüldü olarak işaretlediğimizde de çözülmeyen konuyu işaretliyorsunuz diye konu sahiplerinden şikayet alıyoruz. Konu sahibinin dönüşü şart maalesef.

Böyle bir açıklama bulunuyor. Yanlış hatırlıyor olabilir misiniz?

Rapor sistemi uyarınızı sonlandırdık. Bundan sonra daha dikkatli olursunuz. :)
=)

Gercekten is cozulsun istiyorum inanin. Belki duzen takintisidir, bilemiyorum.

Tekrar iyi calismalar.
Seri devam ediyor =)

Bugun de; unutup ayni konuda baslik actigim icin, ustelik farkedince bunu da belirttigim halde uyari verildi. Daha da komigi; bunu, kendim farkedip, yine duzen adina kendim raporlamisken; bana asagidaki gibi bir mesaj gonderilmesi =))

Burada demisim aslinda raporlamayi kullanmamak gerektigini ama bir nebze duzeldiginizi dusunerek yine raporlama yapmisim.

Siz boyle alakali alakasiz islemler yapmaya devam edin. Belki 10 kusur yasindaki agirlikli uyeleriniz kafaya takiyordur bunlari. Yahut kafalarinda yucelttikleri bir otoritesinizdir onlar icin. Ancak ortayas ve uzeri uyeleriniz, kendine yakinda baska platform bulacaktir. Siz de hem yasiniz buyudugunde, hem de forumda acilan konularin ilerleyen zamandaki kalite grafigine baktiginizda,simdi hic umrunuzda olmayan yazilarimi ve onemli olanin nicelik degil nitelik oldugunu idrak edersiniz nasilsa.

Sevgiler..

Bana gonderilen ve guldugum mesaj;
"Aynı konuyu birden fazla kez açmayınız.
Yeni Özellik: Konu Öne Çıkarma
Konunuza cevap gelmediği takdirde günde iki kez öne çıkartabilirsiniz.
Bu uyarı nedeniyle hesabınızın yetkileri geçici süreliğine kısıtlanmış olabilir."

Ek olarak; eger nickimin ve tum hesap bilgilerimin silinmesi saglanabilecekse, benim de uyelikten ayrilma talebim olur seve seve. (Yahut once nickimi baska bir seye cevirip, sahsi tum bilgilerimi-imza, isim, mail- silebilirsiniz kapatma oncesi.) Cunku zaten cogu konuma cevap bulamadigim gibi, bir de sizin sayenizde oldukca vakit ve emek kaybi yasiyorum surekli. Islemleri hizlica yapip hayatindaki esas islere donecek bir insana, surekli onune taş koyarak kostek olma gibi bir hedeftesiniz sanki. Kurallariniz duzen adina, ancak yaptiklariniz duzensizce. Sizinle mesajlasma gecmisime bakarsaniz, hatirladigim en az 3 ornek gorebilirsiniz. Uyeligimi; bahsettigim sekilde (farkli isme alarak ve tum kisisel bilgilerimi silerek) kapatabilirseniz; en azindan ilerde de bos bulunup konu acmam, sonra da yaratmaniz muhtemel suni gundemlere cevap yazmak ve vaktimi de emegimi de gereksiz tuketmek zorunda kalmam.

Hem size de faydasi olur. Onundekine bakmadan yuzlerce evraga tak tak kase basanlar misali, copy paste ile damgalayacaginiz bir konu (bile olsa) eksilir onunuzden..

Not : Bu "cogu konuma cevap bulamadigim" cumlemin nedenini de, yazdigim -sevgiler- kelimesinden onceki paragrafla baglantili olarak bir dusunun isterseniz. Ama zihni devreye sokmadan, tak tak islem yapmaya alismis izlenimi verdiginiz icin; size bazi baglantilari ve sebep sonuc iliskilerini algilamak ya da bazi istatistik analizlerini yapmanin zor gelecegini dusunmekteyim.

Not 2: Ben simdi uyuyacagim. Sarjim da bitti. Uyelik iptal sartlarina bakmadan yazdim o yuzden. Aman yine bilene is ogretmeye kalkip, arkamdan onun icin de uyari vermeyin simdi =) Sonra yarin tum gunum kotu gecer, naparim ben =))))
Güncelleme: Seri devam ediyor =) baslikli kisim 26 Agustos'ta eklendi.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı