İzmir'de vs. İskandinav ülkelerinde yaşamak

Norveç mi? Işınlanırım direkt. Hayallerin sağlamsa iyi düşün.
Forum gorusunu merak ettiğim için açtım konuyu. Bilmiyorum açıkçası bir yandan vatan sevgisi, bir yandan medeniyet farkı var.
Norveç'te at olsan yine mutlu olursun. 😂
Olay sadece maddiyatta bitmiyor ki? :)
Komik atma sebebiniz nedir?

Technopat'a düzgünce tebessüm eden emoji gelse mükemmel olacak ama...

Yani düşününce Microsoft Türkiye'de (İzmir'de olmadığını biliyorum) çalıştığımızı farz edersek, İzmir'de yaşamak hoş geliyor. Şu an Kayseri'de yaşıyorum ve yobaz bir halk var.

Doğu ve batı Türkiye'de çok büyük bir fark var. Batıda daha çok Avrupa'i bir yaşam var iken doğuda daha orta-dogulu bir yaşam var.

Gaziantepli biri olarak söylüyorum dediklerin doğru. Türkiye'nin doğusu ve batısı çok başka. Batıda filtre kahve içilirken doğuda kaçak çay içilir.Argo fazladır,Eşkiyalık fazladır,kan davalarından ve aşiretlerden bahsetmeme gerek yok sanırım.

Norveç'te at olsan yine mutlu olursun. 😂
Olay sadece maddiyatta bitmiyor ki? :)

Her şey maddiyat sayesinde başlar hocam. Avrupa ülkelerinin gelişmiş olmasının sebebi maddi kaynaklar fazla, bu da doğal olarak eğitim oranını etkiliyor. Eğitim oranı yüksek olan ülkeler de en medeni, en mutlu ülkeler haline geliyor.
İzmir, Konya ile birlikte Türkiye'nin en kötü şehirlerinden.

Konyalılar da çok muhafazakarlar, gelenek göreneklerine aşırı derecede bağlıdırlar. Tipik Anadolu insanlarıdır.
Tabii ki iskandinav. Coğrafyası konumu güzel bence. İzmir'i sevmiyorum genel olarak. Türkiye'de Ankara veya Bursa'yı tercih ederdim.

Hocam bursayı bilemem ama Ankara'nın özetini geçebilirim size. Ankara'da aşırı derecede bakanlık vardır, ortalama 2 veya 3 taşıt ile istediğiniz her yere gidebilirsiniz. İyi okullar incek taraflarındadır. En lüks semt çayyoludur. Hatta Mansur Yavaş geldikten sonra Ankara ve kamu hizmetleri daha da toparlanmış, kalkınmıştır.

Son düzenleme:
Her şey maddiyat sayesinde başlar hocam. Avrupa ülkelerinin gelişmiş olmasının sebebi maddi kaynaklar fazla, bu da doğal olarak eğitim oranını etkiliyor. Eğitim oranı yüksek olan ülkeler de en medeni, en mutlu ülkeler haline geliyor.

Adamlara savaş, terör uğramıyor; ağa gibi gelmişler dünyaya, paşa gibi yaşıyorlar. 😂

İnsanın gözü doyumsuz olduğu müddetçe para sadece daha iyi şeyler almak için araç oluyor, günümüze bakınca örneği çok.

Konyalılar da çok muhafazakarlar, gelenek göreneklerine aşırı derecede bağlıdırlar. Tipik Anadolu insanlarıdır.

Hocam bursayı bilemem ama Ankara'nın özetini geçebilirim size. Ankara'da aşırı derecede bakanlık vardır, ortalama 2 veya 3 taşıt ile istediğiniz her yere gidebilirsiniz. İyi okullar incek taraflarındadır. En lüks semt çayyoludur. Hatta Mansur Yavaş geldikten sonra Ankara ve kamu hizmetleri daha da toparlanmış, kalkınmıştır.

Zamanında Ankara'ya gitmiştim. Çok huzurlu sessiz bir ortamı var bence. İstanbul'da çok güzel bir yer aslında 20 milyon sıkışmasaydı.

Zamanında Ankara'ya gitmiştim. Çok huzurlu sessiz bir ortamı var bence. İstanbul'da çok güzel bir yer aslında 20 milyon sıkışmasaydı.
Ankara'da yaşıyorum, Ankara'da kötü hocam. Türkiye'de şehir planı yok ki. Her taraf yokuş aşağı rastgele gidiyor. Sokaklar başıboş köpek dolu. Türkiye çoğu Arap ülkesinden de beter de neyse.

Kızılay dışında Ankara'nın her yeri huzurlu ve sessiz hocam. Bakanlıklar, kütüphaneler ve topluma açık yerler çok düzenli. Darbeye rağmen kendini iyi toparlayan bir şehir Ankara.
Ankara'da yaşıyorum, Ankara'da kötü hocam. Türkiye'de şehir planı yok ki. Her taraf yokuş aşağı rastgele gidiyor. Sokaklar başıboş köpek dolu. Türkiye çoğu Arap ülkesinden de beter de neyse.

Maalesef öyle yanları da var. Köpekler Ankara'nın en büyük sorunlarından biri. Öveçler vadisi, yıllardır 2. etap ile birleştirilecek sözde.

Yeni konular

Geri
Yukarı