İzinsiz Facebook reklam hesabı açılmış

Eren_16

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Bugün kendi Facebook hesabımda bir bildirim gördüm. Reklam ödemesi falan diyordu ek olaral +44'lü bir numara aradı birleşik krallık diyordu. Reklamı ben yapmadım ancak bana bir sıkıntı çıkartır mı? Facebook hesabımı sildim sabah şimdi bu numara arıyor. Herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalır mıyım?

Bir kart kayıtlı ama benim değil. Ek olarak ben sözleşme kabul etmedim, ama hesabım çalınıp o ara yapıldıysa bilemem.

Sözleşme gibi bir şeyi kabul etmediyseniz, kart bilgileriniz de onlarda kayıtlı değilse bir şey olacağını sanmıyorum hocam.

Hesabımı silsem gider mi reklam hesabıda?

Son düzenleme:
Bir kart kayıtlı ama benim değil. Ek olarak ben sözleşme kabul etmedim, ama hesabım çalınıp o ara yapıldıysa bilemem.

Hesabımı silsem gider mi reklam hesabıda?
Eğer hesabınız çalındıysa hocam, bir hesap hareketlerine falan bakınız emin olmak için. Eğer çalındıysa hesap çalan kişi o hesapta sözleşmeleri kabul etmiş de olabilir. Hesabınız kapatılsa bile o reklam yine kalır bildiğim gibi. Facebook'a yazmayı deneyin isterseniz. Onlar size yardımcı olacaklardır.

Aynı sorun bendede oldu. Nasıl olur ben ki acayip dikkat ederim bilgisayarın güvenliğine tarattım virüs filanda yok bilgisayarımda tertemiz. Ama benden izinsiz başkaları tarafından reklam hesabı açılmış. Bununla nasıl mücadele edeceğim. Feysbuk'a mesaj atmaya çalışıyorum. Bulamıyorum bir link veya bir adres. Tüketici hakem heyetine mi şikayet etsem. Polise mi gitsem bilemiyorum. Burda da hiç bir aydınlatıcı yazı yok.

Aynı sorun bende de oldu. Nasıl olur ben ki acayip dikkat ederim bilgisayarın güvenliğine tarattım virüs filanda yok bilgisayarımda tertemiz. Ama benden izinsiz başkaları tarafından reklam hesabı açılmış. Bununla nasıl mücadele edeceğim. Feysbuk'a mesaj atmaya çalışıyorum. Bulamıyorum bir link veya bir adres. Tüketici hakem heyetine mi şikayet etsem. Polise mi gitsem bilemiyorum. Burada da hiçbir aydınlatıcı yazı yok.

Facebook ile iletişime geçtim. Hesabımdaki borç ödenmeden reklam açamayacağımı söylediler eğer istersem reklam miktarı kadar veya daha fazla ödeme alacağımı söylediler. Bende reklam vermeyeceğim için şu anlık bıraktım öyle.

Çok eskiden benim de başıma gelmişti, adıma reklam hesabı açıp sahte banka sayfasını reklam vermişler, böylece milletin hesabını çalmaya çalışıyorlardı. Şifremi falan değiştirmiştim ama yine de 5k$ gibi bir bakiye kalmıştı hesapta. Paraya dokunmadım reklam hesabı da kendi kendine donduruldu zaten. Yıllar önce oldu bu olay ve başıma bir şey gelmedi, umarım sizin de gelmez.

Hocam ayni problem basima geldi bu konu hakkinda son durumuz nedir facebook hesabmin reklam kismini askiya almislar benim icin bir onemi yok zaten sadece basima is acilirmi diye korkuyorum ek olarak herhangi bir kartim vesaire kayitli degil sadece araci hesabi gibi kullanmislar hesabimi ve reklamlar kisitlama yemis zaten durumum bu sekilde
Çok eskiden benim de başıma gelmişti, adıma reklam hesabı açıp sahte banka sayfasını reklam vermişler, böylece milletin hesabını çalmaya çalışıyorlardı. Şifremi falan değiştirmiştim ama yine de 5k$ gibi bir bakiye kalmıştı hesapta. Paraya dokunmadım reklam hesabı da kendi kendine donduruldu zaten. Yıllar önce oldu bu olay ve başıma bir şey gelmedi, umarım sizin de gelmez.

Çok teşekkürler bilgilendirme için.

Geri
Yukarı