İzmir'de vs. İskandinav ülkelerinde yaşamak

Ankara'da yaşıyorum, Ankara'da kötü hocam. Türkiye'de şehir planı yok ki. Her taraf yokuş aşağı rastgele gidiyor. Sokaklar başıboş köpek dolu. Türkiye çoğu Arap ülkesinden de beter de neyse.

Türkiye'de şehir planının olmadığına katılıyorum. Doğru düzgün, bilinç bir şekilde evler yapılmıyor. Bu da hem kötü görünüme hem de dar sokaklara sebebiyet veriyor diye düşünüyorum.

1647968577813.png

Şu resim genel olarak Türkiye'nin özeti mesela. Görüntü kirliliği ortaya çıkıyor ve göze hiç hoş gelmiyor. Şehirlerin de imajını bozuyor bence. Her boş alana bir şeyler yapalım diye ant içmişler.

İnsanı sartlarda maaş aldığınızı, Norveç ile neredeyse aynı maaşı aldığınızı düşünün. Sizce İzmir'de yaşamak mı yoksa İskandinav ülkelerinde yaşamak mı? İstanbul demeyin lütfen.
Alım gücüm aynı olacaksa, insanlarla çok muhabbetim olmayacaksa İzmir. İzmir'de yaşayan birisi olarak söylüyorum.

Ankara'da yaşıyorum, Ankara'da kötü hocam. Türkiye'de şehir planı yok ki. Her taraf yokuş aşağı rastgele gidiyor. Sokaklar başıboş köpek dolu. Türkiye çoğu Arap ülkesinden de beter de neyse.

Hatta çoğu askeri bina yıkılmak üzere. Türkiye'nin çoğu yerinde görev yaptım işim dolayısıyla. Şırnak, Hakkari, Suriye, Afganistan hatta yeri geldi Avrupa ülkelerinde göreve gittim. Avrupa ülkelerindeki askeri binalar ile bizim askeri binalarımızı karşılaştırmak imkansız. Avrupa ülkelerindeki (eski binalarda yok, yeni binalarda bulunmakta.) Askeri bina başına bir sığınak var, Türkiye'deki askeri binaların bazısında var, bazısında yok. Avrupa ülkelerindeki askeri binalarda radarlar bulunmakta, Türkiye'deki çoğu binada radar bulunmamakta. İşte, neden iskandinav ülkesi seçtiğimizin bir kanıtı.

Eki Görüntüle 1339336

Şu resim genel olarak Türkiye'nin özeti mesela. Görüntü kirliliği ortaya çıkıyor ve göze hiç hoş gelmiyor. Şehirlerin de imajını bozuyor bence. Her boş alana bir şeyler yapalım diye ant içmişler.

O kadar garip bir ülkeyiz ki turistler bunu ilginç buluyor çünkü onlarda hiç öyle bir şey yok.

"Biz İzmir'iz siz kimdiniz bilemedim"

İzmir'de parayı yemeseydik iyidi. Orada yaşardık en azından.

Geri
Yukarı