İzmir'de hangi üniversiteler var?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhaba, 10. sınıfım ve eşit ağırlık seçtim. Çalışmıyorum fakat çalışır emek verirsem 60-80 arası alacağımı biliyorum ama kısaca çalışmıyorum. Bölüm olarak psikoloji bölümlerinden birisini okumak istiyorum. İzmir'de yaşıyorum profilimden görebilirsiniz (urla) ve hobi yapıyorum hobilerimi bırakmak istemediğim ve ailemle kalmak istediğim için İzmir'de bir üniversite de okumak istiyorum. Psikoloji ile ilgili İzmir'de güzel bir üniversite mevcut mu? Hangi üniversiteler bana uygun? Şunu da demek istiyorum, ben iyte veya ege gibi üniversiteleri kazanamam, orta puanlı 2 yıllık bir üniversite arıyorum. Çok başarılı olacağımı düşünmediğim için 4 yıl aramıyorum ama 4 yıllıkta önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kere kazanamam düşüncesini değiştirmeniz gerekiyor, daha 10. sınıfsın gayet kazanırsın hatta yüksek dereceler de yapabilirsin, önünde 2 yıl var koskoca.

Bir kere kazanamam düşüncesini değiştirmeniz gerekiyor, daha 10. sınıfsın gayet kazanırsın hatta yüksek dereceler de yapabilirsin, önünde 2 yıl var koskoca.
Hocam evet yapabilirim ama benim altyapım yok. Benim bu yıl TYT`yi bitirmem lazımdı fakat bitirmedim başlamadım konuları bilmiyorum bile. Neyse, yapılır buda. Psikoloji bölümü olan bir üniversite var mı burda?

@WolreaG 10. sınıf bitiyor ve TYT'yi bitirmedin mi? Diye sorulan sorunun bir mantığı yoktur. Millete kulak asmayın ya da kendiniz böyle sanıyordunuz ve yapamadınız diye moraliniz bozulmasın. Gayet güzel çalışmayla şimdi başlanırsa derece bile yapılır.

@WolreaG 10. sınıf bitiyor ve TYT'yi bitirmedin mi? Diye sorulan sorunun bir mantığı yoktur. Millete kulak asmayın ya da kendiniz böyle sanıyordunuz ve yapamadınız diye moraliniz bozulmasın. Gayet güzel çalışmayla şimdi başlanırsa derece bile yapılır.
Haklısınız, bu sorulara takılmıyorum zaten. Ben 12. sınıfta çalışacağım, 11. sınıfta da çalışmayı düşünüyorum. Bu 2. dönemin ilk sınavları bitti 2. sınavlara iyi hazırlanmayı düşünüyorum -iyi derken de 60-70 almak için çalışacağım-

Son sene çalışıp ne bölümleri tutturan arkadaşlarım var, öğrencilerim var. Siz çalışmaya başlayın gerisi gelir.

Hocam evet yapabilirim ama benim altyapım yok. Benim bu yıl TYT'yi bitirmem lazımdı fakat bitirmedim başlamadım konuları bilmiyorum bile. Neyse, yapılır bu da. Psikoloji bölümü olan bir üniversite var mı burada?

12'nin başında 30 küsur TYT yapıyordum, en son MSÜ de 95 doğrum var yanlış saymadıysam. İmkansız değil, daha çok zamanınız var.

Son sene çalışıp ne bölümleri tutturan arkadaşlarım var, öğrencilerim var. Siz çalışmaya başlayın gerisi gelir.
Haklısınız, umarım olur. İmzanıza baktım ve İngilizce öğretmeniymişsiniz. İngilizce konusunda bildiğiniz bir yöntem var mı? Kelime ezberlemek gibi. Geleceğimi Amerika veya Almanya gibi yerlerde geçirmek istiyorum dil öğrenmem lazım, eğer bildiğiniz ezber yöntemleri varsa yapmak isterim.

Benim İzmir içinde Psikoloji bölümü içinde olan üniversiteleri nasıl görebilirim? Aslında gönlüm Eskişehir veya Ankara idi fakat akvaryum hobisi ile ilgileniyorum biliyorsunuzdur konumu belki. Başka hobiler olsa taşıması kolay fakat su içinde olan canlıları taşımak zahmetli ve yurt odalarında böyle pahalı -öğrenci olduğum için- bir hobiyi canlandırmak zor. Bu yüzden burada kalacağım.

Son düzenleme:
Haklısınız, umarım olur. İmzanıza baktım ve İngilizce öğretmeniymişsiniz. İngilizce konusunda bildiğiniz bir yöntem var mı? Kelime ezberlemek gibi. Geleceğimi Amerika veya Almanya gibi yerlerde geçirmek istiyorum dil öğrenmem lazım, eğer bildiğiniz ezber yöntemleri varsa yapmak isterim.

Benim İzmir içinde Psikoloji bölümü içinde olan üniversiteleri nasıl görebilirim? Aslında gönlüm Eskişehir veya Ankara idi fakat akvaryum hobisi ile ilgileniyorum biliyorsunuzdur konumu belki. Başka hobiler olsa taşıması kolay fakat su içinde olan canlıları taşımak zahmetli ve yurt odalarında böyle pahalı -öğrenci olduğum için- bir hobiyi canlandırmak zor. Bu yüzden burada kalacağım.

Hobiler önemli olabilir, ama hobilerinizi yapabilmeniz için para lazım. Para için de mesleğinizde başarılı olmanız lazım.

Sınav için soruyorsanız elinizden geldiğince fazla deneme çözmeniz gerek. Soru tiplerine ve çıkan kelimeleri ezberlemeniz gerek. Günlük hayatta kullanmak için o dile olabildiğince her alanda maruz kalmanız gerek. Windows dilini İngilizce yapmak kadar basit bir şeyden tutun atıyorum oyun arkadaşlarınızla İngilizce konuşmaya kadar.

Geri
Yukarı