Izoly M.205 Bilgisayara 1500 TL yükseltme tavsiyesi

Bütçe
1500
PSU'yu Hydro K 500 yapsan ne yazar, anakart Izoly, soğutucu Gametech, kasa Gametech...
Lütfen beni dinleyin, satın yeni sistem toplayın. Cidden değmez. Izoly anakartta Xeon ile uğraşmak işkence olur zaten.
Bende satma taraftarıyım ama babam satmak istemiyor. İlla yükseltecem diyor yapacak birşey yok.
kasa.png

Kasa bu arkadaşlar önü full mesh yapıda.

Bende satma taraftarıyım ama babam satmak istemiyor. İlla yükseltecem diyor yapacak birşey yok.
Babana söyle zaten bu bilgisayarı yükseltmeye kalkarsan yeni toplamadan çok harcarsın. İşlemci için anakart, anakart için kasa, kasa için PSU derken bi bakmışsın bütçenin 2 katı.

PSU'yu değiştirdikten sonra güncel olanları olmasa da 3-4 yıllık oyunları rahat oynarsınız diye tahmin ediyorum. Xeon işlemci hakkında bilgim yok, gerçekten bir soğutucuya ihtiyacı olup olmadığıyla ilgili. Bütçe artırmanız mümkünse ekran kartını Sapphire Radeon RX560 4GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı (11267-18-20G) - Ekran Kartı - PC Bileşenleri | Teknobiyotik ile değiştirebilirsiniz. Son olarak, diğer arkadaşların dediği gibi satıp yenisini alabilirsiniz ama Izoly sistemi kaçtan satabilirsiniz bilemiyorum.

1156 soket, anakart dandik yüksek ihtimal o yüzden Xeon almanı önermem. İkinci elden kelepire i7 860 falan alabilirsen al.

Kasayı değiştirme, gereksiz masraf olur.
PSU'yu Hydro K 500 ile değiştir.

Soğutucuya gerek yok, güzel macun alsan yeter.

Ekran kartı olarak da ikinci el GTX 750 Ti öneririm. Böyle yaparsan hiç olmazsa mantıklı bir yükseltme yaparsın, nasılsa sistemi satamıyorsun :/

Geri
Yukarı